Sayfa 615/982 İlkİlk ... 115515565605613614615616617625665715 ... SonSon
Arama sonucu : 7850 madde; 4,913 - 4,920 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Hocam ben de adetler ile tahmini fiyatlari carptim 850 milyon civari bir rakam buldum. Belki de fiyatlari mi az aldim acaba. Otobuslerin fiyatlari var internette ama zirhlilari bulamadim acikcasi cobralar armalar ne kadar acaba😃

2.  Alıntı Originally Posted by lualua Yazıyı Oku
    Hocam ben de adetler ile tahmini fiyatlari carptim 850 milyon civari bir rakam buldum. Belki de fiyatlari mi az aldim acaba. Otobuslerin fiyatlari var internette ama zirhlilari bulamadim acikcasi cobralar armalar ne kadar acaba😃
    Sn lualua yazmış olduğunuz 850 milyon ilk çeyrek cirosumu biraz daha açarmısınız birde ilk çeyrek kar tahmininiz varmı ytd

3. Selamlar buradaki hesapta başka ne gibi bir parametre var acaba satış artışından daha fazla bir ciro artışı tahmininiz olmuş teşekkürler şimdiden bol kazançlar
     Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    2019 472-2020465-2021 618 adet satıs!
    3 aylık bilanço yaklasık olarak 1,250mılyon gelecek! gectigimiz yıl 458 2019 yılında ise 472 mılyondu. kapanıs itibari ile bilanço muhtesem otesı olacak:D
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Kenya'nın yeni zırhlı aracı Otokar Arma olabilir-C4defence

08/04/2021 07:07:34

* * Kenya Silahlı Kuvvetleri (Kenya Defence Forces/ KDF) 8×8 zırhlı* araç tedarikine yönelik çeşitli seçenekleri değerlendirmeye* başladığını duyurdu. Talebin Temmuz ayı itibarıyla ihale yoluyla* resmileşmesi bekleniyor.
    * * C4defence'ın haberine göre, Afrika basınında yer alan haberlere* göre Avrupalı zırhlı araç üreticileri Excalibur ve Mowag’ın yanı* sıra, Türkiye’den Otokar’ın Kenya’ya ARMA 8X8 önerdiği kaydedildi.
    * * KDF, geçen yıl Somali’de terör örgütü Eş-Şebab’a karşı savaşı daha* iyi idare etmek için yeni zırhlı araçlara ihtiyaç duyduğunu* açıklamıştı.

Haberin tam metni:

https://www.c4defence.com/kenyanin-y...arma-olabilir/

5. https://www.dailysabah.com/business/...mored-vehicles son paragraf dikkatimi çekti ytd...
     Alıntı Originally Posted by haldırhuldur Yazıyı Oku
    Kenya'nın yeni zırhlı aracı Otokar Arma olabilir-C4defence

08/04/2021 07:07:34

* * Kenya Silahlı Kuvvetleri (Kenya Defence Forces/ KDF) 8×8 zırhlı* araç tedarikine yönelik çeşitli seçenekleri değerlendirmeye* başladığını duyurdu. Talebin Temmuz ayı itibarıyla ihale yoluyla* resmileşmesi bekleniyor.
    * * C4defence'ın haberine göre, Afrika basınında yer alan haberlere* göre Avrupalı zırhlı araç üreticileri Excalibur ve Mowag’ın yanı* sıra, Türkiye’den Otokar’ın Kenya’ya ARMA 8X8 önerdiği kaydedildi.
    * * KDF, geçen yıl Somali’de terör örgütü Eş-Şebab’a karşı savaşı daha* iyi idare etmek için yeni zırhlı araçlara ihtiyaç duyduğunu* açıklamıştı.

Haberin tam metni:

https://www.c4defence.com/kenyanin-y...arma-olabilir/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by lualua Yazıyı Oku
    Hocam ben de adetler ile tahmini fiyatlari carptim 850 milyon civari bir rakam buldum. Belki de fiyatlari mi az aldim acaba. Otobuslerin fiyatlari var internette ama zirhlilari bulamadim acikcasi cobralar armalar ne kadar acaba��
    Biraz daha açalım konuıyu
    küçük otobüs olarak ortalama model sultan s 800bin tl(764-2mılyon arası fıyat var)800x187=150
    otobus model olarak kent lf 1,8mılyon(1m-4 m arası) 1800x280= 504
    kamyon 440bin 440x 98=43 mılyon
    cobra2 =700bin $x41=28m$x8,20=230 milyon( bu rakamı ben 1m dolar olarak ıfade etmıstım daha sonra afrıkalı satıcıya 25 m dolarlık satıs kapı ile bagdastırınca bu rakama denk geldıgını fark ettım
    150+504+43+230=930 mılyon en düşük rakamla gelecek bilançodur.
    930dan aşagı ilk ceyrek bilanço gelme ihti,mali yoktur. OTOBÜS RAKAMLARI 280 ADET VE EN DÜŞÜKL RAKAMLARDAN HESAP YAPILDI BU 3M ARAC SATISI OLURSA 500M ARTIS DEMEKTIR. ZIRHLI ARAC SATISI BUYUK OLASILIKLA COBRA2 GANAYA GİTTİ ARMA OLMA İHTİMALİ ZAYIFTIR. COBRA2 FİYATI KONUSUNDA INTERNMETETE NET BILGI YOKTUR 1M GİBİ BİR RAKAM OLURSA İLK VERDİGİM RAKAM TUTACAKTIR. GÜZEL BİLANÇO DÖVİZ ACISINDAN YUKSEK KARLI OLMASI MUHTEMEL BİR İLK ÇEYREK GEÇİRİLDİGİNİ DÜŞÜNÜYORUM
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

7. https://www.c4defence.com/kenyanin-y...arma-olabilir/
    Linki açıp bakabilirsiniz . y t d

8. Kurulduğu günden bugüne kadar geçen sürede tarihinin en büyük karını açıklamaya hazırlanan Otokar hisseleri için en başta şirketin kendi hisselerini limitli veya limitsiz alım kararı vermelerini beklerdim. Yapılan üretim ve satışlar ile yeni alma ihtimali bulunan ihaleler düşünüldüğünde 2021 yılı için inanılmaz kar oluşacaktır. Hissenin bulunduğu fiyat da kalması ve yükselememesi anlaşılır gibi değil.

Sayfa 615/982 İlkİlk ... 115515565605613614615616617625665715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •