Sayfa 1017/1027 İlkİlk ... 17517917967100710151016101710181019 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 8,129 - 8,136 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Yok yok mümkün de daha erken)))))))
    Olmaz o iş bu saatten sonra. Öyle bir faiz artışı olması piyasanın bitmesi demektir. Şirketler iş yapmak için %28 ile mi borçlanacaklar? Beton şirkerleri hepsi batar o faiz oranları ile. Reis bundan sonra faiz artışına müsaade etmez yazın bir kenara.

*tcmb: Enflasyondaki artış alt gruplar geneline yayılmıştır

*tcmb: Enflasyondaki yükselişe en belirgin katkı sebze ürünleri öncülüğünde işlenmemiş gıda grubundan gelmiştir

*tcmb: Bu dönemde enerji enflasyonundaki yukarı yönlü seyir sürmüştür

*tcmb: Döviz kuru gelişmelerine bağlı olarak başta beyaz eşya ve otomobil olmak üzere dayanıklı tüketim mallarında yüksek oranlı fiyat artışları kaydedilmiştir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

*tcmb: Türk lirasındaki değer kaybı, ithal içeriği yüksek diğer temel malların yanı sıra bazı hizmet gruplarını da olumsuz etkilemiştir

*tcmb: Bu dönemde hizmet enflasyonunda genele yayılan artışlar izlenmiştir

*tcmb: Bu gelişmede maliyet unsurlarının yanında, talep yönlü etkiler de hissedilmiştir

*tcmb: Bu çerçevede, çekirdek göstergelerin yıllık enflasyonları ve ana eğilimleri kayda değer bir biçimde yükselmiştir

*tcmb: Tüketici fiyatları üzerinde üretici fiyatları kaynaklı maliyet baskıları önemli ölçüde artarak güçlü seyrini korumuştur

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Olmaz o iş bu saatten sonra. Öyle bir faiz artışı olması piyasanın bitmesi demektir. Şirketler iş yapmak için %28 ile mi borçlanacaklar? Beton şirkerleri hepsi batar o faiz oranları ile. Reis bundan sonra faiz artışına müsaade etmez yazın bir kenara.
    Piyasa biter derken ))))))))

24 temmuzda faiz artışı olmaz.....Ekim ayında dolara yine birileri zirve yaptırırsa resmi faiz 20 üzeri olur....Ekimde FED sıkılaştırmayı 50 kağıda çıkaracak....Bunlarda izle modunda piyasanın nabzına göre şerbet verecekler....

6. gerçeği kabul edin , kralınız çıplak.
    faizleri 300 puan artırma 800 artır . ne olacak dolar çöp mü olacak ?
    seçim arifesi 475 puan faizleri artırmasan, dolar 5 liranın üstünde demleniyordu.
    doların artmasının tek sebebi var, memleket 16 senedir çok kötü yönetiliyor.
    ve en ufak bir düzelme de göremiyorum.
    mehmet şimşek ne diyor.
    DIŞ KAYNAK OLURSA , yumuşak iniş yapabiliriz.
    dolar benim için, hisse senetlerinden hiç bir farkı yoktur.

Alıntı Originally Posted by mahırarda Yazıyı Oku
    gerçeği kabul edin , kralınız çıplak.
    faizleri 300 puan artırma 800 artır . ne olacak dolar çöp mü olacak ?
    seçim arifesi 475 puan faizleri artırmasan, dolar 5 liranın üstünde demleniyordu.
    doların artmasının tek sebebi var, memleket 16 senedir çok kötü yönetiliyor.
    ve en ufak bir düzelme de göremiyorum.
    mehmet şimşek ne diyor.
    DIŞ KAYNAK OLURSA , yumuşak iniş yapabiliriz.
    dolar benim için, hisse senetlerinden hiç bir farkı yoktur.
    DIş Kaynek =IMF başkası bu saatten sonra bunlara kredi vermez........Verilen krediler saraylar için kullanılıyor

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Piyasa biter derken ))))))))
    Reel piyasadan bahsediyorum. İş yapacak şirketlerden bahsediyorum. O faizlerle kim kredi alır. Artı mevduat faizlerinin %23 olduğu ortamda kim yatırım yapış iş yapmak ister.

Sayfa 1017/1027 İlkİlk ... 17517917967100710151016101710181019 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •