Sayfa 203/1032 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by bourvil Yazıyı Oku
    Herkese merhabalar. Tez çalışmamı ülkemizdeki hisse senedi yatırımcılarının davranışları, duyguları ve risk algılarının yatırım kararlarına etkisi üzerine yapıyorum. Bunun için bir anket formu oluşturdum. Literatüre katkıda bulunacağına inandığım bu çalışma için 5 dakikalık anketi cevaplayıp çevrenizde ki yatırımcılarla paylaşabilirseniz çok sevinirim. Yardımlarınız ve ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim. Anket linki http://www.surveey.com/SurveyStart.a...411164a6be8904 bu şekildedir. İyi forumlar dilerim.

Saygılarımla.
    bu nedir. butun forumlari karistirdin spaminla.

2. 7.58 -57 den aldım biraz bugün ya 6.35 ve 6.72 civarlarından ya da 8 üstü ekleme yaparım diye plan yaptım bakalım nasıl olacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Polyannacilik yapmak istiyorum, baska da carem yok. Hisseme guveniyorum. 15 e giden yoldaki taban hareketlerine benziyor. Dipler spekulatif olur her zaman.

Alıntı Originally Posted by Arda41 Yazıyı Oku
    7.58 -57 den aldım biraz bugün ya 6.35 ve 6.72 civarlarından ya da 8 üstü ekleme yaparım diye plan yaptım bakalım nasıl olacak.
    en mantiklisi.

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
    Işık Bey tavan dememiş miydi çarşamba günü ne oldu?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    TL artık aşırı satıldı, bu bir gerçek. Tabii piyasa bu, beklediği faiz artışı gerçekleşmediği sürece kuru daha da yukarı sürmeye çalışacaktır. Günün 24 saati aktif olan Foreks piyasalarında günlük işlem hacmi 6 trilyon dolardır. Bu hacmin %1.5 i de (kabaca 100 milyar dolar) TL bazlı döviz kurlarında oluyor, bunun büyük çoğunluğu dolar-tl paritesindedir. Kabaca günlük 50 milyar dolarlık işlem dolar-tl "spot piyasada" olur. 500,000 adet kontrat demektir bu, her biri 100,000 dolar değerinde. Ortalama rakam böyle fakat son günlerde dolar-tl spot forex işlemlerinde bir hacim patlaması yaşıyoruz. Japon ev hanımlarından tutun da ABD'deki küçük yatırımcılara, Çin'deki kumarbazlara kadar herkes dolar-tl ye forex piyasasında çullanmış durumda. Son haftalarda şahit olduğumuz yüksek marjlı hareketler dolar-tl paritesine çok büyük bir oyuncu kitlesi getirdi.
    Bu benim için çok yeni bir konu sayın TH. şaşırdım kaldım. Acaba TH usta rakamları yanlış mı yazdı dedim . Tekrar tekrar okudum.
    Foreks nasıl bir kaldıraçlı piyasa, modern kumarhane gibi. Peki bu işlemler Londra'da mı oluyor ? Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. Küçük yarırımcı için moral oluyorsunuz. Yazılarınızı baştan sona üniversitede okuyan oğluma okuttum. Adam derya dedi. Çok özelden sayın TH. Yaş kaç ve mezuniyetleriniz nedir. Bu bilgi ve donanım ve uslubunuzu nerden edindiniz ?

7.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Naçizane bu konudaki görüşümü arz edeyim...TR'deki gerçek yabancı yaklaşık %20-25 civarındadır...Takaslarda gözüken yabancıların büyükçe bir kısmı PATRONLAR'dır ve istedikleri zaman piyasayı manipüle etmek için kullanırlar oradaki hisse senetlerini... Bunu nerden anlıyoruz peki: MB'nın her perşembe açıkladığı rakamlardan...Haftalık bazda en baba değişim 100 milyon...Mesela geçen haftaki net tutar 28 milyon dolar...Bir de dönen işlemlere bakın...Saygılarımla kardeşim...

http://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conne...ac2c96-mdJTjyt
    Bilgilendirme için tşk ederim Yetkisizcim. İlgili TCMB web sayfasına bir göz atayım.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

8.  Alıntı Originally Posted by Arda41 Yazıyı Oku
    7.58 -57 den aldım biraz bugün ya 6.35 ve 6.72 civarlarından ya da 8 üstü ekleme yaparım diye plan yaptım bakalım nasıl olacak.
    Hayırlı olsun. Dünkü aşırı volatilite aslında güzel bir sinyaldi. Gün içi en tepeden en dibe %12 lik 101 kademelik bir harekete şahit olduk. Hesabını dün yapmıştım, yıllık bazda (12 : 2)x16=%100 gibi bir volatiliteye tekabül ediyor. 29 Mart 2017 tarihinde buna benzer bir gün yaşamıştık hatırlarsanız. Güniçi en yüksek 10.69, en düşük de 9.62 i gördük o gün ve 10.18 den kapattık. Hesabımızı yapalım: Gün içi marj=107 kuruş, yüzde bazında %11 eder, yıllık volatilite=5.5x16=%88 olmuş. Dünkü volatilite hisse tarihindeki en yüksek volatilitedir. Bu tür bir gelişme genelde hisse tabanda iken ortaya çıkar. Nitekim 27 Mart 2017 tarihinde görülen 9.62 dibinden sonra hisse yönünü yukarıya çevirmiş, daha aşağısını görmemiş, 4.5 ay sonra 7 Ağustosta da 15.37 deki son yılların zirvesine çıkmış, ağustos sonuna kadar 3 hafta boyunca da 15 tl civarında yatay gitmiş. Sonrasını biliyorsunuz, 8 ay gibi çok kısa bir sürede %53 düşerek 7.31 e soluksuz indi hisse. O yüzden ben dünkü %100 lük volatiliteyi önemsiyorum.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

Sayfa 203/1032 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •