Sayfa 18/86 İlkİlk ... 816171819202868 ... SonSon
Arama sonucu : 686 madde; 137 - 144 arası.

Konu: KRDMA - Kardemir A

Alıntı Originally Posted by sontrader Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    İlk Yarıdaki Güçlü Büyümeye Rağmen, Çelik Sektörü İkinci Yarıdan Endişeli
    Tüm bu gelişmeler yaşanırken, yılbaşında tonu 2500 $ olan elektrot fiyatlarının 30.000 $/ton seviyesine yaklaşması, üretim maliyetlerinde ton başına 40 Dolara varan seviyelerde artışa yol açtı. Elektrik ark ocaklı tesislerin bir başka önemli girdisi olan refrakterde de global seviyede yaşanan üretim kısıntıları kaynaklı tedarik sıkıntısının derinleşmesi ihtimali endişeleri arttırdı. Yaşanan bu son gelişmeler ve ABD'nin Section 232 kapsamında çelik ithalatını sınırlandırmaya yönelik çalışmaları, ikinci yarıya ilişkin beklentileri giderek belirsizleştirdi.
    Tamamı.....> http://celik.org.tr/ilk-yaridaki-guc...idan-endiseli/

........
    Elektrod tedariki sıkıntı olursa Kardemir kütükleri daha da kıymete biner....
    Ama refrakter malzeme sıkıntısı Kardemir'i de etkiler.....
    Bu elektrodu üreten şirket varsa ona yatırım yapalım bari
     Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Tam bilmiyorum ama, Türkiye'de üreten firma yok galiba...
    Cari açık Türkiye'nin canına okuyor. Bu çelik üreticilerinin hiç mi aklına gelmemiş elektrot işi. Birleşip de bir fabrika kursalarmış olmaz mıydı? Devletten de teşvik alırlardı. Dünya kadar döviz ödeniyordur elektrot için. Çelik sanayiinin %70'i ark ocaklarından teşkil olacak ama ülkende elektrot üretecek firma olmayacak...

.....

Çin'de borsada işlem gören grafit elektrot üreten bir firma buldum. Hisselerinin değeri 3-4 ayda 3-4 kat artmış.
    Erken uyanıp yatırım yapan ihya olmuştur. Formasyonda sanki bayrak görülüyor gibi ama, işlem hacmi durumuna bakılırsa karışık...

.......

https://tr.investing.com/equities/fangda-chart

Şirketin ana sayfası....> http://www.fangdacarbon.com/en/

Kardemir, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan Yetkilendirilmiş Yükümlülük Sertifikası Aldı
    Kardemir, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na yaptığı başvuru sonucu, ülkemizde yalnızca büyük ve güvenilir kuruluşlara verilen (4458 sayılı Gümrük Kanunu'nun 5/A maddesine istinaden, yetkilendirilmiş yükümlü statüsünün sağladığı hak ve kolaylıklardan yararlandırılmak üzere) Yetkilendirilmiş Yükümlülük Sertifikası'nı almaya hak kazandı.
    https://www.kardemir.com/Liste.aspx?...0228&Lng=tr-TR

Kardemir, Uluslararası Kalite Zirvesinde "Küresel Kalite, Mükemmellik ve İdeal Performans Ödül" ne Layık Görüldü

Kardemir, Fransa merkezli Otherways Management Association Club-Paris (OMAC) kuruluşu tarafından, Kalite ve Mükemmellik alanlarında "Küresel Kalite, Mükemmellik ve İdeal Performans Ödülü" nü aldı.

OMAC, ülkeler arasında yönetim ve iletişim konularında uluslararası düzeyde ilişkiler kurmayı ve pekiştirmeyi amaçlayan, ayrıca kalite yönetimi, liderlik, yenilikçilik, pazarlama yönetimi, teknoloji, insan kaynakları yönetimi gibi konularda da üyeleri arasında ilişkileri koordine etmeyi ve birbirleriyle etkileşimi sağlamayı amaç edinen bir kuruluştur.

Bugüne kadar her yıl değişik kategorilerde düzenlenen ve bu yıl 15.si düzenlenen, 33 ülkeden 40 farklı kuruluşun katıldığı ödül töreni, 24 Temmuz 2017 tarihinde İtalya'nın Roma kentinde gerçekleşti.

Ödül töreninde şirketimiz kısa tanıtım filminin izlenmesinin ardından, şirketimiz Yönetim Kurulu Üyesi Burak YOLBULAN tarafından, üretim kapasitesi, yatırımlarımız ve ürünlerimiz ile ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Şirketimizin ideal performans, kalite ve mükemmeliyetçilik konularında sektörde gösterdiği başarısı ve özverisinin sonucu almaya hak kazandığı bu ödül, gerçekleştirilen ödül töreninde, şirketimizin Yönetim Kurulu Üyesi Burak YOLBULAN ve Kalite Metalurji ve Laboratuvarlar Müdürü Figen DİKİLİTAŞ'a takdim edildi.

Şirketimiz, gücüne güç katacak her türlü başarıyı, daima sürdürülebilir kılmaya çalışmaktadır. Bu başarıların tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.
    https://www.kardemir.com/Liste.aspx?...0229&Lng=tr-TR

........

4. Cuma günkü günsonunu paylaşacak bir arkadaş varmı?

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

KAP :
    KARDEMİR KARABÜK DEMİR ÇELİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
    KRDMA, KRDMB, KRDMD
    05.09.2017 18:11:16

Şirketimiz, hammadde tedarikçilerimizden biri olan Noble Resources International PTE LTD aleyhine 33.601.500 USD meblağlı tahkim başvurusunda bulunmuştur. Başvuru Hong Kong International Arbitration Center'a 05.09.2017 tarihi itibarı ile yapılmıştır.
    İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 18/86 İlkİlk ... 816171819202868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •