Sayfa 51/989 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 7906 madde; 401 - 408 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. Parsanın PENDİK eski fabrika arazisi ile ilgili emsal değerlendirmeler için yakın zaman içinde gerçekleştirilen EVORA TUZLA konut projesi ile ilgili uzman kuruluş değerlendirmeleri,

file:///C:/Users/KANI/Downloads/-stanbul%20Tuzla%20De-%20Rp.pdf

linkinde mevcut. Bölgeyle ilgili her türlü araştırma ve değer tespitleri bu raporda mevcut. Tabi bu projede Emlak Konut'un işin içinde olması birçok kolaylığı getiriyor. TURGG eski fabrika arazisi için hala imar izni peşinde ve yıllar geçti.

Parsan arazisinin artısı ise daha merkezi ve ana güzergah üzerinde olması, çevresinde ticaret merkezleri bulunması. Hem konut, hem de ticari yapılaşmaya müsaitliğidir.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

2. Tskler..... sn strateji

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Arsanın ederi 1.5sene önce 300milyon ise, şu an en az 2 katıdır. Buda en düşük ihtimal diye düşünüyorum. Ben o arazinin yanında oturuyorum , çok büyük tek boş yer. E5 yanı, garanti genel merkezi (devasa büyük bir yer- eskiden Alemdar kimyanın arazisiydi) alış veriş merkezleri, havalimanı yanı. Tabiki bu satış yinede en az 2 sene sürer. YTD

ASUS_Z00UD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by kimyaci37 Yazıyı Oku
    Arsanın ederi 1.5sene önce 300milyon ise, şu an en az 2 katıdır. Buda en düşük ihtimal diye düşünüyorum. Ben o arazinin yanında oturuyorum , çok büyük tek boş yer. E5 yanı, garanti genel merkezi (devasa büyük bir yer- eskiden Alemdar kimyanın arazisiydi) alış veriş merkezleri, havalimanı yanı. Tabiki bu satış yinede en az 2 sene sürer. YTD

ASUS_Z00UD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın kimyacı;
    hisse.net'in eski halindeyken garanti'nin arsa satın alım aşamaları ve parsan arazisi ile ilgili değerlendirmeleri ayrıntılı paylaşmıştım. O büyüklükte bir alan bölgede kalmadı. Bir tek Emlak Konut isterse yeni alanlar yaratır. Tekrar ayrıntıya girmek istemiyorum. Verdiğim linkteki rapor detaylarında arsa fiyatlarından, konut ve satılık işyerleri, kira vs. fiyatları tek tek anlatılmış. EVORA'da emlak konut yapılaşma avantajı var, yani işin içinde emlak konut olunca inşaat izni ve emsal değeri tak diye alınıyor ama özel sektöre gelince iş uzadıkça uzuyor. Örnek TURGG arazisi.

Yani arsa olarak direk satılırsa şu an baktığımızda diyelim ki iyi bir alıcı çıktı en fazla 125 milyon usd eder. Yani maksimum 437 milyon tl. Bu rakam az değil elbet, yeni yatırımın önemli kısmını karşılayacak büyüklükte, tüm borç ve finansman sıkıntısını halleder. Lot başına 5.6 TL yeni kaynak yaratılması demek. Dediğiniz gibi ha deyince bile en az 2 sene sürer ancak tabi borsa ayağı farklı, beklentiye girildi mi iş başka boyutlara taşınır. Şimdi önceliğimiz bu arsa değil elbet.

Belirttiğim gibi önceliğimiz, ruhsatın ardından Yeni fabrikanın devlet büyükleriyle RESMİ AÇILIŞININ YAPILMASI ve üretime geçildiğinin herkes tarafından bilinmesi.

İsteyen arkadaşlar yeni fabrikanın son durumu hakkında bilgiyi PARSAN YATIRIMCI İLİŞKİLERİ bölümünü arayıp

Tel: 0 216 493 12 66/2310
    E-mail:[email protected]

sorabilirler.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

5. Genel Kurul'daki bazı detayları paylaşmak isterim.

PARSAN MAKİNA PARÇALARI SANAYİİ A.Ş.
    30 MART 2017 GENEL KURUL YATIRIMCI SORULARI VE CEVAPLARI

1- Yatırımlar ciroda ne kadar bir artışa sebep olacak?
    Ciroda çok büyük bir ölçüde artış olacağını kesin olarak biliyoruz, ama almadığımız siparişleri de sizlerle paylaşmak istemeyiz. Ciromuzun iki katından daha fazlaya çıkmasını bekliyoruz.

2- Yeni fabrika faaliyete geçtikten sonra eski fabrikada üretime devam edilecek mi?
    Bizim amacımız belirli aşamalarla buradaki fabrikamızı komple Dilovasına taşımak. Nitekim buna da başladık, talaşlı üretimi yılsonuna kadar taşımayı planlıyoruz.

4- Büyük bir yatırıma devam ediyorsunuz, finans yükünü azaltmak amaçlı sermaye artırımı düşünüyor musunuz?
    Finansal açıdan bir endişemiz olmadığından bu konuda almış olduğumuz bir karar yoktur. Biz yol haritasını çok net çizdiğimiz için ilave bir tedbir almış değiliz.

5- Dilovasına tam olarak taşındıktan sonra şuan bulunduğunuz Pendik fabrikası arazisi ile ilgili herhangi bir plan mevcut mudur?
    Planladığımız bazı şeyler olmakla beraber bu konuda açıklanacak bir kararımız yoktur.

6. Aşağıdaki de bir önceki yılın

PARSAN MAKİNA PARÇALARI SANAYİİ A.Ş.

30 MART 2015 GENEL KURUL YATIRIMCI SORULARI VE CEVAPLARI

1- Komponentlerden üretilen sistemleri açıklar mısınız?

Parsan, ön dingilde dövme komponentleri üretimi yapmaktadır. Kampanalı olanlarda fren tertibatlarında kendimiz dışarıdan tedariğini yapıp bazı müşterilerimize monteli gönderiyoruz.
    Ancak disk frenli sistemlerin ihtiyacı daha çok arttı. 2016 yılının başlarında kendi ön dingilimizi yapmayı hedefledik. Mevcut ve aday olan müşterilerimize sistem olarak bunların tedariği yönüne gidiyoruz.

Bu yatırımın getirilerini şöyle açıklayabiliriz;
    -Bize ait olan bir marka yaratıyorsunuz.
    -Katma Değer artırıyorsunuz.
    - Doğrudan montaj hattına tedarik sağlıyorsunuz.

2- % 48 oranında ortak olunan Omtaş'la faaliyetlerinizin birleştirilmesi hiç düşünüldü mü?

Parsan'ın büyük ortağının etkisini de dikkate alırsak, Omtaş'daki hakimiyetimiz % 80 ler seviyesine ulaşmıştır. Bu durum hem Omtaş hem Parsan için büyük avantaj sağlamaktadır.
    İki Firma benzer konularda faaliyet gösterse de, Parsan daha büyük parçaları dövmektedir. Omtaş daha küçük parçalara dövme yapmaktadır, Talaşlı imalatı yok denecek kadar azdır.
    Omtaş, seri imalata kaçan parçalarda, Parsan, büyük parçaların imalatında ihtisaslaşmıştır.
    Yakın bir zamanda Omtaş da yatırıma başlayacaktır. Elimizdeki imkan ve kapasiteleri birlikte değerlendirerek çok daha verimli bir çalışma ortamının içerisinde olacağımızı düşünüyoruz.

3- 2015 yılında ciroda ne kadar büyüme öngörüldü?

Yeni yatırımın etkileri hiç bir şekilde bütçede yer almadı. Mevcut tesisimizde Aks ve Mil imalatımızı 575.000 adetten 685.000 adede çıkarmayı hedefledik. 2015 yılında 52-53 milyon Euro ciroya ulaşabileceğimizi düşünüyoruz. Yeni tesisin katılımlarını öngörülmeyen durumlar olmadığı takdirde 2015 yılının son çeyreğinde
    bekliyoruz.

4- Yeni yatırımın finansman ihtiyacının, Asil çelik'in Halka Arz edilerek sağlanması mümkün müdür?

Kar Dağıtım Politikamızdan da anlaşılacağı gibi, karımızı bünyede muhafaza ederek özkaynak ihtiyacının karşılanması sağlanıyor.Önümüzdeki 5 yılın finansman planına baktığımızda bu konuda bir sıkntı yok.
    Çok uygun koşullarda 10-13 yıl vadelerde finansman sağlandı. 5 yılın sonunda yatırımın toplam büyüklüğünün 160 milyon Euro'ya çıkması bekleniyor.İşlerimizin gidişatına ve pazarın büyümesine göre yatırımlarımıza yön vereceğiz.
    Son düzenleme : STRATEJİ; 18-06-2017 saat: 15:22.

Yılbaşından 16 haziran cuma gününe kadar hisse performansları :

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

8.  Alıntı Originally Posted by bordo61 Yazıyı Oku
    aynen katılıyorum
     Alıntı Originally Posted by STRATEJİ Yazıyı Oku
    Parsanın PENDİK eski fabrika arazisi ile ilgili emsal değerlendirmeler için yakın zaman içinde gerçekleştirilen EVORA TUZLA konut projesi ile ilgili uzman kuruluş değerlendirmeleri,

file:///C:/Users/KANI/Downloads/-stanbul%20Tuzla%20De-%20Rp.pdf

linkinde mevcut. Bölgeyle ilgili her türlü araştırma ve değer tespitleri bu raporda mevcut. Tabi bu projede Emlak Konut'un işin içinde olması birçok kolaylığı getiriyor. TURGG eski fabrika arazisi için hala imar izni peşinde ve yıllar geçti.

Parsan arazisinin artısı ise daha merkezi ve ana güzergah üzerinde olması, çevresinde ticaret merkezleri bulunması. Hem konut, hem de ticari yapılaşmaya müsaitliğidir.
    Sizi tekrar burada gormek cok sevindirici Sn STRATEJI... Hosgeldiniz.
    2. ceyrek bilanconun genel olarak olumlu yada olumsuz olacagi konusunda bir degerlendirme yapma sansiniz olabilir mi?

saygilar
    YTD

Sayfa 51/989 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •