Sayfa 16/577 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon
Arama sonucu : 4609 madde; 121 - 128 arası.

Konu: OSTIM - Ostim Endüstriyal

1. Bu bilancoya göre nasıl bir hareket yapar sizce yarin?

OSTIM Konsolide 2017/3 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): -4.250.979 Ana Ortaklık Payları: -4.226 964

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3.  Alıntı Originally Posted by fatih2015 Yazıyı Oku
    Bu bilancoya göre nasıl bir hareket yapar sizce yarin?
    tahtada bugün işlem yapanlar kimlerse iyi kapli insanlarmış.Bilançonun kötü geleceğini hissedip yarın için bize yuzde 3 küsur opsiyon tanımışlar..Bakalım yarın bu fazlalığı ters yönde telafi edecekler mi? Umarım ters köşe yapıp yukarı giderek bizleri sevindirmeye devam eder.Çok hayalperest bir yaklaşım oldu farkındayım

4. Bilanco geçen seneyle kiyaslandiginda gelir ve gider dağılımında ciddi bir fark yok.geçen sene 3 aylikta 31milyon kar gözüküyor bu sene bu aradaki fark nereden kaynaklanıyor?

5.  Alıntı Originally Posted by fatih2015 Yazıyı Oku
    Bilanco geçen seneyle kiyaslandiginda gelir ve gider dağılımında ciddi bir fark yok.geçen sene 3 aylikta 31milyon kar gözüküyor bu sene bu aradaki fark nereden kaynaklanıyor?
    geçen sene ile bir fark yok bilançoda,,geçen sene ostimdeki arsasına inşaat yapacağı için yeniden değerleme yaptı onun farkı yansıdı...

6. Şirketimizin önemli yatırımlarından olan Ostim Prestij Projesine ilişkin olarak Faaliyet Raporlarımızda, Bağımsız Denetim Raporlarında ve 60'ar günlük KAP'ta yapılan açıklamalarımızda süreç hakkında bilgiler verilmektedir. Projenin, Şirketimizin satış hasılatına ve kârına etkisi hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla Yönetim Kurulumuzun 10.05.2017 tarih ve 19 sayılı kararıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Hasılat işlemlerinin muhasebeleştirilmesini açıklayan 18 No'lu Hasılat Standardı (TMS 18) ve Vergi Kanunları gereği gayrimenkuller satış sözleşmesi imzalanmış ve nakit tahsilat yapılmış olsa dahi, ilgili gayrimenkullerin alıcıya fiili teslimi gerçekleşmediği için, söz konusu tutarlar satış hasılatına dâhil edilememektedir. Yapılan satış sözleşmelerine ilişkin olarak alınan nakit ve senetler finansal tablolarda alınan avanslar hesabında takip edilmekte olup, İskânın alınarak gayrimenkullerin tesliminden sonra satış hasılatı içerisinde gösterilecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

22.11.2014 tarihinde ise şöyle açıklama yaptılar;

Şirketimizin projeden cari fiyatlarla KDV dahil 114.460.885 TL gelir elde edeceği öngörülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Demişlerdi,,şuana kadar %37 si satılmış yani 45 milyon kasaya para girmiş, fakat ciroya eklememişler,,inşaat bitiminde topluca ekleyeceklermiş...

Yani kasada 45 milyon para var ve dahada gelecek, ama şirketin şuanki piyasa değeri 64 milyon..!!!

7. Kasada o kadar nakit varsa nasıl zarar açıklıyor anlayabilmiş değilim yatırımcısını hiç mi düşünmez bir şirket .

8. Isletme sermayesindeki değişimler geçen sene 3 aylikta eksi 36.500.000 bu sene artıya gecmis 7.770.000

Sayfa 16/577 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •