Sayfa 362/956 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon
Arama sonucu : 7644 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Uzun zaman oldu...
    Nedense yazmak hiç içimden gelmedi...
    Bugünkü düşüsü görünce bir kaç kelam etmeden geçemiyeceğim...

Öncelikle fabrika da yangın çıktı da bizim mi haberimiz yok?

Takip ettiğim sektörlerden; Otomativciler/Sportifler den bile kötü performans sergiliyor
    Akıl alır gibi değil....

Hadi Otomativcileri anlıyoruz;Satışları çakıldı
    Sportifler zaten borca batak
    Peki ya Pnsüt ün derdi ne bu kadar düşüyor?
    Benim takıldığım nokta:hisse fiyatından çok,değerleme ,şirketin değerlemesi
    2014 mü yalandı yoksa bugün mü?
    İkisi de aynı şirket değilmiydi?
    Nasıl bir uçtan bir uca bu kadar savruluyor onu anlamıyorum....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Uzun zaman oldu...
    Nedense yazmak hiç içimden gelmedi...
    Bugünkü düşüsü görünce bir kaç kelam etmeden geçemiyeceğim...

Öncelikle fabrika da yangın çıktı da bizim mi haberimiz yok?

Takip ettiğim sektörlerden; Otomativciler/Sportifler den bile kötü performans sergiliyor
    Akıl alır gibi değil....

Hadi Otomativcileri anlıyoruz;Satışları çakıldı
    Sportifler zaten borca batak
    Peki ya Pnsüt ün derdi ne bu kadar düşüyor?
    Benim takıldığım nokta:hisse fiyatından çok,değerleme ,şirketin değerlemesi
    2014 mü yalandı yoksa bugün mü?
    İkisi de aynı şirket değilmiydi?
    Nasıl bir uçtan bir uca bu kadar savruluyor onu anlamıyorum....

saygılar/başarılar
    Karlılığın hızla erimesi, daha da düşecek beklentisi..birazda siyasi sebeplerle insanların fiyatına rağmen alımdan vazgeçmesi..malum 2020 mayıs eurobond ödemesine kefil olması beşte bir oranında.. Etin bile rasyolarına rağmen düşüşü önlenemezken sütte tutunamıyor.. Ama 23 den 6 ya gerçekten hissedekilere yazık

3. Mert Kalyoncu kardeşimiz burada yazmıyor kimsenin arkasından konuşmak istemem ama bir kaç kelam da onunla yaşadığımız bir tartışma hakkında edeceğim...
    Twitter dan cevap verir artıkın...
    Kendisi borsada başarının uzun vadeli yatırımdan geçtiğini savunurken,ben borsa da önemli olanın "alım ve satım" yerlerini doğru tespitten geçtiğini,belirli süreler/karlar sonunda mutlaka ama mutlaka hisseden çıkılması gerektiğini savunmuştum...
    Mert kardeşimiz sanırım 2014 den beri Pnsüt e yatırım yapıyor...
    Maalesef yanlış yerden ve zamandan girdi hisseye
    Elinde patladı hisse...
    Kuşa döndü parası....
    Evet 20 yılın sonunda reel olarak belki %200-300-500-x kazanma ihtimali var...
    Ama 20 yılın sonunda %1000-2000-3000-x kazanma ihtimalinden vazgeçerek...

saygılar/başarılar

4.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Karlılığın hızla erimesi, daha da düşecek beklentisi..
    Ltf bizimle karlılığın daha da düşeceği beklentinize dayanak oluşturan argümanları paylaşırmısınız?
    Son bilançoda 2018/9 aylık Net Kar 9,4 milyon tl....
    Siz 2019/9 aylık da zarar edeceğini mi öngörüyorsunuz?Neden?

saygılar/başarılar

5. Tartışmanın ana fikri;Karlılıkda en kötü 2018 de yaşanmıştır ve geride kalmıştır (mı?) dır...
    Bu düzlemde ilerleyen entellektüel bir tartışmanın, forum kullanıcılarına daha faydalı olacağı kanaatindeyim...

Pek tabiki kurların 2019 da salak saçma bir hareket yapmaması ön kabulü ile....

Aslında bu tartışmayı 2018 yıllık bilanço sonrasına mı ertelesek?
    Ne dersiniz?

saygılar/başarılar

KAP : BORSA ISTANBUL

Yabancı yatırımcıların Pay Piyasası ve Piyasa Öncesi İşlem Platformunda gerçekleştirdiği 2018 yılı Aralık ayına ilişkin işlemler ekteki tabloda yer almaktadır.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Ltf bizimle karlılığın daha da düşeceği beklentinize dayanak oluşturan argümanları paylaşırmısınız?
    Son bilançoda 2018/9 aylık Net Kar 9,4 milyon tl....
    Siz 2019/9 aylık da zarar edeceğini mi öngörüyorsunuz?Neden?

saygılar/başarılar
    En basitinden migros dost süt 2,75 pınar süt 4,75.. Elit kitle artık pınar tüketmiyor..2017 nisandan Beri bilançolarını da dikkate almıyorum.. Sektörde rekabet de çok fazla.. ŞİRKETİN şu an pınar et dışında borsada yatırım yapılabilir şirketi kalmadığını düşünüyorum.. Bir İzmir Karşıyaka lı olarak pınara çok değer verirdim bende.. Ama karşıyakalının bile sırtını döndüğü, elinin tersi ile pınar ürünlerini ittiği Bi ortamda eurobond baskısı bitene kadar yataya sarması başarı olarak görülmeli.. Az Bi miktar ette yatırımım var umarım hem eti hem sütü suyun fiyatlarına çekmez
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    En basitinden migros dost süt 2,75 pınar süt 4,75.. Elit kitle artık pınar tüketmiyor..2017 nisandan Beri bilançolarını da dikkate almıyorum.. Sektörde rekabet de çok fazla.. ŞİRKETİN şu an pınar et dışında borsada yatırım yapılabilir şirketi kalmadığını düşünüyorum.. Bir İzmir Karşıyaka lı olarak pınara çok değer verirdim bende.. Ama karşıyakalının bile sırtını döndüğü, elinin tersi ile pınar ürünlerini ittiği Bi ortamda eurobond baskısı bitene kadar yataya sarması başarı olarak görülmeli.. Az Bi miktar ette yatırımım var umarım hem eti hem sütü suyun fiyatlarına çekmez
    Yine ayni hikayeler. Cevap verirseniz sevinirim;
    1-Tonaj bazinda pinar sutun sattigi sutte artis mi var azalis mi
    2-elit kitlenin pinar tuketmedigi nerede yaziyor dayanagi nedir. Elit kitle olabilmek icin aylik gelir ne kadar olmalidir. Tc toplumunun yuzde kaci elit sinifina giriyor
    3- karsiyaka satislari pinar cirosunun yuzde kacini olusturuyor?

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 362/956 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •