Sayfa 201/607 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Bütün mesele faizlerin 2019'da fazla düşmeyeceği gerçeğidir.Kurlar da yükselecektir.
    Sebepleri de şöyle; FED bu yıl da 2 kez faiz arttıracak.Bu yıl piyasalardan 200 milyar dolar,2020 de 300 milyar dolar daha çekecek.Bu da bizim gibi fukaraların borçlanmasını zorlaştıracak.Doları değerlendirecek.
    Ayrıca 2017 da öngörülen enflasyon %17 olduğuna göre, faizler %20'ler civarı kalacak demektir.
    Bu durumda PETUN'un temettüsünü kim ne yapsın?

2.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Bütün mesele faizlerin 2019'da fazla düşmeyeceği gerçeğidir.Kurlar da yükselecektir.
    Sebepleri de şöyle; FED bu yıl da 2 kez faiz arttıracak.Bu yıl piyasalardan 200 milyar dolar,2020 de 300 milyar dolar daha çekecek.Bu da bizim gibi fukaraların borçlanmasını zorlaştıracak.Doları değerlendirecek.
    Ayrıca 2017 da öngörülen enflasyon %17 olduğuna göre, faizler %20'ler civarı kalacak demektir.
    Bu durumda PETUN'un temettüsünü kim ne yapsın?

Yine faiz ile temettü arasında bağ kuran birisi daha.

Arkadaşım borsada hiçbir şirketin temettü verimi %10'u çok geçmez. Hatta %10 temettü verimi çok da iyi bir orandır. Daha üstü çok nadiren görülür.

Bu durumda faizler %12 olsa da sen temettüyü kim ne yapsın diyeceksin. Böyle bir mantık yok borsada.

1998-2001 arası faizler %50-60 arasıydı ama borsa tarihinin en büyük sıçramasını bu tarihler arasında yaptı.

Temettü faizin ikamesi değildir bunu unutun. Hisse değerindeki artış + temettü = faizden fazla olacağına inanıyorsa insanlar o zaman borsadan kağıt alır. İnanmıyorlarsa almazlar. Olay budur.

Ama sadece temettü verimi ile faizi karşılaştırırsan o zaman ancak faizlerin %3-5 seviyesine geldiğinde temettü cazip olur ki bu da Borsa tarihinde vaki değil.

Madem temettü verimi hiçbir zaman faizi geçemedi , o zaman biizm borsamız 120 binleri neden gördü ?

3. Değerli arkadaşlar borsada fiyatlamalar ucuz veya pahalı olması kişiye duruma göre değişkenlik gösteren bir kavram şöyleki Maret hissesini çoğu arkadaşlar hatırlar yanılmıyorsam 98 yılında hisse fiyatı 5 tl civarındaydı yaklaşık bir yıl sonra aynı hisse 90 tl yi gördü şirket aynı şirket iki fiyatlama arasında mantıksal hiçbir izah yok Yine o yıllarda 10 tl civarında fiyatlanan Konya çimento ya aracı kurum analisteri 15 tl bile pahalı diye değerlendirirken bir yıl sonra 60 tl fiyatan hisseye al önerisi verdiğini gördüm Onun için bir yıl sonra Petun ulaşaçağı değerlemeler kimseyi şaşırtmasın bu şirket çok daha iyi değerlere ulaşacağından hiçkuşkum yok biraz sabır

Herkese merhabalar,
    Petun un neden çıkması gerektiği çokca yazıldı çizildi bu beklenti ye insanların büyük bir kısmıda inandıkları halde hisse aşağı geldikçe gerildi. Diğer taraftan düşüşede yeterince mazeret üretildi , ve düştükçe haklı olduklarına olan inançlarında arttı .
    Fakat bence esas mesele çoktan petun u aşmıştı , piyasada görüldüğü üzere işler yolunda değil ve kısmen sn. Behzat ın saydıkları ile ve başkacada çokca sebepten piyasalar hem borsa hemde reel sektör tarafında 2019 da daha da zorlanacak.
    Evet petun ve bir çok hisse değerinin çok altında gibi ,ancak bu bir kriz ve geçiş sürecidir , piyasa yüksek enflasyon devam edecekse buna alışana kadar ve yüksek enflasyonda yeniden büyümeyi öğrenene kadar , yani bu krizi sindirene kadar bu fiyatlmalar devam eder . Petun çıkarmı düşermiden önce Doğru soru piyasa yüksek yada düşük enflasyon ile farketmez , ne zaman normalleşecektir.
    Bugün açıkladığı tablolar üzerinden bir değer biçiyoruz elbette petuna ,ancak kriz devam eder ve hatta artarsa ve bununla birlikte bir anda petun da, mesela pnsüt teki gibi zarara dönerse bu öngördüğümüz değeri yinede biçermiyiz petun a acaba ?

Önce yapılanların üzerine, sadece Yılbaşından sonra Enerji , hammadde ve insan gücüne yapılan zamlar ile artan üretim mliyetlerinin doğurcğı sonuçlar, bununla birlikte hem bunları karşılamak üzere yapılacak zamlar ve ayrıca ekonomik olarak zorlaşan yaşam içinde insanların tüketim tercihlerinin ve tasarruf mecburiyetinin petun satışlarına olası etkilerini kestirmeden değer hesabı yapmak zor üstelik de böylesi bir belirsizlik döneminde.

Bence takip edilmesi gereken mesele piyasanın normalleşmesidir , sonrasına bakılır.
    Herkese bol kazançlar..
    Son düzenleme : Hisseci44; 03-01-2019 saat: 13:42.
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

5. Arkadaşlar bende bu hissenin iyi olacağına inananlardanım, ama gerçekleri de gözardı etmemek gerekiyor, ortalık toz duman, bütün ülkelerin ekonomileri perişan durumda. Size tek tavsiyem unutacağınız, hemen lazım olmayacak paranızı borsaya yatırın, ucuz dediğimiz fiyatlara adamlar hiç acımadan mal veriyor, bu malları tekrar toplamak uzun bir süre alacaktır, ve hiç spekülatör pastanın % 80 inini toplamadan ve patronla anlaşmadan operasyona başlamaz. Ve bu hisseden maalesef bu fiyatlardan piyasaya çok mal verildi.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Birazdan terzi gelir 2817483946899. kez dediği gibi en derin analizini yapar, Pınar iyi yönetilmiyor der .

ytd

7.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Birazdan terzi gelir 2817483946899. kez dediği gibi en derin analizini yapar, Pınar iyi yönetilmiyor der .

ytd
    Boş konuşma ben fillimin sonunu
    yazarım.
    beni Anlamak için dön geri benim
    yazılarımı en az 10 kere oku
    belki o zaman anlarsın.
    Bora ya Ben Fatiha okudum
    zincirli kuyu mezarlığına gördüm.
    2022 tarihinde canlana bilir.
    çok Anlatacak şeyim var .
    da boş ver.
    hayatımız vermiş siz borsaya
    he unutum bu saat en sonra
    ha petun olmuş ha başka bir hise
    fark yok
    y.t.d ironi bu yazı
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Yine faiz ile temettü arasında bağ kuran birisi daha.

Arkadaşım borsada hiçbir şirketin temettü verimi %10'u çok geçmez. Hatta %10 temettü verimi çok da iyi bir orandır. Daha üstü çok nadiren görülür.

Bu durumda faizler %12 olsa da sen temettüyü kim ne yapsın diyeceksin. Böyle bir mantık yok borsada.

1998-2001 arası faizler %50-60 arasıydı ama borsa tarihinin en büyük sıçramasını bu tarihler arasında yaptı.

Temettü faizin ikamesi değildir bunu unutun. Hisse değerindeki artış + temettü = faizden fazla olacağına inanıyorsa insanlar o zaman borsadan kağıt alır. İnanmıyorlarsa almazlar. Olay budur.

Ama sadece temettü verimi ile faizi karşılaştırırsan o zaman ancak faizlerin %3-5 seviyesine geldiğinde temettü cazip olur ki bu da Borsa tarihinde vaki değil.

Madem temettü verimi hiçbir zaman faizi geçemedi , o zaman biizm borsamız 120 binleri neden gördü ?
    Ahhh kardeşim ah ! 26 yıldır borsada her saniye olan 65 yaşında bir ekonomiste borsa dersi verdin ya.Bravo sana.Bak değerli kardeşim;Yazımı iyice oku derim.Temettü verimi borsanın anlamıdır.Burada tanıdığım bir çok kardeşim sadece temettü için hisse alıyorlar.Öyle tanıdıklarım var ki,adamlar temettü ile geçiniyorlar.İnsanlar faizlerin geçici yüksek olduğuna inandıklarından iyi temettü veren temeli sağlam senetleri böyle zamanlarda ucuz alarak biriktirmeyi yeğlerler.Kusura bakma ama fikirlerini hiç beğenmedim.Daha çok çalışmanı tavsiye ederim.

Sayfa 201/607 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •