Sayfa 78/982 İlkİlk ... 2868767778798088128178578 ... SonSon
Arama sonucu : 7850 madde; 617 - 624 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. https://twitter.com/ProfDemirtas/sta...747251713?s=19

Tank için özet olsa gerek.çok hoşuma gitti.alintidir.ytd

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu bilanço ile döviz bazında belki ucuzdur ama TL olarak ucuz olduğunu zannetmiyorum..

İhaleye girerken zaten gönüllü oluyor. Ben yaparım bana ver diyor. Daha nasıl olsun. Beleşmi yapsın

Koçun elinden Gemi ihalesi alındı yetmedi aldıkları otoban geçiş ihalesinide geri aldılar.

Sen koç olsan bu iktidara daha ne kadar güvenirsin

3. Sayın Turkuaz,Dövizde ucuz tl'de pahalı nasıl oluyor?bilmediğimden soruyorum.cevaplar mısız?bu arada hakkınız ödenmez,çok fazla teknik çalışma yapıyorsunuz ve isabetli oluyor.teşekkürler

Teknik olarak döviz bazında ucuz ama TL olarak bakarsak pahalı

Tabi bence

5. Tamam da bu kıyaslama nasıl yapılıyor,onu bilmiyorum.

6. şu 3.havalimanı taşıma ihalesi sonuçlandı. yeni araç şartı olması bize yarar mı? gerçi bmc varken....tamam tamam vazgeçtim,söylemedim sayın ;)
    özet: umut ederken bile kendini kısıtlamak/öğrenilmiş çaresizlik/kanıksama/can sıkıntısı
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Alıntı Originally Posted by ugunes Yazıyı Oku
    Tamam da bu kıyaslama nasıl yapılıyor,onu bilmiyorum.

bu genelde kişiye göre değişir..

değişmeyen gerçek spek-patron ortaklığıdır..oda bize ulaşmaz..

bazısı f/k'ya bakar .bazısı defter değerine bakar

bazısı başka şeylere bakarak ucuz veya pahalı der.

ama değişmez gerçek karlılıktır.

karlılığın sürekli düşdüğü bir yerde fiyata ucuz demek bence gariplik olur.

bazıları teknik analize bakar..

genelde teknikci ile temelci birbirlerini pek sevmezler..

hep kendi yöntemlerinin iyi olduğunu savunurlar..

ama bence temel ve teknik kardeştir..ayrılamazlar..

teknik harekete geçebilecek hisseyi bulur sonra temel devreye girer.

ondan sonrada temel tekniğe göre fiyatı yukarı iter..

ben grafiklere bakarım mesela..

temel analizden hiç anlamam

teknik analiz bilgimse herkese yetmesede bana yetli miktarda var..

benim grafiklerime bakarak yanlış yapabilirsiniz..

o nedenle bir bilene danışmanızda fayda var..

her ne kadar yorumumu eklesemde yorumum kesin değildir..

sadece yorum içerir ve başka yorumlarada ihtiyacı vardır.

tabi bence..

8. teşekkürler Sayın Turquaz. bu konuda ben biraz araştırdım. öncesinde anlamadığım şuydu: her parametre tl veya dolar olarak alındığında f/k gibi tüm oranlar aynı değeri veriyorsa neden tlde pahalı dolarda ucuz deniyor idi. sonuçta aynı oranlar çıkıyorsa ucuz ya da pahalı kararı da farklılık göstermemeliydi. Ancak anladığım kadarı ile elinde tl olan birinin ikame getiri araçları ile kıyaslayarak ve alım gücü de dikkate alınarak vereceği karar ile elinde dolar olanın vereceği karar farklı olabiliyor.Mesela tl ile 1000tlik hisse almak için kişinin yüzde 20 faiz getirisinden vazgeçip,1 yıl sonra hissenin 1200tl edip etmeyeceği riskini göze alması zor görünürken,doları olan ve primlenmiş olan dolarda zaten kar etmiş biri,tlye çevirip 1000tllik hisse alıp,1050tl bile olsa hatta aynı değerde bile kalsa ucuza aldığına karar veriyor.eğer durum tersi olsaydı yani dolar yılardır 3 civarı geziniyor iken ve son bir yılda yerinde saymış ve düşmüş iken dolar olarak pahalı ,tl olarak ucuz denecekti.önümüzdeki süreçte enflasyon oranı , hisse fiyatı yerinde kalsa bile tl olarak ucuzlama olarak değerlendirilecektir.dolar zaten primlendiği için tartışmasız ucuz olarak kabul ediliyor.Kar meselesine gelince fabrika kapanmadığı,yeni iş olasılığı var olduğu süre bu yıl olmaz seneye olur ama illaki kar olur,bir yıl çok olur ,bir yıl az olur mantığı güdülüyor.o yüzden uv için f/k pek dikkate alınmıyor.yoksa bugünkü f/k mız ile görmemiz gereken rakamı telaffuz bile edemem. oysa 60tl yi dip yapmış gibi görünüyor.bu da dediğimi destekliyor bence.kısaca benim anladığım bu.hatam varsa affola.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 78/982 İlkİlk ... 2868767778798088128178578 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •