Sayfa 22/1032 İlkİlk ... 12202122232432721225221022 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 169 - 176 arası.

Konu: HALK Cafe - I

HALK cafe

Alıntı Originally Posted by IraS_Kicks_Arse Yazıyı Oku
    La havle yaa... Yeni oda actik aramizda konusalim diye adam burya da musallat oldu.. Hemserim gitsene sen istemiyoruz seni ya isin gucun yok mu senin???
    Yazdıklarına dikkat et . Sen kimsin bana buradan git diyorsun ? Sana mi soracağım geleceğim yeri . Terbiyeni bil sınırını bil haddini aşma ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2.  Alıntı Originally Posted by civanmert Yazıyı Oku
    Bir haftalık takaslara baktığımızda günlük aracı kurum takası ile uyumsuzluk var
    citi+deutche toplamda 27 milyon lot eksilme varken
    aynı zaman zarfında günlük aracı kurum dökümlerinin toplamında bu kadar satış olmadı....Bıyıklıların virmanı olabilir mi bu azalma? ya da böyle muazzam miktarda hisse virmanı bir operasyon hazırlığı olabilir mi? ne dersiniz?
    Bu hisseleri ödünç almak isteyen fonlara/kurumlara virman yapmışlardır. Yabancı kurumlar al-sat yapmadıkları için talep olduğunda diğer fonlara ödünç hisse verme cihetine giderler tabii bu işlemlerden kira elde ediyorlar. Onlar açısından bakıldığında gayet mantıklı bir hareket. Hisse portföyünde durduğunda zaten bir gelir elde etmiyorsun, başka kurumlara kiraladığında ise cüzi de olsa para kazanıyorsun. Doğal olarak bu hisseleri kiralayan fon da short gitmek amacıyla bu hisseleri kiralıyor yani düşüş yönünde kazanç potansiyeli gördüğü için bunu yapıyor ve bu hisseler uhdesine geçer geçmez satış cihetine gidiyorlar tabii amaçları da daha alttan geriye alıp pozisyonu kapamak.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Yazdıklarına dikkat et . Sen kimsin bana buradan git diyorsun ? Sana mi soracağım geleceğim yeri . Terbiyeni bil sınırını bil haddini aşma ..
    E gitme o zaman ama keyif de kacirma...

4. Evet genclerrr sicak sicak haberler aldim paylasacagim azzzz sonraaaaa

5.  Alıntı Originally Posted by blu Yazıyı Oku
    @pilavli
    Guzel calisma. $2 dibini gorduk, ondan onceki $2.30'du. 2009'da ise $1.70. Lafin bittigi yerdir bence....
    2009'un Martında görülen tarihi dip 2.7 tl değildi, grafiklerde görülen bu rakam temettülerden arındırılmış rakamdır ve gerçek rakam değildir. Tam rakamı bilmiyorum ancak 5 tl civarında idi gibi geliyor bana yani 5 : 1.7= 3 dolar idi ve senin tarihi dolar bazlı dip rakamın olan 1.70 doların bayağı üzerinde idi.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6.  Alıntı Originally Posted by IraS_Kicks_Arse Yazıyı Oku
    Cok zarar yazdim cok.. Maliyet 19 oldu
    Al-sat yapa yapa böyle oldu, değil mi? Serdars nikli arkadaşımız da 12 tl olan maliyetini 14.20 ye çıkartmıştı al-sat yapa yapa. Hep söylüyorum, dilimde tüy bitti ama söylemeye de devam ediyorum, günlük veya çok kısa vade bazlı al-satlardan veya sat-allardan sürdürülebilir bazda kazananlar bu alandaki oyuncuların %2 si kadardır, yani %98 i başarısız olur.

Alıntı Originally Posted by IraS_Kicks_Arse Yazıyı Oku
    Bu arada Atilla davasi 16 Mayisa ertelenmis tekrar... Gerekce tercumanlarin 5-14 mayis arasi musait olmamalari ve savunmanin yeni sundugu 70 sayfalik bir dilekceymis..
    Yilan hikayesi oldu tam. Ne bitmez sey.

8. 16 mayıs ertelenmesi bence olumlu zira pazarlıklar devam ediyor diyebiliriz.. Şu da bir gerçek papaz davası ile birleşik bir hal aldi bu dava..

Sayfa 22/1032 İlkİlk ... 12202122232432721225221022 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •