Sayfa 14/240 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 1918 madde; 105 - 112 arası.

Konu: PINSU - Pınar Su VE İçecek San. ve Tic. A.Ş

1. 20.03.2016
    Originally Posted by acemi353
    Sorun şu ki yaşar grubu pinsu yatirimcisini düşman olarak görmektedir. Bu bedelli arttirimi inatla hissesini satmayan yatirimciyi cezalandirma amacını gütmektedir. Sizin de dediginiz gibi bugüne kadar elde edilen gelirler bedelsiz arttirima imkan vermekteydi. Devletten aldiklari teşvikle pet şişe maliyetlerini düşürdüler. En ucuz maliyetli suyu en yüksek fiyattan sattılar. Mazot fiyatlari düştü. Hiç masraf yapmadan Gediz kaynak sularının uretttigi maden suyunun üstüne pınar markasini vurup sattilar. Asrın kuraklığı oldu satis gelileri artti. Pazarlama şirketi hissesi satti. Ama hep zarar. Özsermaye azaldı, borçlar artti. Yeni yatirimlara devlet destegi de yetmedi ortaklarinin cebine göz dikti. 10 yıldır yatırımcısını güldürmeyen pınar su son darbeyi bedelliyle vurdu. Geçen yıl değeri düşürülerek petuna satılan ybp hisseleriydi. Ybp pinsudan bağını koparınca karını arttirdi mi diye merak ettim. Kar artışı umduğumdan fazla çıktı. Ybp 2014 karı 18 milyon, 2015 karı 48 milyon. Petun daki yüksek karda ybp nin karliliginin etkisi var. Tüm olumlu şartlara rağmen pinsuya her sene zarar yazdiran bu dahi yönetimin şirkete maliyeti 15 milyon. Şirketi tamamen satsan yönetimin 3 yıllık masrafı karşılanmıyor. Aynı kişilerden oluşan yönetimin 66 milyon kar eden petuna maliyeti ise daha az. Anlaşılan yatirimcilar elindeki hisseleri satmadan pınar su yerinde saymaya devam edecek. Öldükten sonra bu parayı ne yapacaksın bakalım

2. 20.03.2016
    Tireli
    Sn,acemi353 ;YBP'nin kar değişimi ile ilgili kaynağınız nedir ?.Bu konuda bizi bilgilendirebilir misiniz.Biz de böylece sayenizde konuya daha bi vakıf olucaz.İncelemeleriniz ve emekleriniz için şimdiden teşekkür.
    Ben teşekkür ederim sayın tireli. Pınar et 2015 faaliyet raporunun finansal tablolar kısmı, dipnot 4 sayfa 24. Pinsuda 4. yılıma girdim. Benden de eski olduğunuzu biliyorum. Umarım zararla ayrılmasınız

3. 21.03.2016
    tireli
    YBP’ nin değeri 31.03.2014 te '20.855.029'’ TL . 3 ay gibi kısa bir süre sonra ;YBP ’nin değeri aniden 30.06.2014 te '13.042.052’ TL ye düştü. Gerekçe; İndirgenmiş nakit akım yöntemlerinde kullanılan yıllık iskonto??.
    Bazı karakterler bozuk çıktı,dolayısıyla yeniden yazdım.
    21.03.2016
    Acemi 353
    Acaba bugün aynı hisseleri pınarsuya geri satsalar 13 milyonu geçtim 20 milyona satarlar mi acaba. Evet bazı karakterler gerçekten bozuk anlaşılan...
    22.03.2016

4. 22.03.2016
    IwIss
    güzel kardeşim burdaki amaçları yatırımcıdan kar payını kaçırmak neden mi açıklayayım bu iştirakın maliyeti 3 milyon tl civarıydı eğer 20 milyona satılsaydı 17 milyon kar bu kar ne demek ödenmiş sermayesinin 1,5 katı demek . muhasebe kurallarına göre dağıtılmayan kar kar yedeklerine aktarılır bu da ödenmiş sermayenin belli bir oranına denk gelen meblağdır her yıl ödenmiş sermayenin %25 i kadar kesinlikle hepsini kar yedeklerine aktarıcam diye birşey yapamazsın herşeyin bir kuralı var geri kalan meblayı bilançonun diğer kalemlerine gizlemek zorunda kalacaktı ya da kar payı dağıtacaktı hele ki uzun zamandır kar payı dağıtmıyorsa. o nedenle 13 milyonluk satıştan 9 milyon kar beklenirken yonta yonta 2 milyon kara düşürdüler benim mantığım almadı nasıl başardılar 3 milyonluk maliyetli iştiraki 20 milyonluk defter değerinden değerleme yapa yapa 2 milyonluk karla sonuçlandırdılar. bunu yapmak başarı gerektirir bu üstün gayretlerinden dolayı şirketi tebrik etmek gerekir. . sonraki bilançoda da o karıda erittiler dedim ya sürekli zarar eden bir firma hisseyi hareketlendirecek ne bir adım atarlar ne giderlerini düşürürler yöneticileri dünyanın maaşını alırlar ortaklarına ne kar payı verirler ne bedelsiz sermaye artırırlar. zarar ediyorlar sürekli paraya ihtiyaçları var şimdide diyorlar ki ey ortaklarım bana para verin bedelli sermaye artıracam . mantıkları bu. söylediklerim kesinlikle al sat tut tavsiyesi değildir kendi görüşümdür yanlışım varsa uyarın düzeltim bütün küçük yatırımcı arkadaşlara bol kazançı hayırlı günler.

5. http://www.borsaajans.com/pinsu-pina...rimi-8911.html (lütfen linke tıklayın.Pın-su bildirimi)
    Bu da bedelliden toplayacağı paraların,kısa vadeli borçların ve üretim makine üreticilernin geri ödeme taksitlerinde kullanılacağının beyanı.
    Peki ne oldu.

6.  Alıntı Originally Posted by tireli Yazıyı Oku
    20.03.2016
    Originally Posted by acemi353
    Sorun şu ki yaşar grubu pinsu yatirimcisini düşman olarak görmektedir. Bu bedelli arttirimi inatla hissesini satmayan yatirimciyi cezalandirma amacını gütmektedir. Sizin de dediginiz gibi bugüne kadar elde edilen gelirler bedelsiz arttirima imkan vermekteydi. Devletten aldiklari teşvikle pet şişe maliyetlerini düşürdüler. En ucuz maliyetli suyu en yüksek fiyattan sattılar. Mazot fiyatlari düştü. Hiç masraf yapmadan Gediz kaynak sularının uretttigi maden suyunun üstüne pınar markasini vurup sattilar. Asrın kuraklığı oldu satis gelileri artti. Pazarlama şirketi hissesi satti. Ama hep zarar. Özsermaye azaldı, borçlar artti. Yeni yatirimlara devlet destegi de yetmedi ortaklarinin cebine göz dikti. 10 yıldır yatırımcısını güldürmeyen pınar su son darbeyi bedelliyle vurdu. Geçen yıl değeri düşürülerek petuna satılan ybp hisseleriydi. Ybp pinsudan bağını koparınca karını arttirdi mi diye merak ettim. Kar artışı umduğumdan fazla çıktı. Ybp 2014 karı 18 milyon, 2015 karı 48 milyon. Petun daki yüksek karda ybp nin karliliginin etkisi var. Tüm olumlu şartlara rağmen pinsuya her sene zarar yazdiran bu dahi yönetimin şirkete maliyeti 15 milyon. Şirketi tamamen satsan yönetimin 3 yıllık masrafı karşılanmıyor. Aynı kişilerden oluşan yönetimin 66 milyon kar eden petuna maliyeti ise daha az. Anlaşılan yatirimcilar elindeki hisseleri satmadan pınar su yerinde saymaya devam edecek. Öldükten sonra bu parayı ne yapacaksın bakalım
    Şirketi tamamen satsan yönetimin 3 yıllık masrafını karşılamiyor. Şapka çıkarılır bu tespite...

Lenovo P1a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by esperanza Yazıyı Oku
    2016 da 21 milyon zarar yazmış, 2015 te 9 milyon zarar yazmış. Brüt kar faaliyet karı ni kurtaramadı daha. Faaliyet karı eksi de. Yanlış şirkete bakmışsınız muhtemelen. Grubun en karlısı değil en rezili bu. Ozsermayesini yiyor.. %250 bedelli yapmıştı 2016 da ve o bile kurtaramadı bu rezil şirketi.. insanları yanıltmayin.. ben yanlışsam rakamları verip düzeltin beni lütfen.

Lenovo P1a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Karlı derken yaptığı işin kar oranından bahsediyorum. Öyle saçma sapan yerlere gider kaydedersen kar tabiki kalmaz. Geçen yıl sırf 13 trilyon reklam gideri yazdırmış beyler.
    Neyse şimdi bu yeni yatırımlar meyvesini verecektir. Öyle kar yazmaya başlayınca bu fiyatta bulabileceginizi mı zannediyorsunuz. O kokuyu aldıkları anda 3 TL lerden almaya başlarız. Buradaki beklenti satışlarda tarihi rekorlar gelecek helekibirde 9 ayliklarda çok yüksek satış ve sonrası elleri mahkum kar..kar yazacak..son günlerde neredeyse her markette pinarsu ve maden suyunu görür oldum. Büfelerde çerez gibi satıyor. Mevsim sıcak insanlar tüketiyor. Bizimkilerde ürettiğine gore...
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

8. Bu hafta ....

ASUS_Z00AD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 14/240 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •