Sayfa 645/749 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695745 ... SonSon
Arama sonucu : 5988 madde; 5,153 - 5,160 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1. Şirketin hedge dahil 3,870.833.000 TL döviz borcu var. Olumlu diyen arkadaşları finansal okuryazarlığa davet ediyorum. Twitter a döndürmeyelim lütfen burayı.

2.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Şirketin hedge dahil 3,870.833.000 TL döviz borcu var. Olumlu diyen arkadaşları finansal okuryazarlığa davet ediyorum. Twitter a döndürmeyelim lütfen burayı.
    Bu borç TL bazlı sabit mi kalıyor hedge edildiği icin yoksa doların arttığı ölçüde TL bazlı artıyor mu?

Bir de böyle bir haber var.

https://twitter.com/BilalDo25666610/...UbTay8kFA&s=19

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

3. 2 Aralıkta hisse başına net 1,99 lira temettü dağıtacak ama tahta sahipleri sanki bedelli sermaye artıracak şirket hissesi gibi aşağıya çekme eğiliminde. Beklemeye devam...
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

4. Kardeşim ben international finance okudum üstünede usa da derivatives masterı yaptım ya sen?

5.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Şirketin hedge dahil 3,870.833.000 TL döviz borcu var. Olumlu diyen arkadaşları finansal okuryazarlığa davet ediyorum. Twitter a döndürmeyelim lütfen burayı.
    Gerçekten bilmediğimden soruyorum. %75 ihracat yapan şirketin gelirleri de döviz cinsinden oluyor haliyle...
    Döviz borcu olmasının ne gibi riski var?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by donkomi Yazıyı Oku
    Kardeşim ben international finance okudum üstünede usa da derivatives masterı yaptım ya sen?
    İlkokul terk benim. Gıpta ettim size. Ama bu kadar eğitim ile sizden çok daha teknik yorum bekleriz.
    Olumlu tabi demeniz bizlere yeterli gelmemiş olabilir.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Hedge edildiğini nerden biliyorsunuz
    Bazı arkadaşlar doğal hedge diyor buna.

8. Ağırlıklı olarak dışarıya mal ihraç eden şirketler için dovizin yükselmesi veya düşmesi pek bir şey ifade etmiyor. Çünkü ürün fiyatlarında dolar veya euro bazında bir değişiklik yok. Yurtiçine sattıkları ürünlerde ise kur üzerinden ayarlama yaparak piyasaya zam yansıtıyorlar.

Olan biz vatandaşa ve yatırımcılara oldu. Dolar kurundaki yükselme şirket hisselerine maalesef yansımıyor. Bütün şirketlerin hisseleri kur üzerinden baktığımızda değer kaybetti. Ne yazık ki kaybeden biz yatırımcılarız. Bence yorumlarımızı bu yönde yapmamızda fayda var. Türkiye geçmişte ne devalüasyonlar gördü. Büyük şirketler daha da büyürken bizim lira bazındaki birikimlerimiz eridi.

Örneğin SASA gibi hissesinin ve yatırımcısının arkasında duran bazı şirketler, hisse geri alım programını hayata geçirerek hisselerinin dolar bazında değer kaybetmesinin önüne geçti.

İnşallah önümüzdeki zaman içerisinde vestel'den de böyle bir atak görürüz
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Sayfa 645/749 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695745 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •