Sayfa 631/982 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon
Arama sonucu : 7850 madde; 5,041 - 5,048 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. 2018/3 -27.725.000
    2018/6 -78.719.000
    2018/9 -85.906.000

düşüşün sebeplerinden biri altay ihalesinin kaybedilmiş olması. çünkü bu gerçekten çok büyük işti. en büyük beklenti olumsuz sonuçlanmıştı. düşüşün diğer sebebiyse 2018 de gelen 3 çeyrekte de bilançonun çok kötü gelmiş olmasıydı
    otokarın 2018 de ilk 3 çeyrekte açıkladığı

2. peki otokar 3 çeyrektede zarar açıklayacak bir şirketmiydi. bence tabi ki hayır. şirketin son iki çeyrekte yapacağı teslimatlar fazlaydı 100 milyon euro bükreş ve aljasoor teslimatları başlayacağı için hammadde alımı ve hazırlık yapıldığı kanaatindeyim. bu giderler önceki çeyreklere yazıldığı için de bilançolar kötü geldi. ama son çeyrek o tarihe kadar hiç etmediği kadar kar ederek önceki çeyreklerde yazılmış 85 milyon zararı silip üstüne 164 milyon kara geçti. yani son çeyrek karı 253 milyon civarı oldu.

3. yukarıdakileri yazmamın birkaç sebebi var. bunlardan birisi iveco anlaşması. iveco anlaşması fiyatlandımı. bence hayır. sebebi ilk teslimatlar daha henüz başlamadı yapılan açıklamaya göre de yılsonunda başlayacağı. kısaca ciroya yansımasına daha uzun zaman var. ciroya yansımaya başlayınca fiyatlanmaya başlar diye düşünüyorum. tabi ki bunlar benim düşüncem herkes farklı düşünebilir saygım sonsuz ve yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,969
    Altay tankı hikayesi,
    Bu ülkedeki Devrim arabasıdır,
    Nuri Demirağın uçağıdır,
    yazık ...
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

5. bu yıla kadar genel gözlemim otokarın eylülden marta kadar olan dönemlerde daha iyi performans gösterdiği yönünde bunu hem geçen yıl fiyat 133 lirayken yazdım hemde paylaşımlarımda farklı zamanlarda belirtmişimdir. bu yıl nasıl olacak tabi ki bilmiyoruz geçmiş fiyatlamalar herzaman geleceği göstermeyebiliyor. borsada düşmez etmez diye bişey yok defalarca düşüşlere bu hissede girdim. 172-96 pandemi düşüşü bir haftada gerçekleşti. 147-60 düşüşü oldu. ttrakta 80-25 düşüşünü yaşadım fordda 80-40 düşüşüne tanık oldum. maliyetim hepsinde düşükte olsa bu şirketler bu fiyatlara yükselirken de düşerken de portfoyumdeydi. borsada kazanç öyle çok kolay değil. sabır taşına çeviriyor insanı borsa. yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    2018/3 -27.725.000
    2018/6 -78.719.000
    2018/9 -85.906.000

düşüşün sebeplerinden biri altay ihalesinin kaybedilmiş olması. çünkü bu gerçekten çok büyük işti. en büyük beklenti olumsuz sonuçlanmıştı. düşüşün diğer sebebiyse 2018 de gelen 3 çeyrekte de bilançonun çok kötü gelmiş olmasıydı
    otokarın 2018 de ilk 3 çeyrekte açıkladığı
     Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    peki otokar 3 çeyrektede zarar açıklayacak bir şirketmiydi. bence tabi ki hayır. şirketin son iki çeyrekte yapacağı teslimatlar fazlaydı 100 milyon euro bükreş ve aljasoor teslimatları başlayacağı için hammadde alımı ve hazırlık yapıldığı kanaatindeyim. bu giderler önceki çeyreklere yazıldığı için de bilançolar kötü geldi. ama son çeyrek o tarihe kadar hiç etmediği kadar kar ederek önceki çeyreklerde yazılmış 85 milyon zararı silip üstüne 164 milyon kara geçti. yani son çeyrek karı 253 milyon civarı oldu.
    yukarıdakileri yazmamın birkaç sebebi var. bunlardan birisi iveco anlaşması. iveco anlaşması fiyatlandımı. bence hayır. sebebi ilk teslimatlar daha henüz başlamadı yapılan açıklamaya göre de yılsonunda başlayacağı. kısaca ciroya yansımasına daha uzun zaman var. ciroya yansımaya başlayınca fiyatlanmaya başlar diye düşünüyorum. tabi ki bunlar benim düşüncem herkes farklı düşünebilir saygım sonsuz ve yatırım tavsiyesi değildir.
    bu yıla kadar genel gözlemim otokarın eylülden marta kadar olan dönemlerde daha iyi performans gösterdiği yönünde bunu hem geçen yıl fiyat 133 lirayken yazdım hemde paylaşımlarımda farklı zamanlarda belirtmişimdir. bu yıl nasıl olacak tabi ki bilmiyoruz geçmiş fiyatlamalar herzaman geleceği göstermeyebiliyor. borsada düşmez etmez diye bişey yok defalarca düşüşlere bu hissede girdim. 172-96 pandemi düşüşü bir haftada gerçekleşti. 147-60 düşüşü oldu. ttrakta 80-25 düşüşünü yaşadım fordda 80-40 düşüşüne tanık oldum. maliyetim hepsinde düşükte olsa bu şirketler bu fiyatlara yükselirken de düşerken de portfoyumdeydi. borsada kazanç öyle çok kolay değil. sabır taşına çeviriyor insanı borsa. yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Sayın Otokar, paylaşımlarınız çok bilgilendirici ve değerli, kendi adıma size bu paylaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

7. bu bankof of gavuru bıyıklı tahta sahibinden başkası değil aldım karı ile sattım sizde satın mesajı vermek istiyor yapı kredi ile rabot kullanarak aklınca indir bindir yapıyorlar oltaya ne gelirse .
    yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 631/982 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •