Sayfa 977/982 İlkİlk ... 477877927967975976977978979 ... SonSon
Arama sonucu : 7852 madde; 7,809 - 7,816 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    TL ve USD bazlı günlük ve haftalık zirve kapanışımız hayırlı olsun. 21 Şubat tarihinde yıllık bilanço gelecek. İyi bir bilanço geleceği için tekrar yükselişe başlamış olabilir. Bu koşulda bilanço sonrası bir miktar geri çekilme normal olacaktır. Az da olsa temettü beklentimiz mevcut. Geçtiğimiz sene temettü vermemiş ancak %400 bedelsiz açıklayarak gönlümüzü almıştı. Bedelsiz sonrası bölündüğü yere neredeyse gelmiş bulunuyor. Bölündükten sonra 155,2 TL'den açılmıştı. Dolayısıyla 16 Mayıs'a kadar 776 TL'yi görürsek son bir seneden bire beş almış oluyoruz. Hem de yandaş ekonomisi nedeniyle yurtiçine hiç zırhlı satamazken. Suudi Arabistan fuarından KAP'a bildirimi gerektirecek bir sipariş çıkmadı maalesef ancak İtalyan kule ile sunulan zırhlıyı özellikle EU ihracatları için önemli buluyorum. Yabancı paylarında da dipten dönüş sinyali var. USD bazlı zirvemizde olmamıza rağmen daha doğru dürüst yabancı alımı yok. Gerçi fonları ve kurumsal yatırımcıları bir kenara koyarsan topicten de anlaşılacağı üzere çok fazla küçük yatırımcı da kalmadı gibi. Neyse? Ben 32 senelik yatırım tecrübemde hep sessiz kalan topiclerin daha güvenli olduğunu test ettim. Ne zaman 5.000 lirayı geçeriz o zaman çoğalırız.
    Özet için teşekkürler, şahsen bu yıl içinde güzel anlaşma haberlerinin geleceğine inanıyorum. Borsa bazında sıkıntı olmadığı sürece, 1300-1600 arasını olabilecek siparişler eşliğinde hedefleyebilir. Hareketli bir yıl olacak. Temettü vermez diye tahmin ediyorum. Zırhlı üretimi için fabrikada bayağı yatırım yapıyor.

2. 15 mayıs 2023 de bölündük den sonra 18 mayıs 2023 den bugüne kadar takas değişimi . y t d

Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku

15 mayıs 2023 de bölündük den sonra 18 mayıs 2023 den bugüne kadar takas değişimi . y t d
    TL bazlı yeni gün içi zirvemiz 533 TL olarak hayırlı olsun. Trend sağlıklı bir şekilde devam ediyor. Bugün TL ve dolar bazlı kapanış zirvemizi yenileyebiliriz. Çarşamba günü de bilanço geliyor. Bakalım F/K'mız kaça düşecek. Suudi Arabistan'ın 2000 adet 4x4 ZA alacağı dolanıyor savunma sanayi sitelerinde. Olur da bu ihaleden bize pay düşerse Kazakistan işi olana kadar kapasiteyi doldururuz inşallah.

4. Bilanço hayırlı olsun 🇹🇷🇹🇷

Sayfa 977/982 İlkİlk ... 477877927967975976977978979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •