Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 52 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Eğitim Sistemimiz Canımız Ciğerimiz..

2. https://www.youtube.com/watch?v=CiHVHcZNKlk&t=23s

lütfen 19.30 dk. sonrasına dikkat edin...

ulkemiz insanı pasaportunu ve valizini eline alip
    dunyanin her tarafında teknisyenlik, mühendislik, yöneticilik, tabiplik, sağlık kadroları elemanları olarak ulkesini unutmadan iş bulabilecek vasıflara geleceği günler de olacaktır umudundayım.

Bunun için eğitim sistemi de görülen aksağı-eksiği dillendirmekte fayda var.

Söz gelimi "millî eğitim bakanlıği" ismini temelden yanlış bulurum.

"milli eğitim ve yetenekleri teşvik bakanlığı" olmalıdır adı.
    Göz odur ki dağın arkasını göre, akıl odur ki başa geleceği bile. -Türk Atasözü-
    İşler bitmez, şekil değiştirirler, uyacann. -Kayserili esnaf sözü-

4.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=CiHVHcZNKlk&t=23s

lütfen 19.30 dk. sonrasına dikkat edin...
    Tespitler müthiş. Ülke gerçeği bu malesef..

*Dün emekli öğretmen ve eğitim yöneticisi bir yakınımla sohbet ettim.

"- Öğrenci okulda hangi öğretmenden ders alacağını seçebilmeli.

- Resim, müzik, beden eğitimi gibi derslerden not alınmamalı. Sadece derse girilmeli. Hattâ bu dersler ilçedeki spor kulübünde lisanslı spor, müzik derneğindeki koro,* halk eğitim merkezindeki ebru kursları gibi şekillerde de alınırsa yine maksat hâsıl olabilir.
    Beden eğitimi hocası sabahları bütun okula yarım saat kültür-fizik hareketleri yaptırmalı.

- Üniversiteye girişte alt eğitim kurumlarını okumuş olma şartı bile aranmamalı. Giriş sorularını yapabilen öğrenci o fakülteye girebilmeli." dedi.

Düşündüm, mevcut sistemden daha iyi gibi geldi bana hocamın önerileri.
    Göz odur ki dağın arkasını göre, akıl odur ki başa geleceği bile. -Türk Atasözü-
    İşler bitmez, şekil değiştirirler, uyacann. -Kayserili esnaf sözü-

6.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    *Dün emekli öğretmen ve eğitim yöneticisi bir yakınımla sohbet ettim.

"- Öğrenci okulda hangi öğretmenden ders alacağını seçebilmeli.

- Resim, müzik, beden eğitimi gibi derslerden not alınmamalı. Sadece derse girilmeli. Hattâ bu dersler ilçedeki spor kulübünde lisanslı spor, müzik derneğindeki koro,* halk eğitim merkezindeki ebru kursları gibi şekillerde de alınırsa yine maksat hâsıl olabilir.
    Beden eğitimi hocası sabahları bütun okula yarım saat kültür-fizik hareketleri yaptırmalı.

- Üniversiteye girişte alt eğitim kurumlarını okumuş olma şartı bile aranmamalı. Giriş sorularını yapabilen öğrenci o fakülteye girebilmeli." dedi.

Düşündüm, mevcut sistemden daha iyi gibi geldi bana hocamın önerileri.
    Noktası virgülüne kadar aynen katılıyorum. Resim müzik gibi dersler çocuklar için eğlenecekleri zevk alacakları dinlenme zamanları gibi olmalı. Çocuk o derslerden yüksek not almak için uğraşmamalı. O derslerin hocaları o alanlarda yetenekli çocukları tespit edip yönetime bildirmeli ve sadece o alanlarla ilgili okullar açılıp o çocuklar oraya yerleştirilmeli ve o alanlarda ülke adına katkıda bulunup geçimini oradan sağlamalı.

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •