Ben QNB Finans Invest'den işlem yapıyorum. Diğer 1-2 kuruma baktığımda hisse adeti üzerinden komisyon alıyorlardı ancak QNB Türkiye'de alıştığımız gibi para tutarının üzerinden binde 2 oranında komisyon alıyor. Yanlış anlamadıysam hisse adeti üzerinden komisyon alınınca tutar üzerinden alınan komisyonla kıyaslayınca hisse fiyatına göre daha fazla komisyonda ödeyebilirsiniz, daha az komisyonda ödeyebilirsiniz. Bildiğimiz, alıştığımız bir sistem olduğu için ve adet üzerinden komisyon ödemek saçma geldiği için QNB Finansinvest ile çalışıyorum. Ancak asgari komisyon tutarı var o da 25USD. Yani 5bin dolarlık işlem de yapsanız, 25 USD komisyon alınıyor. O yüzden ödediğim komisyon oranı binde 2'yi geçmesin diye minimum 12.500USD ya da biraz daha fazlası kadar işlem yapıyorum. Bu arada komisyon dışında para çekme ya da transfer ücreti (enpara kullandığım için), inactivity fee ya da maintenance fee de yok.

Enpara'da dolar alıp sattığım ve orada dolar tuttuğum için QNB Finans Invest'e dolar transfer etmek yada parayı enpara'ya çekmek kolay ve tamamen ücretsiz. Enpara'nın dolar kurları da iyidir, dolar faizi de fena değildir.