Sayfa 57/211 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon
Arama sonucu : 1687 madde; 449 - 456 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Yukarıda yazdıklarımıza göre teyidini aldık geri çekilmede destekleri de işaretlemiş olalım. Herkese huzur ve sağlık dolu yeni bir yıl dilerim.

bugün tekrar kanalın içine girecek gibi

KAP : BORSA ISTANBUL

Yabancı yatırımcıların Pay Piyasası ve Piyasa Öncesi İşlem Platformunda gerçekleştirdiği 2018 yılı Aralık ayına ilişkin işlemler ekteki tabloda yer almaktadır.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Yukarıda yazdıklarımıza göre teyidini aldık geri çekilmede destekleri de işaretlemiş olalım. Herkese huzur ve sağlık dolu yeni bir yıl dilerim.

Gerçekten geçen haftaki türbülasnta iyi dayandı. Hala yükseliş kanalı içine atabilmiş değil. Son görünüm aşağıdaki grafiktedir. 10.58 ilk destek daha sonra 10.04 ve 9.81 var. Ben eğer kanal içine atmazsak 10.04 kadar geri çekilme olabileceğini düşünüyorum. Daha sonra buradan 3. (yükseliş dalgasına) dalgaya başlayabilir, oralara gelirse tekrar değerlendirirlir. Eğer olursa bu daha sert devam edebilir.
    Dünya borsalarındaki bunca türbülansta borsadan kazançlı çıkmadan önce eldekini korumak bence bu dönemde ilk strateji olmalı veya borsayı şimdilik izlemede kalmalı. Kolay dönemler değil. Dünyada sistemin artık değişeceği emareleri var. Böyle dönemlerde daha sağlam yatırm araçları tercih edilebilir. Para kolay kazanılmıyor, kolay kaybedilmemeli. Kısa dönemli fırsatlar olabilir ama yakalayabilenle. Hani bizim gibi küçüklerin aldıklarına hani büyüklerin bu da gitsin neyse diyecekleri cinsten, yoksa algitmalar ellerinden gelse "iç çamaşıra kadar inme" prensibine göre programlanmışlar.
    Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

4. 12 aylık bilançosunun yine çok iyi gelmesini bekliyorum.

Sanırım yabancı yatırımcı da alım yönünde daha fazla yüklenmek için bilançoyu bekliyor.

Bilançodan sonra yükseliş kanalının hızlı hareket edeceğini düşünüyorum.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

5. Zaten düşüş hacimsiz, kırık çıkık lot satışları ile bıktırmaya çalışıyorlar
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

6. *renaissance capital, şok market için hedef fiyatını 14,9 tl'den 15,5 tl'ye yükseltti, tavsiyesini 'al' olarak korudu
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

7.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Gerçekten geçen haftaki türbülasnta iyi dayandı. Hala yükseliş kanalı içine atabilmiş değil. Son görünüm aşağıdaki grafiktedir. 10.58 ilk destek daha sonra 10.04 ve 9.81 var. Ben eğer kanal içine atmazsak 10.04 kadar geri çekilme olabileceğini düşünüyorum. Daha sonra buradan 3. (yükseliş dalgasına) dalgaya başlayabilir, oralara gelirse tekrar değerlendirirlir. Eğer olursa bu daha sert devam edebilir.
    Dünya borsalarındaki bunca türbülansta borsadan kazançlı çıkmadan önce eldekini korumak bence bu dönemde ilk strateji olmalı veya borsayı şimdilik izlemede kalmalı. Kolay dönemler değil. Dünyada sistemin artık değişeceği emareleri var. Böyle dönemlerde daha sağlam yatırm araçları tercih edilebilir. Para kolay kazanılmıyor, kolay kaybedilmemeli. Kısa dönemli fırsatlar olabilir ama yakalayabilenle. Hani bizim gibi küçüklerin aldıklarına hani büyüklerin bu da gitsin neyse diyecekleri cinsten, yoksa algitmalar ellerinden gelse "iç çamaşıra kadar inme" prensibine göre programlanmışlar.
    Son hareketlerden sonra duruma bir de haftalık bakalım dedim. Bu durumda halen kanal içinde ve tam kanal desteğinde ekapatmış gözüküyoruz. Haftaya nasıl devam edeceğimiz çok önemli. Aşağı kırarsak 10.59 ardından 10.15 destek konumundadır. Yukarı hareketlerde 12.84 dirençtir. Unutmayın uzun vadeci olanlar farklı değerlendirebilir. (Bu dönemde uzun vade için de vade belirtmek ayrı bir konu dünya ve piyasalar ha keze ülkemizde ekonomik dengeler çok hızlı değişebiliyor.) Ancak tekniğe göre trade edenler için desteğin aşağı kırılması bir miktar realizasyon fırsatı olarak görülebilir. Daha sonra destekler takip edilerek piyasaların durumuna göre hareket edilebilir. Herşeye rağmen algoritmaların da teknikçilerin karşısında olduğunu unutmamak gerekir. Doğru ve mantıklı olan makro göstergeler ve temel analiz ile ilerlemektir. Ama günümüzde bu çalkantılı piyasa şartlarında bu çelik nerede elmas sertliğinde sağlam sinirler gerektirir.

Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

8. Geçen ay 11,67 gördü ve geri dönüş yaptı. Gerek küresel gerekse ülkemizdeki değişken piyasa koşulları nedeni ile teknik ve temel analizlerde yanılma payı epey yükseldi. Ama şok marketin çok iyi gelmesi beklenen 12 aylık bilançosundan dolayı, hissenin yeniden aylık direnç olan 11,60 üstünü denemesi kuvvetle muhtemel. Bekleyip göreceğiz.

Sayfa 57/211 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •