Sayfa 565/749 İlkİlk ... 65465515555563564565566567575615665 ... SonSon
Arama sonucu : 5988 madde; 4,513 - 4,520 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1. satılanların hepsini şeker topluyor
    çok garip şeyler olmaya devam ediyor, şirket zarar açıklamış gibi %5 eksi açıldı
    satılanların neredeyse hepsini şeker alıyor.
    ya battı bu şirket yada çok acayip bir şeyler olacak.
    yatırım tavsiyesi değildir ama ben tutabildiğim kadar tutacağım

2. O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

3. Bilanço beklentisi ile çok ky aldı ve tabi temettü ilk taksiti de bekleyenler için zaman kaybı oldu. Düşüşü de hesaba katarsak bir çok ky için şimdilik beklenti bitti, temettü öncesi gelip kar al çık yaparlar diye düşünüyorum.

4. Akşam da demiştim artik bir süre buraların kağıdı olacak 5 fk civarında takiliriz gibi, ha bu sermaye tavanları boşuna arttirilmadi bakarsınız gün gelir patlatır bedelsizi bu kadar çabuk yaparlar mı bilmem ama vesbe özellikle 1 e 10 katladı sermaye tavanini. Şeker yatırım dan işlem yapan kişi tahta yapiciligi üstleniyor, yükselirken nakit yaratıyor düşüşte de destek atiyor bugün almasa tabanlardi belki de kağıt, yüzde 20 temettü verimi ile beklemeye devam inşallah 2.bilancoda karlılığı arttirabilmis oluruz..

5. benim anlamadığım ne oldu şirket zarar mı açıkladı.
    34 milyon dolar yatırım yapmış, borcunu azaltmış stoklarını arttırmış.
    beklentilere yakın kar açıklamış.
    bu -5 -6 nedir neyin paniği aynı performansı sürdürürse sonraki bilançolar hep olumlu gelecektir.
    ben gerçekten biz ky leri anlamıyorum bal arısı gibi ordan oraya uç ama hep zarar yaz.
    bugün bu düşüşün temel sebebi benim görüşüm tabi ki ytd değildir.
    arçelik bilançosu sonrası vestelden de uçuk bir kar artışı bekleyen ky bunu göremeyince panikle direk satış girdi ve satılanları itina ile birileri alıyor.
    daha seans açılmadan seansın başında şirket batmış gibi ne fiyattan olursa olsun satan insanları anlamıyorum.
    zaten balinalar kazanmayalım diye her şeyi yapıyor üstüne birde biz ky ler ekmeklere yağ sürüyoruz.

lütfen bir kişi bana bilançoda benim göremediğim bu kadar olumsuz olan nedir açıklayabilir mi?

6. İnfo Yatırım Kısaca
    .....................Beklenti..........Gerçekleşen
    Net satışlar:..5.849.000..........6.200.700
    Favök.......:.....839.000.............883.900
    Net Kar...........270.000.............220.300
    Aslında her şey çok güzel duruyor,satışlar ve favök beklentiler üzerinde gerçekleşmiş. Kur giderlerinin fazla olması net karı aşağı çekmiş.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

7. Şeker yatırım'ın alım yapmış gibi gözükmesine inanmayın.
    Şimdi 600 bin lot almış ya akşama 300 bin lotunu zararına satar.
    Hem zarar eder hem de tahtayı tabanlar.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    İnfo Yatırım Kısaca
    .....................Beklenti..........Gerçekleşen
    Net satışlar:..5.849.000..........6.200.700
    Favök.......:.....839.000.............883.900
    Net Kar...........270.000.............220.300
    Aslında her şey çok güzel duruyor,satışlar ve favök beklentiler üzerinde gerçekleşmiş. Kur giderlerinin fazla olması net karı aşağı çekmiş.
    bende bunu anlamıyorum neyin paniği bu

Sayfa 565/749 İlkİlk ... 65465515555563564565566567575615665 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •