Sayfa 405/670 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505 ... SonSon
Arama sonucu : 5353 madde; 3,233 - 3,240 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    faiz olmadığı için o tarafta öyle bir fon ne yazık ki yok. Genelde Hisse senedi ve Bond odaklı yatırım var.

Şu sitede aylık temettülü fonlar ve hisseler var. Boşta kalan dolar için değerlendirilebilir.
    Almadan önce içeriklerinin iyi incelenmesi lazım.

https://www.marketbeat.com/dividends...vidend-payers/
    ben bir de şunları buldum bu tarz yatırım için incelemekte fayda var:
    aoa
    iai
    tdtf

2. Ben şimdiye kadar arca ETF lerini aldım yani US ETF leri ile işlem yaptım.haliyle Amerikan borsasındaki işlem saatleri geçerli bu etflerde. Ama temettü ödemelerinde 5% daha az vergi kesilsin diye bundan sonra ucits Etf alacağım. Ucits etfler Londra borsasında işlem gördüğü için Londra borsası açılış kapanış saatleri geçerli oluyor dimi ireland domiciled ucits lerde ?
    Bir de IBKR de canlı veri aboneliğim bulunuyor ana bu abonelik Londra borsasını kapsamıyor. Snapshot lar ile işlem yapmaya çalışıyorum , Londra için hangi veri paketi gerekiyor canlı stream için?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    Ben şimdiye kadar arca ETF lerini aldım yani US ETF leri ile işlem yaptım.haliyle Amerikan borsasındaki işlem saatleri geçerli bu etflerde. Ama temettü ödemelerinde 5% daha az vergi kesilsin diye bundan sonra ucits Etf alacağım. Ucits etfler Londra borsasında işlem gördüğü için Londra borsası açılış kapanış saatleri geçerli oluyor dimi ireland domiciled ucits lerde ?
    Bir de IBKR de canlı veri aboneliğim bulunuyor ana bu abonelik Londra borsasını kapsamıyor. Snapshot lar ile işlem yapmaya çalışıyorum , Londra için hangi veri paketi gerekiyor canlı stream için?
    1-ucits için : evet
    2-Investing'de LSE verisi anlık ücretsiz.

syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    1-ucits için : evet
    2-Investing'de LSE verisi anlık ücretsiz.

syg.
    ABD de anlık olması lazım. Aslında veri paketine para vermeye gerek yok IB üzerinden. Gereksiz masraf.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    ABD de anlık olması lazım. Aslında veri paketine para vermeye gerek yok IB üzerinden. Gereksiz masraf.
    aynen.
    ABD için ; Investing ve Yahoo Finance siteleri anlık kotasyona için takip edilmelidir.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6. veri paketi 30 usd komisyonu aşıyorsanız her ay , 4,50 usd ye geliyor. komisyon bu rakamın altındaysa 14,50 usd . ben 30 usd yi aştığım için 4,50 usd yi önemsemeyip aldım.

7. Exxon alayım (XOM) diyorum ama 6.6% brüt temettünün 1/3'ü bize gidiyor, 1/5'i ABD'ye. Geriye kalıyor 3%. :/

Hazır millet pil pil pil diye tutturmuşken almak mantıklı olur mu? Olur gibi.

ytd

8. IB'de kaç saattir site üzerinden alım yapamadım istediğim hisseyi. Sistemleri çalışmıyor bir türlü.

IB'nin kendi workstation'unu denedim şimdi. Çok iyi. Site üzerinden eziyet çekmeyin. TWS kurun. Linux'ta da sıkıntısız çalışıyor.

ek: TWS den giriş yaptıktan sonra site de düzeldi çok ilginç.
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 23-08-2021 saat: 20:31.

Sayfa 405/670 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •