Sayfa 355/670 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455 ... SonSon
Arama sonucu : 5356 madde; 2,833 - 2,840 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Eurobond vergilendirmesi gibi mi hesaplanıyor? Örnek verebilir msinz?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,266
     Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Bu yıl elde ettiğimiz değer kazancını gelecek sene beyan ediyoruz dimi ?
    Kar zarar toplanir, nette kar varsa ve beyan limitini geciyorsa bir sonraki yil mart ayinda beyannameye eklenir..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,266
     Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Eurobond vergilendirmesi gibi mi hesaplanıyor? Örnek verebilir msinz?
    Uzun is...

Geri sayfalarda defalarca anlatildi.. Internette de var bir cok yerde..

Mesela:

https://medium.com/mali-m%C3%BC%C5%9...i-f673bdfa6c28

Syg.

Çok teşekkürler değerli bilgiler verdiniz. Peki yurt dışı hisselerine yatırım yapıldığında sermayeyi yurt dışına çıkarmış mı sayılıyor. Örneğin abd borsasından hisse senedi aldım. Abd ye gittiğimde banka hesabı açtığımda bu hisselerimi abd hesabıma aktarabilir miyim?

5.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Çok teşekkürler değerli bilgiler verdiniz. Peki yurt dışı hisselerine yatırım yapıldığında sermayeyi yurt dışına çıkarmış mı sayılıyor. Örneğin abd borsasından hisse senedi aldım. Abd ye gittiğimde banka hesabı açtığımda bu hisselerimi abd hesabıma aktarabilir miyim?
    Abd'de yatırım hesabını her bankada açmayabilirler, aracı kurumda açarsanız gönderebilirsiniz.
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Kullanılan aracı kuruma bağlı olarak değişebilir sanıyorum.

tdAmeritrade ve Interactive Brokers gibi merkezi Amerika'da olan global şirketler böyle bir aktarımda sorun çıkarmaz bana göre ama İş Bankası'nda açılan bir hesap için pek tahmin yürütemiyorum.

Önceki sayfalarda bahsi geçmişti Türkiye'deki bankaları kullanılarak açılan hesaplardaki hisseler sizin adınıza değil bankanın adına kayıtlı dolayısı ile paranız yurtdışına gitmiş muamelesi görmez.

Yukarıda adını verdiğim iki şirketten alınan hisseler sizin adınıza kayıtlı, merkezleri de yurtıdşında o yüzden paranız yurtdışına gitmiş olarak görünür.

Bu söylediklerimin hiçbiri kesinlik ve yatırım tavsiyesi taşımamakla beraber bu konu altında önceki sayfalarda geçen konuşmalardan çıkardığım izlenimlerdir.

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Kullanılan aracı kuruma bağlı olarak değişebilir sanıyorum.

tdAmeritrade ve Interactive Brokers gibi merkezi Amerika'da olan global şirketler böyle bir aktarımda sorun çıkarmaz bana göre ama İş Bankası'nda açılan bir hesap için pek tahmin yürütemiyorum.

Önceki sayfalarda bahsi geçmişti Türkiye'deki bankaları kullanılarak açılan hesaplardaki hisseler sizin adınıza değil bankanın adına kayıtlı dolayısı ile paranız yurtdışına gitmiş muamelesi görmez.

Yukarıda adını verdiğim iki şirketten alınan hisseler sizin adınıza kayıtlı, merkezleri de yurtıdşında o yüzden paranız yurtdışına gitmiş olarak görünür.

Bu söylediklerimin hiçbiri kesinlik ve yatırım tavsiyesi taşımamakla beraber bu konu altında önceki sayfalarda geçen konuşmalardan çıkardığım izlenimlerdir.
    doğru.
    ünlü ve phillipcapital için de geçerli.
    hisseler bizim adımıza olmuyor. banka adına saklanıyor. virman yapamıyorsunuz.

8. Interactive Brokers'daki piyasa çeşitliliğine hayran kaldım.

tdAmeritrade sadece ABD borsalarında alımsatıma izin veriyormuş galiba. IBKR'de UK, Singapur, Almanya, İspanya, Meksika, Kanada, Hollanda, Hong-Kong, Japonya vs vs daha bir sürü neredeyse her piyasa var.

Tam globalist işi.

Çin'i göremedim ama onun da nedeni malum. Bir de Türkiye yok. Koskoca Türkiye'yi pas geçmiş alçaklar. Türk yatırımcı için büyük kayıp değil de yabancıların sağda solda kalan atıl paraları bize uğrardı belki bu platform üzerinden.

Sayfa 355/670 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •