Sayfa 360/666 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by munchausenbyproxy Yazıyı Oku
    Affınıza sığınarak yazıyorum. 5'li çetenin vergi vermediği, Kızılay başkanının bile vergi kaçırıl.. ,pardon, vergiden kaçınılmasına yardımcı olduğu bir yerde maaşlı çalışan olarak kaynağında ortalama yüzde 25, sonrada kalan paradan KDV+ÖTV olarak bir yüzde 30 daha ödediğim bir ülkede vergiden azrailimmiş gibi kaçınırım.

Doğrusu geriye doğru okudukça aydınlandım amerika ile anlaşmamız yok sadece parayı getirirken vergi beyanı vermek gerekir yoksa maliyenin haberi olamaz diye biliyordum. Vergi olaylarını öğrenince biraz şevkim kırıldı.
    Her zaman bir yatirim aracina yatirim yaparken vergilendirilmesini de iyi ogrenmek lazim derim...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by munchausenbyproxy Yazıyı Oku
    Affınıza sığınarak yazıyorum. 5'li çetenin vergi vermediği, Kızılay başkanının bile vergi kaçırıl.. ,pardon, vergiden kaçınılmasına yardımcı olduğu bir yerde maaşlı çalışan olarak kaynağında ortalama yüzde 25, sonrada kalan paradan KDV+ÖTV olarak bir yüzde 30 daha ödediğim bir ülkede vergiden azrailimmiş gibi kaçınırım.

Doğrusu geriye doğru okudukça aydınlandım amerika ile anlaşmamız yok sadece parayı getirirken vergi beyanı vermek gerekir yoksa maliyenin haberi olamaz diye biliyordum. Vergi olaylarını öğrenince biraz şevkim kırıldı.
    Vergi kacirmak baska sey vergiden kacinmak baska...

Ben de merakli degilim fazla vergi vermeye ve vergilerimin birilerine peskes cekilmesini izlemeye...

Ama tum dunyada bu durum boyle..

Zenginler daha kolay kacinabiliyorlar...

Kucukler ve fakirler sayica cok olduklari icin vergiyi miktar olarak az odeseler de sayilari nedeni ile tum vergi gelirlerinin cogunu oduyollar, direk veya indirek...

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    İlk temettü geldi tuttuğum Texas Instruments'ten. 5 hissem vardı. 5.10 brüt'ten, 1.02 dolar kesmişler, $4.08 yatmış hesaba. Allah bereket versin Şimdi UK hisselerimi bekleyeceğim bakalım kesinti olacak mı vergi.
    %20 kesmisler bence az kesmisler %30 kesmeleri gerekirdi...

Bir form filan mi doldurdunuz??

Tr bazli yurdisi hisselere yatirim yapan bir fon yoneticisi ile de konustum..

%30 bizim yonetttigimiz fonlara gelen temettulerden de kesiliyor ama biz bilmem ne formu doldurarak bunu %20 ye dusurebiliyoruz dedi bana...

%20 bile olsa bu kesileni burada beyannamede mahsup edemiyoruz, yeni gelenler icin yazdim sadece...

Syg,

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    %20 kesmisler bence az kesmisler %30 kesmeleri gerekirdi...

Bir form filan mi doldurdunuz??

Tr bazli yurdisi hisselere yatirim yapan bir fon yoneticisi ile de konustum..

%30 bizim yonetttigimiz fonlara gelen temettulerden de kesiliyor ama biz bilmem ne formu doldurarak bunu %20 ye dusurebiliyoruz dedi bana...

%20 bile olsa bu kesileni burada beyannamede mahsup edemiyoruz, yeni gelenler icin yazdim sadece...

Syg,
    Başvuru esnasında nereli olduğuma dair bir sürü bilgi belge verdim. (kimlik fotosu vs) Onun haricinde doldurduğum bir form yok.
    Ben de daha çok bekliyordum. 20% ile devam eder inşallah..

İşin temettü tarafını UK ile halletmeye çalışacağım zaten ABD tarafı ancak soslu fıstık olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Başvuru esnasında nereli olduğuma dair bir sürü bilgi belge verdim. (kimlik fotosu vs) Onun haricinde doldurduğum bir form yok.
    Ben de daha çok bekliyordum. 20% ile devam eder inşallah..

İşin temettü tarafını UK ile halletmeye çalışacağım zaten ABD tarafı ancak soslu fıstık olur.
    Ikamet ABD disi oldugundan sanirim %20 kestiler..

Baska bir aciklama bulamiyorum..

Almanya'da ikamet eden bir arkadas var Frankfurt borsasindaki sirketlerden aldigi temettulerden %25 kesiliyor ondan da..

Syg,

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ikamet ABD disi oldugundan sanirim %20 kestiler..

Baska bir aciklama bulamiyorum..

Almanya'da ikamet eden bir arkadas var Frankfurt borsasindaki sirketlerden aldigi temettulerden %25 kesiliyor ondan da..

Syg,
    Çifte vergilendirme antlaşmasına göre abd Türkiye mukimlerinden temettüde %20 stopaj kesiyor.

Saygılar.

7. Vergi trendleri : https://youtu.be/23z430Es9xs?t=1910, otomatik gitmezse 31:50
    Saygılar.

İnteractive broker’ a hesap açmak için başvurdum. Para transferi, kimlik, adres belgesi ve telefon onayından sonra şuan başvurum onay aşamasında.

Hesap açmayı düşünenler için buraya bilgi olması açısından yazmak istedim.

-para transferi tl olarak citibank üzerinden gerçekleşti. Öğlen eft yaptım gece hesaba düştü. Direkt kurdan dolara çevrilmişti.
    - adres belgesi birebir aynı olmasını istiyorlar ben no: 1/2 yazdım red verdiler e devletten aldığım çıktıda yazan şekilde iç kapı dış kapı no şeklinde güncelledim o zaman kabul etti.

Şu aşamada daha önce almış olduğum eurobond kuponlarımdan gelen gelirlerimle microsoft, coca cola ve apple hisselerine düzenli alım yapmayı düşünüyorum. Varlık barışı gelene kadar tr ye parayı getirmem. Bakalım ilerleyen dönemde tecrübelerimi yazarım. Allah herkese bol kazanç nasip etsin.

Sayfa 360/666 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •