Sayfa 809/963 İlkİlk ... 309709759799807808809810811819859909 ... SonSon
Arama sonucu : 7698 madde; 6,465 - 6,472 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

Çin ihracatında fonterra ya bakın zellanda dan bir şirket 4 milyar dolara yakın ihracat yapıyor süt ürünleri sadece..

İçine girdiğimiz pazara dair gösterge olur eğer 100 milyon dolar yakalarsak müthiş olur daha fazlası da olur yeterki beğenilsinn tutulsun

Çin gelişmiş ülkelerin 3de1 i em lerin yarısı kadar tüketiyor süt ürünlerini ki 20 yılda 20 kat artmış hali üretim ise 20 yıldır düşüyor artmıyor ithalata mahkum..

İnşallah pnsut orda yer edinir bizde bu gemide kalırız
    Allah mahçup etmesin inşallah bizi bir an önce yükselsin hedefimize

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Biz yatırımcılar SPK ve BİST yönetimlerine aşağıdaki şöyle bir yazı gönderme konusunda ne düşünüyorsunuz? Ancak çok sayıda kişi tarafından yazılırsa belki dikkatler cekilir diye düşünüyorum.

“Borsadaki bazı şirketlerin, özellikle sanayi şirketletinin “maddi duran varlıklarıının değeri, güncel değerine göre bilançolarda aşırı düşük kalmış durumdadır. Borsa şirketletinin maddi duran varlıklarının değerini de 2 veya 3 yılda bir defa güncel değeriyle bilançolarda güncellenmesi şeklinde muhasebe standartları getirilmesi borsa şirketlerinde şefaflığı yükseltir. Yatırımcılar bu şirketlerin gercek özsermaye ve kredibilite gücünü hakkında daha doğru bilgi edinmesi de sağlanmış olur.
    Bu standartlama ile ayrıca borsa şirketlerinin dolayısıyla Bist in genel reel değeri de yükselmiş olur. Buda Bist içinde olumlu durumdur”

Üretimde kullanıldığı veya şirketin kullanım varlıkları olduğu tastik olunmuş bu maddi duran carlıklarının değerlenme farkı her türlü vergiden muaf edilmeli. Ve değerlenme farkları bilançolarda “dönem karına” her hangi bir artı-eksi etkisi olmamalı. Bilançoda sadece varlık değerlenme farkı” kısmına artı-eksi değer olarak yansıtılmalı.

Enflasyonist bir ülke olduğumuz için bu varlıkların değer düşüklüğüne uğramaları gibi bir durumunda pek söz konusu değil, zamanla yine bilanço değerlerinin gerceğe göre düşük kalma olasılığı yüksek.”

3. Bu hissede çok ağır bir baskı var,demek ki hedeflenen fiyat epey yüksek diye insan düşünmeden edemiyor.
    Telegram gruplarındada konuşulmaya ismi epeyce zikredilmeye başlanmış.
    Dün çılgın lotlar havada uçuştu,Kademelerinde 300 lot 1000 lot varken,tek kademede 400 bin 500 bin Lot’lar el değiştirdi al gülüm ver gülüm olsa bile sıradışı bir hareket oldu.
    Hayırlısı inşallah.
    Y.t.d.

4. 2019 da vergi dairesi 21 milyon
    2019 Konsolide olmayan net kar 34 milyonmus.
    2020 vergi dairesi 25 milyon
    2020 konsolide olmayan n gelicek?

Faaliyet karı 28 milyondan 80 milyona çıkmış çok güzel net kar daha az artmış. O da konsolidede belli eder.
    Hayırlı olsun

6. Enterasan atraksiyonlu devre kesicili bir gün daha yaşadık,korkutup mal alma diye düşünüyorum.
    Şu anda şirketin gelmiş olduğu noktada mevcut işlem fiyatının saçma sapan çok düşük bir değer bana göre,bakalım daha kaç gün kaç hafta daha bile isteye hisseyi ,baskılayacaklar.
    Karanlık oda kapanış 10 kademede kabaca;
    Alış: 140 bin lot
    Satış: 10 bin lot )
    Bilançoyu merak ediyorum inşallah iyi gelir.
    Y.t.d.

7. En yakın bilanço 2018 bilançosu vergi dairesi 24.370 iken yıllık kar 49.100 gelmiş.bu civarda bir kar bekliyorum.buda kötü bir bilanço değil fakat asıl karı 3 aylikta bekliyorum.pandemi dolayısıyla ciddi satış yapıldı hemde yüksek fiyattan.

8. * * (Hisseyi manipüle edenler yakalandı 1 ay yasak geldi.)

PNSUT.E pay piyasası işlemleriyle ilgili 2 kişi hakkında 1 ay süreyle önleyici tedbirler uygulanacak.
    * * BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
    * * "Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri
    Yönergesi'nin 5. maddesi çerçevesinde, Pınar Süt Mamülleri Sanayi ve
    Ticaret A.Ş. (PNSUT.E) payının piyasasında Yönerge'nin 6. maddesinde* *belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen* yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine* yönelik olarak 18/02/2021 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa
    Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir
    İletilmesinin Kısıtlanması" önleyici tedbirleri uygulanacaktır.
    Yatırımcı Adı ve Soyadı* *MKK Sicil Numarası
    * Cafer DEMİRHAN* * * * * * * 12934980
    * Yunus Emre DEMİRHAN* * * * *45218142
    * * Tedbirin uygulanacağı son tarih 17/03/2021'dir."

Y.t.d.

Sayfa 809/963 İlkİlk ... 309709759799807808809810811819859909 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz