Sayfa 84/577 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon
Arama sonucu : 4611 madde; 665 - 672 arası.

Konu: OSTIM - Ostim Endüstriyal

1.  Alıntı Originally Posted by transmisyon Yazıyı Oku
    hangi kafada yaşıyorsunuz polyanna çılık mutluluk oyunumu oynuyorsun hocam,patron bizlerden topladı kalanları o parayla aldı ödediğin bedelli kadar düştü hisse yani ödediğin bedelli yok oldu nerdeyse
    bedelliye elinde hissesi olan herkes katılır..buna şirket (patron) kendiside dahil...
    yani sen para koyduysan o da para koydu..katılmak istemeyen rüçhanlarını satar...

2.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku

ben bedelliye katılmadım..bedelli sonrası hisse aldım...şirket yatırımlar yapmış ve borçlanmış...yaptığı yatırımlar henüz nakte dönüşmediği için bedelli kararı almış...bedelliden gelen para ile kısa vadeli borçlarını kapatacağını uzun vadeli borçlarını kira gelirleri ile ödeyeceğini beyan etmiş...bedelliden gelen paranın %25 ini de teknoparka ayırdığını bildirmiş..
    Yapılan bedelli sonrası şirketin hem ödenmiş sermayesi hem de öz kaynaklarında artış oldu..ostim prestjin satışlarından gelecek paraıyı da dikkate aldığımızda şirketin eli rahatlamış görüntüsü veriyor.umarım yanılmayız...
    şirket doğru yolda ama yönetimine güvenim SIFIR.har bulup harman savurmuşlar...
    Son düzenleme : emektar; 04-11-2017 saat: 00:35.

3.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    ben bedelliye katılmadım..bedelli sonrası hisse aldım...şirket yatırımlar yapmış ve borçlanmış...yaptığı yatırımlar henüz nakte dönüşmediği için bedelli kararı almış...bedelliden gelen para ile kısa vadeli borçlarını kapatacağını uzun vadeli borçlarını kira gelirleri ile ödeyeceğini beyan etmiş...bedelliden gelen paranın %25 ini de teknoparka ayırdığını bildirmiş..
    Yapılan bedelli sonrası şirketin hem ödenmiş sermayesi hem de öz kaynaklarında artış oldu..ostim prestjin satışlarından gelecek paraıyı da dikkate aldığımızda şirketin eli rahatlamış görüntüsü veriyor.umarım yanılmayız...
    şirket doğru yolda ama yönetimine güvenim SIFIR.har bulup harman savurmuşlar...

Şirketin yolunu yönetim belirler yönetime güveniniz yoksa şirket nasıl doğru yolda olur.Şirketi doğru yolda gibi gösteren yönetim dir neden kimse çıkamıyor bataklık gibi alıyorsun düşüyor ,çok düştü zararı çıkarıyım maliyet düşürüyüm ort. yapıyım diyorsun düşüyor, bedelli ödüyorsun düşüyor,inşallah bir zararı çıkarıyım bu ve buna benzer uyuz şirketlere kuruş yatırmam

4. şirketin bu bedellisi zorunluluktan kaynaklanıyor...artan kur ve faiz artışları bedelliden gelen parayı eritiyor..
    ostim prestij için ödediği bir para yok arsa karşılığı verildi.tahminen 114 milyon tl gelir bekleniyor. satışların ne kadarı gerçekleşti bilemiyorum
    şirketin bünyesinde gözle görülür en büyük yatırımı OFİM (ostim finans merkezi) . borçlarıyla 3 tane OFİM satın alınır.peki siz bu kadar borcu nasıl yaptınız diye soran yok mu...? demekki hesap sorulamıyor.

5. Ostim Prestij

Ostim Metro Durağı yanında bulunan Merkezi İş Alanı olarak imarlı 64544 Ada 1 Parsel üzerinde gerçekleştirilecek olan Ostim Prestij isimli projemizin inşaat ruhsatı 22 Şubat 2016 tarihinde alınmıştır.

Projemiz toplam 115.074 m2 inşaat alanına sahip olup bağımsız bölümlerin toplam alanı 70.604 m2 dir. Proje içerisinde tamamı zeminde 93 adet işyeri, 6 adet çok amaçlı salon, 258 adet ofis mevcut olup, 8 kattan oluşan 6 ofis bloku ve 2 kat kapalı otopark şeklinde projelendirilmiştir.

Mevcut arsanın 20807/29685 (%70i) Şirketimize, 8878/29685(%30) Ostim Vakfına aittir.

Şirketimiz, projenin % 70 i için hasılat paylaşımı sözleşmesi imzalamış (% 50 si Şİrketimize ait olacak) olup Vakıf Gayrimenkul Değerleme A.Ş. tarafından yapılan değerlemeye göre piyasa değerinin 327.031.100 TL olduğu tespit edilmiştir. Şirketimizin projeden cari fiyalatlarla KDV dahil 114.460.885 TL gelir elde edeceği öngörülmektedir. Müteahhit ortağımız tarafından pazarlama ve satış işlemlerine başlanmıştır.

Daha fazla bilgi için: http://www.ostimprestij.com/home/index.html

6. OSTİM PRESTİJ DE inşaattın tamamı bitmiş ve satışlar devam etmekte.. yıl sonuna tamamına yakınının satışını bekliyorum.

şüphesiz hisseye olumlu yansıması olacaktır.biraz sabır.. son çeyreği görmek lazım..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    OSTİM PRESTİJ DE inşaattın tamamı bitmiş ve satışlar devam etmekte.. yıl sonuna tamamına yakınının satışını bekliyorum.

şüphesiz hisseye olumlu yansıması olacaktır.biraz sabır.. son çeyreği görmek lazım..
    Sayın emektar, siz yıl sonunda sermayesi kadar kâr mı bekliyorsunuz.. ayrıca Ostimin devam eden projesi yada katıldığı ihale var mı.. ve Irak enerji santrali ihalesi noldu bilginiz var mı

Lenovo A6020a46 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    Sayın emektar, siz yıl sonunda sermayesi kadar kâr mı bekliyorsunuz.. ayrıca Ostimin devam eden projesi yada katıldığı ihale var mı.. ve Irak enerji santrali ihalesi noldu bilginiz var mı

Lenovo A6020a46 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ostimin bitmiş projelerinin yanında devam eden irili ufaklı bir çok projesi var..
    en büyüğü ostim prestij..teknopark ikinci büyük projesi sayılabilir...bedelliden toplanan paranın bir kısmıda bu projeye aktarılacak...
    devam eden diger projede Akasya Termal Pojesi..
    izahnamede iraktaki yatırımlarla ilgili Kerkük indirici Trafo Merkezinin İnşaat ve Elektrik işlerinde sona gelindiği vurgulanmış..
    ihale sonucu beklenmektedir. 9.910.000 euro tutarında projedir.
    teknik üniüverisite kurmak için onay alındı...vakıf ostim prestijden gelecek parayı buna ayırmasını bekliyorum.
    daha detaylı bilgiler için 22 eylül 2017 tarihli izahnameye bakabilirsiniz.
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/630710

Sayfa 84/577 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •