Sayfa 290/990 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390790 ... SonSon
Arama sonucu : 7920 madde; 2,313 - 2,320 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. Bu hisse ufak hiç bütçeme dokunmayacak az sayıda hisseyle girdim. Buna rağmen hisse 4 nala düşerken maliyet düşürme stresinden mallandım. geçen çıkışta elimdeki %99u %10 kar ile sattım. O kadar aşağı yukarı sert hareketler yapıyor ki yatırımcının hem zihnini hemde midesini bulandırıyor. En azından benim. Yatırım ve dolar pozisyonundan dolayı - vermesi kaçınılmaz. Şimdi yanımdaki arkadaş ne olur deyince 2,5 tl'ye kadar gidebilir deyince canı sıkıldı. Hava bahar havasındayken 15 tl gibi rakamlar düşen hisse en gördüğü dibi görebilir. Tabii herşey üstte gördüğü tavanı da zorlar. Uzun lafın kısası yatırımcıysanız, çok bakmayın, panik yapmayın. Şu piyasa da 100 Kyı bulmuş bir borsa da, reel ekonomi buhranları yaşarken hiçbirşeyi de ucuz bulmayın. Bir hisseye de giriyorsanız. 3-5 sene beklemeyi göze alın. Spek'in kankası değilseniz, şu piyasalarda orta dönem yatırımcı olmanızdan başkası kaçınılmaz. Yorumlarım al sat, yatırım tavsiyesi değildir.

2. Zipin kardesim sen ne denek istedin?
    Yazdıklarından hiçbirşey anlaşılmıyor.daha kısa ve oz anlaşılır yazsaydin iyiydi ana yinede tesekkurler.

3. parsan batık diyenlere yazıyorum.

finansal borcu 932 milyon tl ( döviz cinsinden )

borçlanma dilovası yatırımı için yapıldı ve fabrika faaliyete geçti.

hasılat 2017 / 9 aylıkta 223 milyon tl
    hasılat 2018 / 9 aylıkta 358 milyon tl

2017/9 aylıkta finansman gideri öncesi faaliyet karı : 45 milyon tl
    2017/9 aylıkta finansman gideri öncesi faaliyet karı : 162 milyon tl

2018 12 aylık beklentim 230 milyon tl.

hesap ortada 4 yılda finansman borcunu ödeyebiliyor.

yeni yatırımların meyvesini her gelen yeni bilançoda göreceğiz.

4. hissedeki tek sorun okullu kardeşlerden kaynaklı spekülatif hareketleri olması, yabancı da hisse satarak kaçıyor ancak, hissenin gerçek değerini bir yabancı fon görecek ve alıma geçecektir. yabancı oranı %50 üzerine çıkınca thy olduğu gibi uzun soluklu bir yükseliş bekliyorum. zaten hisse 1 yıl sonra kar yazmaya başlayınca gerçekten değeri farkedilecek. o zaman da 30 lira üzerinde olur.

okullu kardeşler hisseyi yükseltirken 29 liradan çelik holding satışı gelince korkarak satışa geçtiler. ellerindeki hisseyi 4 yıldır taşıyorlar, yarını sattılar ancak yaklaşık % 10 civarında payları hala duruyor. ortalama 6 liradan maliyetleri olduğunu düşünürsek 20 lira üzerine çıkarmalılar. ben tekrar yabancının hisseye geri dönmesini umuyorum.

BATIK BİR ŞİRKET DEĞİL GELECEĞİN ŞİRKETİ. LÜTFEN BİLANÇOLARI İNCELEMEDEN ŞİRKET BATIYOR, İFLASTA FALAN - FİLAN SAÇMA PAYLAŞIMLARDA BULUNMAYALIM.

ALIM YAPACAKLARA ÖNERİM ÖNCE BİLANÇOLARINI İNCELEYİN.
    yatırım tavsiyesi değildir.

5. https://www.youtube.com/watch?v=eZ2y6A_A93g

dilovası videosunu izleyin, hangi firmaya yatırım yaptığınızı daha iyi anlarsınız.

6. 1 Şubat pastası var mı arkadaşlar

7. 9 aylık zararımız 165 milyon tl.

benim yıl sonu beklentim 30 - 40 milyon tl zarar olacağı.

9 aylığa göre zararımız 130 milyon kadar azalacağını bekliyorum. zarar yazmasına rağmen bilanço sonrası yukarı hareketin daha da güçlenmesini bekliyorum. olur da süprizin büyüğünü yapar da 3 -5 milyon tl kar yazarsa kimse önünde duramaz...

yatırım tavsiyesi değildir.

8. Bilinmeyen birsey yok ise gitsin asagi veya yukari problem yok. Kur yukari atak yapmasin yeter. 2018 de hic beklemiyorken para kazandirdi. 2019 da guzel karlar ile birlikte ins daha cok kazandirir. Ytd.

Sayfa 290/990 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •