Sayfa 239/1027 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339739 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by xxnadu11 Yazıyı Oku
    Bizde anlattık ama bunlari varyemez arkadaşlar yaşın kac vs.. diye konuştular.
    Burada yazılanlar turkiye ekonomisi hakkında hepsi doğru ama. Gerceklesmeler var. Soyle ki siz şimdi bilseniz 2 ay sonra dünya da kriz olacak ne yaparsınız.
    Nakite dönersiniz ve en sığ yerlerden. Bist gibi. Net bist de alici yok. Ve hükümet yardım etmiştir jöleli sayesinde. Adamlar bize geçirmiştir gizli pazarlıkların ardından. Çünkü siyasal islamin görevi budur. Yaranmak adına satmak. Biraz abes olacak ama dini acıdan da böyle. Oda tv haberidir bu soyledigim. Bu sene namazlarda büyük oranda düşüş var. Bu su demektir. Siyasal islam aynı zamanda islami da yok etme uğraşındadır. Ornek deizm. Lakin akıllı ve neye inandığımı bilen bizler varız.
    O yuzden yıkılacak kale cok yıkılmaması icin uğraşanlar var.
    Ülkemize alınan sığınmacılar insanlık adına mi alındı zannediyorsunuz. Siyasal islamin hizmet ettiklerinin direktifi ile ulke milliyetçilik ulus kavramlarını yıkmak icin. Niye araplar almıyor. Güçler burayı istiyor. Geçiş noktası. Dünya ticareti icin. Akdeniz petrolleri icin. Siyasal islam gorevi ni tamamladı ve gidiyor. Biz enkaz ile uğraşırken dünya nasil büyüyecek siz onu dusunun. Nasıl şekillenecek.
    Secim de var kimse ne üreteceğini söylemiyor.
    Ekonomi adına su örnek iyi olabilir nerde olduğumuz hakkında.
    Yıl 2008 lehman krizi. Manşetler üst seviye ispanya batıyor. O zaman elektrik ihtiyacının yüzde 16 sini yenilebilir enerjiden sağlıyor. Yil 2017 oran yuzde 25 ve elektrik fiyatları ulkede yuzde 15 aşağı gelmiş. Bizim ekonomi nasil rekabet eder ve açmazı siz dusunun.

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Farklı düşündüğüm noktalar olsa da bazı öngörülerinize katıldığımı da ifade etmeliyim.Ancak bunlar objektif kanıtları olmayan subjektif algı çıkarımları. Ve malesef en çok finansal piyasalarda gördüğüm algı yönlendirmeleri tuzağına da düşmüş olabilirim.
    Tek nokta da size %100 katılıyorum, öyle bir çaba var ki "milliyetçilik ulus kavramlarını yıkmak" adına...
    Haricinde Orta doğudaki tüm hamleler sadece israilin gücünü artırmaktan başka bir işe yaramıyor. Saddamla başlayan demokratikleşme hareketleri....
    Bütün bunlar petrol ve tezat oluşturacak şekilde dolaresi artıracak dış unsurlar.
    Tabi itkinin esası içeriden kaynaklanıyor...

2. Türk varlıkları dolar-euro bazında yeterince ucuzlamadı.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Aslında makro veriler her geçen gün bozuluyor......Büyük abiler bankalara olan borçları ödeyemeyeceklerini açıkça ilan ediyorlar..... Yapılandırma adı altında batışı ötelemeye çalışıyorlar....Büyük abilerin bir kısmı kesin batacağını düşünüyorum....Bu zincir kırılınca bankalarında bir kısmı ya bataak veya çok ciddi darbe alacak........

Zamanla bunların hepsi olacak....USDTRY ne olur walla her sene 60 gayme den fazla para lazım yemeye..........Kim verecek bize bu parayı!? Rusya mı , Çin mi..........?

Ne olacağına bir iki örnek vereyim........

Polonyadan delidana hastalıklı binlerce ton et gelmiş , ayrıca bilmem ne hastalığı barındıran medine hurması binlerce ton piyasaya sürülmüş ve belki de hepimiz payımıza düşen miktarda bunlardan tüketmişidir..........

Örnekte görüldüğü gibi bizler en olumsuzlukları en son öğrenen kesimiz , ekonomide de bu olacak........Gemi batınca aaaaaaaa gemiyi batırmışlar vay şe....... diyeceğiz.......

USDTRY bence Arjantin otobanında yol almaya devam edecek..........

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    criptolardan yırtabildin mi
    15.000$ eksi bakiyedeyim.. ... ayhan abi.. dursun.. satmak için almadık.

5.  Alıntı Originally Posted by doctor Yazıyı Oku
    30 ay kısa bile. N.Ş.A'da 3.50'den değerli değil dolar. Ama bu 10 günde veya 2 ayda 5-6-7'ye gidebileceği gerçeğini değiştirmiyor.
    Bu oynaklık hükümetin ve herkesin dediği üzere spekülatif. Ama spekülasyonu yapan ve seyretmek bir yana piyasaya zıt giderek hepsine zemin hazırlayan da kendileri.
    Ekonomik krizin 2001'e kıyasla o kadar büyük olduğunu da düşünmüyorum. Yalnız yapısal farkı var. Imf den veya ordan burdan gelecek parayla da çözülmeyecek bir kriz. Yani yapısal reform olmadıkça gitgide büyüyecek. Bugün 10milyar lazımsa yarın 20 lazım olacak.
    Ve mevcut yönetimde dediğim dedik diyip yapısal reform falan yapmıyor, yetmediği gibi parayı betona kredi vermeye devam ediyor.
    Zaten doların çıldırmasının sebebi de bu. Kimse gerçekten krizi çözmeye yönelik adım atmaya yanaşacaklarına inanmıyor.
    En basitinden tayyibin gönlü olsun diye hala glpden faiz artırılıyor. Sadeleşmenin adını ağızlarına dolar 5 olunca zor aldılar.
    Yani aslında gerçekten çok büyük bir kriz yok.En azından şimdilik. Teorik olarak İspatlarımda...
    Esasen kriz'in geleceği Davutoğlu gittiğinde ve 15 temmuzda belliydi. 2 senedir kriz oyalanıyor. Bu kadar büyük rakamları 2 sene oyalayamazsınız. Yani dün 1 olan rakam bugün birden 15 olmadı. Makro veriler gıdım gıdım bozuluyor hala.
    Dolar makronuzu ......şeyaparım lan! diyip çıldırarak kriz algısını hepimizin beynine mıhlamasaydı daha da oyalanırdık.
    Hani herkesin hah bu sene kriz çıkar akp gider, hah bu sene kriz çıkar akp gider dediği kriz epeydir var ama bu bizim eskisine göre kıyasla anladığımız tipte bir kriz değil.
    Yalnız bir fark var, o tip bir krizde doğru adımlar atılınca parayla birlikte kısa sürede krizden çıkarsınız.
    Biz doğru adımları da atsak, parayıda bulsak krizden çıkışımız girişimiz gibi uzun olacak.
    Ertelenen kriz doğru yaklaşım gibi yapısal değişiklikler gibi.. düşündüğüm oldu. Evet ama şuan ki gerçek fiyatlamalar varsayımlardan ibaret... O nedenle 4,93 içinde bazı fiyatlamalar..
    Seçimlerde kargaşa beklentisi ile 7
    Dış borcu çeviremeyiz beklentisi ile 10
    Benimde katıldığım bahsettiğiniz yapısal değişikliklerin yapılmaması ile ,....
    Ha birde şu vardı sabir kura geçiş ile kaç olurdu..
    Son yazdığım gibi ya diğerleride vatsayımdan ibaret kalıp gerçeğe dönüşmez ise...
    Diğerleri gibi varsayım.. Tayyip ilk tur aldı ama meclis te azınlık kaldı
    Dış borç ile ilgili bir sorun yaşamadık (bize bu borcu verenler bizi gözden çıkaramaz)
    150 baz puan faiz artışı daha yapıldı(bence yıl sonuna kadar gerekir) diyelim...
    Global piyasalarda fatkındasınızdır abd tahvilleri 2,90 yaptı DOW 22 bin küsurları gördü... De ne olduda 3.08 yapınca DOW 25 bin civarına attı. DAX keza öyle.. Gelişmekte olan ülkeler de arjantin ve Türkiye çöp tahvilleride kur fiyatlamalarının içine koyduğunu varsayalım
    2018 sonu usd, /TL 4,47 mümkün olamaz mı belki daha altı? Acaba...
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
    Kimse 80 milyonluk genç işgücüyle dolu gelişen ülkeyi gözden çıkaramaz. Adam ürettiğini kime satıcak? Gelişmiş ülkelerin ticaret kapasitesi belli. 1980'de bitti o trend. O zamandan beri gelişmiş ülkelerdeki köleleri ucuza çalıştır sonra ürettiklerini onlara krediyle birlikte 2 katına sat.
    Sabit kura geçilirse dolar 20tl düz.
    Tayyip seçilir, mecliste çoğunluk olmazsa bir fark olmaz. Meclisin bir önemi kalmıyor diye anırdı geçen sene muhalefet.
    Ülkeyi Tayyip yönettiği sürece kalan hiçbirşeyin önemi yok çünkü sindiriyor adam. Ben daha cb adaylarından dolara dış güçler diyorsun diyip ekonomi yönetimine bir eleştiri geldiğini duymadım. Adam kendi seçmenine yedirdi sonuçta dış güçleri, muhalefet adamın seçmenine öyle olmadığını anlatmaya bile çalışmadı. Ekonomi üstünden bir seçim kampanyası yapmak akıllıca iken yapılmıyor.
    Son olarak dolar yıl sonu 3.97 de olur bence ama dediğim gibi kim yönetirse yönetsin gerçek çözüme yönelik doğru adım atacaklar.
    Ytd

7.  Alıntı Originally Posted by doctor Yazıyı Oku
    Kimse 80 milyonluk genç işgücüyle dolu gelişen ülkeyi gözden çıkaramaz. Adam ürettiğini kime satıcak? Gelişmiş ülkelerin ticaret kapasitesi belli. 1980'de bitti o trend. O zamandan beri gelişmiş ülkelerdeki köleleri ucuza çalıştır sonra ürettiklerini onlara krediyle birlikte 2 katına sat.
    Sabit kura geçilirse dolar 20tl düz.
    Tayyip seçilir, mecliste çoğunluk olmazsa bir fark olmaz. Meclisin bir önemi kalmıyor diye anırdı geçen sene muhalefet.
    Ülkeyi Tayyip yönettiği sürece kalan hiçbirşeyin önemi yok çünkü sindiriyor adam. Ben daha cb adaylarından dolara dış güçler diyorsun diyip ekonomi yönetimine bir eleştiri geldiğini duymadım. Adam kendi seçmenine yedirdi sonuçta dış güçleri, muhalefet adamın seçmenine öyle olmadığını anlatmaya bile çalışmadı. Ekonomi üstünden bir seçim kampanyası yapmak akıllıca iken yapılmıyor.
    Son olarak dolar yıl sonu 3.97 de olur bence ama dediğim gibi kim yönetirse yönetsin gerçek çözüme yönelik doğru adım atacaklar.
    Teknik olarak 3.97 yükselen kanal alt bant hedef desteği... Mümkün ben 4.47 yazdım sebebi ise oluşumların sonuçlarını çabuk alamayacağımız olması (yapısal çözümlerin diyelim) bu nedenle geri çekilmeler sınırlı kalabilir ve kanal alt bandına geçen zaman ile (yaklaşık 30 ay) 4.93/4,08 aralığında geçirmemiz mümkün...
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

8. TCMB Başkanı Murat Çetinkaya: Önümüzdeki günlerde haftalık repodan fonlama yapmayı, belli seviyenin etrafında dar bir bantı işleve geçirmeyi planlıyoruz...
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 239/1027 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •