Sayfa 706/787 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756 ... SonSon
Arama sonucu : 6295 madde; 5,641 - 5,648 arası.

Konu: BIZIM - Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kerrake Yazıyı Oku
    Teşekkürler sayın Antiseptik
    Rica ederim.

2.  Alıntı Originally Posted by serkan1310 Yazıyı Oku
    Sayin hocam biraz daha yorumlar misin mumlarin mahiyetini?

Kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir

Son üç periyot da oluşan mumlar grubu doji sabah yıldızı adlandırılır.. En önemli trend dönüş sinyallerinden biridir... (Bu oluşumun büyük resim aylık grafik de olması daha da değerli) Haa bu arada aylık mum henüz tamamlanmadı, önümüzdeki hafta (ay sonu kapanışı) üç aşağı beş yukarı bu rakamlardan tamamlanacağını varsayarak analiz oluşturdum.. Kısaca, uzun vadeli görünüm çok olumlu. Kısa vadede kestirmek şimdilik zor...

Alıntı Originally Posted by kerrake Yazıyı Oku
    Ortak, ne kadar dikkatli baksam da bir şey göremem çünkü anlamam bu teknik grafiklerden. Geçen gün bir geri çekilme olması gerekir demiştin, gerçekleşti mi?
    Ortak, kısmen gerçekleşti gibi görünüyor.. Hisse saatlik analizde sat yönünde fakat diğer periyotlarda (günlük- haftalık -aylık) al yönünde görünüyor...
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

3.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku

Son üç periyot da oluşan mumlar grubu doji sabah yıldızı adlandırılır.. En önemli trend dönüş sinyallerinden biridir... (Bu oluşumun büyük resim aylık grafik de olması daha da değerli) Haa bu arada aylık mum henüz tamamlanmadı, önümüzdeki hafta (ay sonu kapanışı) üç aşağı beş yukarı bu rakamlardan tamamlanacağını varsayarak analiz oluşturdum.. Kısaca, uzun vadeli görünüm çok olumlu. Kısa vadede kestirmek şimdilik zor...

Ortak, kısmen gerçekleşti gibi görünüyor.. Hisse saatlik analizde sat yönünde fakat diğer periyotlarda (günlük- haftalık -aylık) al yönünde görünüyor...
    Teşekkürler sayın oskar değerlendirme için.

4.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku

Kafana saglik hocam, eyvallah. Bu analiz son 2 aydaki olganustu islem hacmi artisini da hesaba katmis diye anliyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by kennym Yazıyı Oku
    bu arada mulker istese bu hisse tekrar arz fiyatı olan 16 doları kısa sürede görür.. bu adamlar istemediği için fiyat surekli yerlerde geziyor.

firmanın satışları kar rakamı filan istedikleri gibi ayarlıyorlar. 8,41 maliyet , 14,78 satış yeter çok bile , dolar bazında zarardayız hesaba baksan ama yapacak bişey de yok .

ortalık karışık ve daha farklı fırsatları da degerlendırmek ıstıyorum .
    Gonlunce olsun sn kennym. Ltf yazmaya devam edin burada, ki umarim portfoydeki payi sifirlamazsiniz...

Eksisozlukteki entrylerinizi de okudum gecen gun... hos burda da part part yazdiniz onceden...grubun adiligini cok net ortaya koymussunuz... Benim alis eski fiyattan 19 ustu, 4.5-5 dolar arasi gibi birsey. Simdi hizli bir artisla 2 dolar oldu diye insanlar selale yapacak diye korkuyorlar... Son ay yaptigi olaganustu hacimler bu sefer MU mudahil oldu olaya hissiyati veriyor bana. Temettuyu ne zaman verir bilinmez ama o zamana kadar cikisini yavas da olsa devam ettirecek gibi geliyor bana.

BTC, etherium vesaire birgun hepberaber cop olacaklar kanimca ama o zamana kadar ekmegini yiyen cok olur, size de afiyet olsun diyelim.

6.  Alıntı Originally Posted by Antiseptik Yazıyı Oku
    Bu resimdeki son satirda Marbasin 'Maliyet' 30 kusur gorunuyor. Nasil oluyor bu? Aciklayabilecek biri var mi?

7. o kısım hesap hatası hocam , daha dogrusu mantık hatası.. şöyle oluyor ,

adam 14.29 maliyetli xxxx lot almış , 14.20 maliyetle de (xxxx-50) lot satmış , elinde hisse sayısı 50 adet nette , ama xxxx-50 * 9 kuruş zarar etmiş ya yaptıgı trade de.. işte bu zarar aslıdna elinde kalan malın maliyetine ekleniyor. 50 tane hisseyi 30 lira maliyetle almış oluyor. yani bu 50 tane hisseyi satmadığı sürece zarar realize olmuyor, elindeki hissenin maliyeti yüksekmiş gibi algılıyor sistem.

aslında hissesinin maliyeti 14,29 o elli adetin. bunun yanı sıra yaptıgı tradeden ise yyy tutarında zarar etti. bunu bu sekılde gostermiyor, hisse ortalamasına yediriyor.

8. aman hocam hala hissem var , sadece %75 ini verdim daha %25 'i duruyor , bir yere gittiğimiz yok .

şimdi o kadar sinirlenmeden takip edecem

Sayfa 706/787 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •