Sayfa 57/1027 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 449 - 456 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Merkez bankası başkanı işini yapamıyacaksa neden istifa etmez.

Sahipsiz paranın adı Coin dir ....TRY de sahipsiz para statüsüne girdiğine göre artık hareketleri coinler gibi olacak......

Ben uzun adam ve çevresinin bilinçli bir şekilde dalgalı kurda devalüasyon yaptığına inanıyorum.....

Yazın bunu bir kenara

Alıntı Originally Posted by BOZDOĞAN Yazıyı Oku
    Çeyrek yerine gram takarız artık.
    Oda 200’ü geçti

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Gram altında da 203 lira ...
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Merkez bankası başkanı işini yapamıyacaksa neden istifa etmez.
    koltuğunu sevdiği için heralde
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    koltuğunu sevdiği için heralde
    adamı korkuttular..!
    İstifa etse veya Abbas’ın Emirler’ini yerine getirmese feto dan içeri atarlar.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7. Günlük haftalık aylık hareketleri öngörmek,bunlar üzerinden tahminler ve/veya işlemler yapmak trader denilen kişilerin işi.
    Toplumda milyonda biri temsil eden grubun işi. Onların bile usdtry paritesine hedef koymakta zorlandıklarına eminim.
    Çünkü grafik, hedef belirleyebilirliğinin ötesinde bir hızla hareket ediyor.
    Çoğunluk yani bizler, kısa vadeli hedefleri bir kenara bırakırsak orta ve uzun vadede her şey ortada.
    Birazdan yazacaklarımı eminim buradaki çoğu kişi biliyor. Sadece parçaları birleştiremiyoruz. E bunda MEB in eğitim politikasının da rolü var. Kavramak yerine ezberlemek üzerine kurulu sistem.

Şimdi; abilerim ablalarım kardeşlerim halalarım teyzelerim...
    Biz usdtry paritesi üzerinden baktığımızda son 10 20 30 yıla..
    Yıllık ortalama kayıplarımız %20 ve üzerinde olmuyor mu?
    Ve maalesef bu yüzdeler dönem dönem şişip artmıyor mu?
    Yakın tarihe gelindiğinde; birçok gerçek ekonomist sadece tüik ve mb verilerine dayanarak ortaya koydukları gerçeklerde; son 5 yılda artan bir şekilde bozulduğumuzu söylemiyor mu?
    Usdtry paritesinin düzeltme yaptığı geri çekilme yaptığı dönemlerde eurotl paritesi sağolsun o eksiği kapatarak sepet kurumuzu her daim diri ve iri tutmuyor mu?
    Bugün olan ve olmakta olanlar neden süpriz olsun?
    Bu konuda mesaj yazan birçok kişi piyasada benden daha fazla süre kalmıştır. Sizler 'bugün olanların geçmişin sonucu' olduğunu bilmiyor musunuz?
    Altcoin mi koca ülkenin para birimi, bir günlük artışı bir olaya bir gruba bağlayalım?
    Veya 5 kuruş 5 kuruş artınca problem yok da 15 kuruş artınca mı problem oluyor?
    Bazen bazı anne babalara söylediğim bir şey var; bana çocuklarının bir problemleriyle geldiklerinde çocukları 14 yaşında problem de 10 yıldır yaşanmakta oluyor. Benden çözüm istiyorlar. Ben de diyorum problem bugüne ait değil. Ama anne babalar bunu görmek istemiyor. Bugüne ait olmalı diyor. Ve dahası hemen bugün kısa vadeli çözüm istiyor.
    E düşünüyorum da halkın geneli de böyle. Hem geçmiş hafızası uzun değil hem de geleceğe dair sabrı.
    Haliyle seçilmiş ve seçilecek siyastçiler de halkın bu özelliğine göre hareket ediyor.
    Örnek vermek gerekirse;seçilmiş bir siyasetçi şuan ülkede var olan gidişata gerçekçi yaklaşması için ilk etapta büyümeyi yavaşlatmak zorunda. Faizi artırmak zorunda. Kamuda kısıtlamalara gitmek tasarruf yapmak zorunda. Ancak bu sırada bunları yaparken halk müthiş rahatsızlık duyar. Çünkü hem yiyici tayfa aç kalır hem de sıradan vatandaşlar arasında büyüme yavaşlayacağı için işsizlik artar hem de artan faizle alış veriş azalır. Bir süre sancı çekilmelidir yani. Ama olmaz işte. Olmadığı için de seçilen siyasetçi en popülist söylemleri benimser. En yapamayacağı şeyi söyler,tebaası memnun olsun diye. Birilerinin yardımıyla gelen birilerine yardım etmeye devam etmek zorundadır. Uzar gider bu..

Döviz kuruna dönersek;
    Madem işler kötüye gidiyor, seçim sonuçları da çok değiştiremez bu gidişatı. Biliyoruz bunu. Hele ki devlet başkanı ve meclis farklı görüşten olsun değmeyin keyfimize.. Denklik sağlanana kadar seçim ha seçim...
    Sonuç olarak yıllık %25 yerine %50 eklerseniz 2018 sonuna ve 2019 ve 2020 için de %100 eklerseniz 3 yıl sonra usdtry ile ilgili tahmni bir hedefiniz olur.
    Ben hesaplamayayım siz hesaplayın. Heralde 5 6 liraların birbiriyle çarpımlarını görüp geçeriz gibi...

Sayfa 57/1027 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •