Sayfa 647/669 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657 ... SonSon
Arama sonucu : 5347 madde; 5,169 - 5,176 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    ben akyatırıma sordum... orda toplu malım yapacaktım amd de ..virmana yok dediler...belkide vardır ama sağlıklı bilgi vermiyorlar
    maliyeti iyi olur ama.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    maliyeti iyi olur ama.
    Evet haklısın

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Emtia yatırımı ve ABD borsalarında bakır cevherine yatırım yapan bir fon (ETF) hakkında yazdığım kısa bir bilgilendirme yazısı. İlgisini çekenler belki incelemek isteyebilir. İyi okumalar.
    https://www.borsaamerika.com/2023/06...l-yapilir.html

4.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Valla ben girdim hisse 1 yılda 25 26eurodan 5.5eurolara düşmüş "TEG" enf düşük gelince 6lara zıpladı temettüde vermicem demiş vergi açısından avantajlı olur heralde almanlar sokakta yatmaya kalkışmazlarsa aşağıda çok fazla yeri yok ama beleşe lokma yedirmez alman bakalım..

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Tag immobilien 10€yu geçti bugün bu yıl ilkkez hisse sene başı 6lardaydı keşke sene başı TR den daha büyk oranda buraya yönelseydik nasip.
    vonovia ise bugün %8 yapmasına rağmen sene başına göre %12 aşağıda. Sn. Samreit borcu çok dyordu sene başında heralde o baskılıyor hisseyi

Şimdide barbie flmi çıkacağı için mattel hissesi gidebilir gibi duruyor oyuncak satışları patlarsa
    YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    afterhoursda %7 cikiyor

First Solar, ABD'deki beşinci panel fabrikasına 1.1 milyar dolarlık yatırım yapacak
    First Solar Inc., ABD'deki yeni bir üretim tesisine 1.1 milyar dolar kadar harcama yapmayı planlıyor.

Açıklamaya göre tesis, 2026'da tamamlandığında yılda 3.5 gigawatt güneş enerjisi kapasitesine sahip paneller üretebilecek. Şirket, beşinci ABD fabrikası için henüz bir yer seçmedi.

IRA'nın teşviklerinin de yardımıyla, ABD'nin en büyük panel üreticisi ABD üretimini artırmak için geçen yıl 2.8 milyar dolar taahhüt etti. Yeni tesis, First Solar'a ABD'de 14 gigawatt ve dünya çapında 25 gigawatt yıllık toplam kapasite sağlayacak.

ABD Başkanı Joe Biden, konuya ilişkin açıklamasında, "Gururlu bir Amerikan şirketi olan First Solar'ın bugünkü duyurusu, Amerikan üretimine ve tedarik zincirlerimizi burada, ülkemizde üretime etmeye yönelik bir başka büyük yatırımı temsil ediyor" dedi.
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

6. Yenilenebilir enerji sektörü ve bu sektörden bir Amerikan şirketi hakkında yazdığım kısa bir yazı. Sektörle ilgilenenlere belki biraz fikir verir. İyi okumalar.https://www.borsaamerika.com/2023/08...i-sektoru.html

7. https://twitter.com/jonerlichman/sta...jVyDeLD1bqGYBA

Bu şirketlerin hepsi göz önünde olan şirketler. Herkesin alabileceği şirketler.

Bu arada 10 bin doların bugün ki karşılığı 14 bin

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

8. Merhaba Arkadaşlar,
    Geçen ay, yurtiçi bir aracı kurumdan "TLT(iShares 20+ Year Treasury Bond ETF)" aldım. Bu ETF'in aylık temettü ödemesi varmış, alır iken bilmiyordum. Bugün aracı kurumdan hesabıma lot başına $0.275282 ödeme yapılmış. Terminal de brüt ödeme yazıyor. Bildiğim kadarıyla Amerika ETF'lerinin temettü gelirleri vergisi alındıktan sonra bize yatırılıyor. Lot başına yatan tutarıda "https://www.nasdaq.com/market-activity/etf/tlt/dividend-history" adresinden kontrol ettim, aynı tutarı görüyorum. Ülke içinde önümüzdeki yıl bu kazanç için beyanname vereceğim. Fakat Amerika'dan niçin temettü gelirine vergi kesilmedi? Yayınlanan veriler vergi kesilmiş tutarları mı, benim bir beyanda bulunmama gerek var mı? Aracı kurumu da yarın arayacağım, sizlerin bilgisi var ise paylaşır mısınız? Teşekkürler.

Sayfa 647/669 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •