Sayfa 281/1027 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Dün sormuştum tekrar sorayım. Faize bulaşmayan, borsada işlem yapamayacak insanların paralarının değerini koruları için ne yapması gerekiyor. Dolar alınca yok vatan haini yok dolar artsın istiyorsunuz vs deniyor bu insanlara. Peki elindeki tl' nin değer kaybına neden olan yüksek enflasyonu engelleyemeyen paraya değer kaybettiren ekonomi yönetiminin hiç mi suçu yok.
    Ben bu tanıma uyuyorum. Gram altın vadesiz hesap kullanıyorum.Bir tarafı yine USDye baglı oldugundan zararım olmuyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku

Kıskanma çalış senin de olur...

Ben 35 sene büyük bir stres ve yoğunlukla çalıştım.

Hala da çalışıyorum sayılır....
    Allah daha çok versin bora abi...
    Bu hükümet döneminde zor...kiskancligim ondan..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Allah daha çok versin bora abi...
    Bu hükümet döneminde zor...kiskancligim ondan..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sana da mutluluk ve de geçim derdi olmayan bir hayat dilerim...

Neredeyse...

4. Sn. hakem ve maharaj yazdıklarınız çok doğru. Piyasada çok iyi bir gözlemcisiniz. İzmir bornova ilçesi yeşilova semtinde 2+1 daire için 3 ay önce ilan verdim. 375 bin tl. istedim. Yüzlerce insan aradı ( çoğunluğu aynı bölgede evi olanlardı, fiyatı merak ediyorlardı ) hiç ama hiç kimse evi gezeyim bile demedi. O zaman ki dolarla şimdi ki dolara bakınca insanlar ev almıyor. Faiz için de durum aynı. Elinde parası olan döviz - faiz - altın varken ev işine bakmıyor.
    Kriz dedikleri şey, insanların aç kalması değilse eğer şu anda piyasa da kriz var.

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. Yani dolar ve altın dışında bir alternatif yok. İkisi de ithal başka çare mi var.

7. Şuan bana göre paranın adresi ya döviz yada gram altındır. Faiz neden değildir söyleyeyim. 2 ayda %20 artmış bir kurun önümüzdeki aylarda bize eflasyon olarak dönmesi demektir. Kur buralarda kalırsa tahminen enflasyonun yıllık bazda artışı %17 gibi olacaktır. Bu eflasyon üzerinden kim faize para koyar. %16 faiz verecekler %17 eflasyon olacak. Yabancı yemiyor bunu, hala artır yetmez diyorlar. Hele kur daha yukarı giderse bu faiz rakamları komedi olacak çıkacak eflasyon rakamları karşısında.

8.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Yani dolar ve altın dışında bir alternatif yok. İkisi de ithal başka çare mi var.
    Aslında en güzeli parayı gercek bir yatırıma işe dönüştürmek ama yaş itibari ile risk alacak zamanı geçtim.Ülkede iş yapmanın zorlugundan hiç bahsetmiyorum bile.Emlak işi zaten öldü.
    Altına ise tamamen ithal diyemeyiz.Ülkemizde bir çok aktif maden var ama ironik olan çogunun sahibinin yabancı olması.

Sayfa 281/1027 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •