Sayfa 520/1027 İlkİlk ... 204204705105185195205215225305706201020 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 4,153 - 4,160 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    *TCMB: Bankacılık sektörü TL mevduatlar 1 Haziran itibariyle 981.9 milyar TL (Önceki 992.8 Mlr)
    *TCMB: Bankacılık sektörü döviz mevduatlar 1 Haziran itibariyle 830.5 milyar TL (Önceki 875.0 Mlr)
    *TCMB: Bankacılık sektörü toplam mevduatlar 1 Haziran itibariyle 1.81 milyar TL (Önceki 1.87 Trl)
     Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    *TCMB: Merkez Bankası brüt rezervleri 1 Haziran itibariyle 82.16 Mlr dolar (Önceki 83.76 Mlr)
    *TCMB: Merkez Bankası döviz rezervleri 1 Haziran itibariyle 106.6 milyar dolar (Önceki 108.2 Mlr)
    Vatandaş nakit olarak bankalardan dövizini çekip yastık-altı yapmaya başlamış...

2. Erkenden sevinmeyelim.. it isn't over until the fat lady sings ...Argantin aynı yoldan geçti- ki son zamanlarda ülkemiz argantin'le aynı kategoride anılmaya başladı- sert faiz artışına gittiler, ama etkisi cok kısa sürdü ... güven ortamın sağlanıp sağlanmadığı göreceğiz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Erkenden sevinmeyelim.. it isn't over until the fat lady sings ...Argantin aynı yoldan geçti- ki son zamanlarda ülkemiz argantin'le aynı kategoride anılmaya başladı- sert faiz artışına gittiler, ama etkisi cok kısa sürdü ... güven ortamın sağlanıp sağlanmadığı göreceğiz..
    "erkenden sevinmeyelim"??

İşte tatsız olan bu...

Arjantin mi olalım?

O zaman da sizin takım mı sevinecek bu işe?

Lütfen merakımı bağışlayın: Siz kimsiniz? Ne mutlu etmekte sizi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Yahu hani Ayhan Beyin geçen başlığın başına yapıştırdığı amacımız neydi bizim?

Unuttuk mu?

Elimizdeki üç beş kuruşluk birikimimizi, hemen her şeyin dolar bazlı fiyatla ölçüldüğü bu ülkede kaybetmemek...

Dolar kurunun yükselmesinin bize ve de ülkemizi bir yararı olmadığını da kabul ederdik..

Ne oldu bizlere?

İnanılmaz radikalleştik.

Benim gibi bir keskin muhalifi bile rahatsız etti bu başlıktaki hava.

Bu yönetim gitsin ama isterse ülke yıkılsın düşüncesi bize bence yakışmıyor...

Herle de yahu bizim istememizle mi? Zaten yıkılıyor ...gibi savunmalar şık değil.

5.  Alıntı Originally Posted by KARA BORA Yazıyı Oku
    Faiz artırım kararı açıklanmadan 10 dakika önce USD/TL sanki yukarı gidecek izlenimi verilerek, USD alımı yaptıracak (4.5870) bir yemleme yapıldı. Daha "karar açıklanmadan bir dakika önce" de USD/TL de şelale başladı, bu çok ilginçtir; bu tek kelimeyle "maniplasyon"dur.

Artık sesimiz bile çıkmıyor,itiraz etmek bile gelmiyor içimizden,Tansu Çiller döneminde MB Başkanı bir gece evvel cüzi bir miktar dolar yaptı diye başına gelmedik kalmamıştı,şimdi kimin eli kimin cebinde belli değil..

mb benim beklemediğim ama doğru gözüken bir hareket yapmış
    zarar kol bacak değil tüm gövde kadar oldu
    artık eve ekmek götürmek imkansız
    ben çöp karıştırmaya gidiyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. 44-56 ile bu iş tamamdır.

8.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    "erkenden sevinmeyelim"??

İşte tatsız olan bu...

Arjantin mi olalım?

O zaman da sizin takım mı sevinecek bu işe?

Lütfen merakımı bağışlayın: Siz kimsiniz? Ne mutlu etmekte sizi?
    İster tatsız olsun ister tuzsuz... tansıyonu olan var şeker hastalıgı olna var
    Argantin mi olalım ?..öyle bir arzumun oldugunu yazdıgımı hatırlamıyorum... buraya size 100 tane ingilzce makale paylaşırım Turkey- Argentine ile yan yana
    Benim takım ?... burda kendi capımızda görüş paylaşıyoruz, hosunuza gitmiyorsa sizi başka başlıga alalım..
    Sİz kimsiniz? ismim üste ama isterseniz nüfüz cüzdanım resimini göndereyim...
    Ne mutlu etmekte? bu soru genelede güzelik yarışmalarda sorulur.. neyse, özel yaşamda mı? türkiye ile alakalı mı yoksa dünya ile mi? ... Yurtta sulh, cihanda sulh

Tepkiniz anlamıyorum neye kızıyorsunuz? negatif tablo çiziliyor diye? ortalık toz pembe de bizim mi haberimiz yok? adalet hukuk ekonomi herşey ortada... bizim söylememizle ekonomi verileri düzelecekse.. evet faiz artışı cok faydalı oldu bundan sonra 4' kadar geriler cok şükür..

Sayfa 520/1027 İlkİlk ... 204204705105185195205215225305706201020 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •