Sayfa 919/1027 İlkİlk ... 4198198699099179189199209219299691019 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 7,345 - 7,352 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    sandığı unutun, düzen dışına çıkmak lazım.

total boykot(ekonomik ve siyasi) ve sivil itaatsizlik. ne zamana kadar? tekrar demokrasiye dönene kadar. bu şiddete davetiye değil ama iş oraya varırsa kaçamazsınız çünkü karşınızda hem devleti hemde milisleri olan bir güç var.

tayyip erdoğan 16 yıllık iktidarı boyunca tek bir sefer korkmuştu o da gezide.

ha ama derseniz bunu yapacak irade halkta varmı? ben göremiyorum. yabancı gazeteciler demokrasi kaybetti diye başlık atarken bizim polyannalar işi normalleştirme derdinde. ağzımızın tadı kaçmasıncılar tatile gidip götlerinin bacaklarının fotosunu atmaya başlamışlar bile. tabi sormak lazım kaç taksitle veya ihtiyaç kredisi kullanarakmı gitti o tatile? seneye işsiz kalıp birde devalüasyon dahada artınca gidebilecekmi? çocuğunu kredi çekip özel okula yazdırmazsa imam hatibe verecekmi?

tek adam rejimleri maaliyetlidir ve dolarda yükseliş kaçınılmaz. insanlar gerçekten kaçıp mutlu olmaya çalışsada hakikat gelip suratlarına çarpacak... her seçim tiyatrosuna inanışta senelerimizi kaybediyoruz.
    O zaman ne yapacaklar bilyoruz, Tv lere çıkıp ağlayacaklar , işim yok hastayım , çocuğuma ilaç parası bulamıyorum böbreğimi satışa çıkardım vs gibisinden ajitasyonlar başlayacak. Beter olmadan yeter olmaz , 1 Cent yok abbas ekonomisine nereden bulurlarsa bulsunlar o yedikleri el şeyini yani Dolarını...

Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku

total boykot(ekonomik ve siyasi) ve sivil itaatsizlik. ne zamana kadar? tekrar demokrasiye dönene kadar. bu şiddete davetiye değil ama iş oraya varırsa kaçamazsınız çünkü karşınızda hem devleti hemde milisleri olan bir güç var.

tayyip erdoğan 16 yıllık iktidarı boyunca tek bir sefer korkmuştu o da gezide.

ha ama derseniz bunu yapacak irade halkta varmı? ben göremiyorum. yabancı gazeteciler demokrasi kaybetti diye başlık atarken bizim polyannalar işi normalleştirme derdinde. ağzımızın tadı kaçmasıncılar tatile gidip götlerinin bacaklarının fotosunu atmaya başlamışlar bile. tabi sormak lazım kaç taksitle veya ihtiyaç kredisi kullanarakmı gitti o tatile? seneye işsiz kalıp birde devalüasyon dahada artınca gidebilecekmi? çocuğunu kredi çekip özel okula yazdırmazsa imam hatibe verecekmi?

tek adam rejimleri maaliyetlidir ve dolarda yükseliş kaçınılmaz. insanlar gerçekten kaçıp mutlu olmaya çalışsada hakikat gelip suratlarına çarpacak... her seçim tiyatrosuna inanışta senelerimizi kaybediyoruz.
    Bence bizde dünyadaki en büyük katılımlı bir seçim sistemi var.İktidarlar seçimle değişebiliyor.Seçimlerde tiyatro falan değil.Tiyatro olsa 295 değilde 302 mv çıkarıp akp elini acaip rahatlatırdı.Bir şekilde halk onaylıyor iktidarı.İllegal işler tehlikelidir.Eğer iyi kötü yargıyı polisi yasamayı falan sallamayalım sokaklara çıkalım dersek bir müddet sonra hem gavurların oyuncağı oluruz hem de ırak suriye libya gibi bir ülke oluruz.Daha doğrusu ülke olmaktan çıkarız.Sizin bu sözlerinizi ben hiç doğru bulmuyorum.1978 de taksim mitingi yapıldı.CIA bir operasyon yaptı 78 kişi öldü.Sırf amerika askere yaptıracağı darbeyi meşrulaştırabilsin diye nice canlar gitti.Bu memleket hepimizin düzen dışına çıkmak falan sıkıntılı işler.Siz boykot yaparsınız oğlunuz gider gösteride vurulur veya vurur işler çok karışır.Ben bizde işleyen bir seçim sistemi olduğuna inanıyorum ,adam başkan olmuş yüzde 52 oy almış bizim adaya 10 milyon fark atmış biz sokaklara düşeceğiz bizim aday kazanmadı diye öyle mi.Yanlış o işler gavurlar asıl o zaman kedinin fareyle oynadığı gibi oynar bizle.

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Bence bizde dünyadaki en büyük katılımlı bir seçim sistemi var.İktidarlar seçimle değişebiliyor.Seçimlerde tiyatro falan değil.Tiyatro olsa 295 değilde 302 mv çıkarıp akp elini acaip rahatlatırdı.Bir şekilde halk onaylıyor iktidarı.İllegal işler tehlikelidir.Eğer iyi kötü yargıyı polisi yasamayı falan sallamayalım sokaklara çıkalım dersek bir müddet sonra hem gavurların oyuncağı oluruz hem de ırak suriye libya gibi bir ülke oluruz.Daha doğrusu ülke olmaktan çıkarız.Sizin bu sözlerinizi ben hiç doğru bulmuyorum.1978 de taksim mitingi yapıldı.CIA bir operasyon yaptı 78 kişi öldü.Sırf amerika askere yaptıracağı darbeyi meşrulaştırabilsin diye nice canlar gitti.Bu memleket hepimizin düzen dışına çıkmak falan sıkıntılı işler.Siz boykot yaparsınız oğlunuz gider gösteride vurulur veya vurur işler çok karışır.Ben bizde işleyen bir seçim sistemi olduğuna inanıyorum ,adam başkan olmuş yüzde 52 oy almış bizim adaya 10 milyon fark atmış biz sokaklara düşeceğiz bizim aday kazanmadı diye öyle mi.Yanlış o işler gavurlar asıl o zaman kedinin fareyle oynadığı gibi oynar bizle.
    Aynı fikirdeyim, hulocular rahmetli Ecevite yazar kasa fırlatmıştı bunlar ancak beter den anlar anlamaları içinde o ekonomik beteri yaşayacaklar yok öyle benim tasarruflarımı homur homur yemek , abbas ekonomisine ben ekonomik ambargomu 3 sene önce başlattıydım halada devam ediyorum , 1 Cent yok abbas ekonomisinin hazır yiyicilerine , bende demokratik yollardan seçimimi bu yönde yapıyorum varmı diyeceği olan...

4.  Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku

Bu yöntemlerle kurduğun demokrasi hakkında bilgilendirir misin buradaki insanları.

Seçimle yenemiyorum. Devrim yapar yenerim, ve özgür demokratik bir sistem kurarım diyorsun. Sandığı nasıl koyacaksın halkın önüne herkese eşit oy hakkı mı vereceksin. Sonra tekrar senin düşüncen kaybederse ? yeniden mi devrim yaparım diyorsun. Dur bi dakka bu sistemin adı demokrasi mi oluyor ozaman

Lütfen aydınlat bizi ?

Milis kuvvetlerinin otobüslerle metropol sokalarına salındığı, otomotik silahlarla kutlama yapıldığı bir ülkede ; oyla bir şeyler değişeceğine ben şahsen inanmıyorum ve M.Ince ye de geri adım attırılıp seçimi Seçsis de hallederek her kesimin gazının alındığına inanıyorum...Hele MHP nin klonlanma işi de süperdi............

6. Bu iktidar döneminde alt kesimin refah düzeyi arttı, hukuk adalet eşitlik bu kavramlara uzaklar... 16 yıl boyunca eski iktiralara göre bir fark oluşturdular, ama bunu ucuz yurtdışı kredilerle saglandıgını ne kadar anltamaya calışsanızda boş..bu kitle bunun sürdürülebilir olduğuna inanıyor devamını bekliyor, gerçeklerle yüzleşme konumuna daha gelmediler.. gelmek istemiyorlar... insanlar düşüncelerini hayalerini degiştirmeleri zaman alıyor, o acı verici noktaya daha ulaşmadık...

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Milis kuvvetlerinin otobüslerle metropol sokalarına salındığı, otomotik silahlarla kutlama yapıldığı bir ülkede ; oyla bir şeyler değişeceğine ben şahsen inanmıyorum ve M.Ince ye de geri adım attırılıp seçimi Seçsis de hallederek her kesimin gazının alındığına inanıyorum...Hele MHP nin klonlanma işi de süperdi............
    Ayrıca Bakan koltuğuna sahip damatların içsavaş teditlerini rahatlıkla savurduğu , hukukun bu tip insanlara birey yapmadığı bir ülke zaten ne olduğunu resmediyor ....Görünen köyü bu ...........

Sayfa 919/1027 İlkİlk ... 4198198699099179189199209219299691019 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •