Sayfa 1047/1230 İlkİlk ... 47547947997103710451046104710481049105710971147 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,369 - 8,376 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Endeks 120 bin iken sert düzeltmeyi bırak, düzeltme bile beklemiyordu ki... beni boş verin, son dönemde kahin gibi olduk..normal değil bu, bundan sonra benim de yanılma ihtimalim artıyor..kimse her hareketi doğru öngöremez.

Bundan sonra yorumlarında daha temkinli olacağım, bu adamın dedikleri çıkıyor diye saçma sapan risk alınmıyordur inşallah.
    Etkin altında kaldım ve çok da iyi yaptım. Hala ciddi hisse pozisyonum var. Neyse ki eregl ve tüpraş çok olduğu için onlarda zararım yok pek ama 3. hissemde zarar var. Maliyet düşürmek için alım yapıyordum fakat seni okudum ve sonrasında endeksin pozitife dönüp, 8 ort üstü kapanış yapana kadar almama kararı aldım. Teşekkürler çok!!!

2. Selamlar,

Bi tane evim vardi satis icin anlastik, fakat tatil nedeniyle gecen hafta olmasi gereken tapu islemi yarina kalmis oldu.

O arada dolar altin ne varsa firladi.
    Bu ortamda ne yapmali, gecen hafta satabilseydim altin, dolar ve eurobond yapacaktim yani 1 haftada muthis zarar etmis oldu. ev dolar olarak iyice olu fiyata gitmis olacak yarin, sizce vazgecmeli miyim satistan?

Alıntı Originally Posted by Ariakas Yazıyı Oku
    Etkin altında kaldım ve çok da iyi yaptım. Hala ciddi hisse pozisyonum var. Neyse ki eregl ve tüpraş çok olduğu için onlarda zararım yok pek ama 3. hissemde zarar var. Maliyet düşürmek için alım yapıyordum fakat seni okudum ve sonrasında endeksin pozitife dönüp, 8 ort üstü kapanış yapana kadar almama kararı aldım. Teşekkürler çok!!!
    Nasıl yani maliyeti 8 ortalamanın üstünde yaptığınız alışlar ile mi düşüreceksiniz ?

4. Sayın Cautionary,

Takip edebildiğim kadarıyla daha önce de portföyünüze 2 kere giriş-çıkış yapan PGSUS ile ilgili güncel düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz?

Şahsi öngörüm, havacılık sektörü için konjonktür hala pek iç acısı olmasa da, tekrar 4$ seviyelerine düşmeyeceği yönünde. Ancak giriş/toplama seviyeleri için daha önce gerek bu hissede gerek diğer arkadaşların halihazırda belirtmiş olduğu konularda görüşlerinizin isabetini bildiğim için yorumunuzu almak istedim.

Saygılarımla

VTR-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. 3 yıllık borsa gecmisimde, 3 kere zirveden çıkmak nasip oldu.. henüz para biriktirmenin başında olduğum için çok büyük paralar kazanamadim belki ama portföy yüzde olarak oldukça fazla büyüdü.. Bunları bir acemi olarak kendi ongorumle yapmadım, bu topigin çok ekmeğini yedim, Allah razı olsun..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Nasıl yani maliyeti 8 ortalamanın üstünde yaptığınız alışlar ile mi düşüreceksiniz ?
    Yok. Yani endeks 8 ortalamanın üstüne atana kadar ek alım yapmıcam şeklinde yazmak istedim...
    8 lik 22 yi yukarı kesene kadar veya. Ağırlık ortalamalarda bi ışık görünene kadar diyelim.

Hoca tam olarak mov. avg. ne kullanıyo bilmiyorum?

Alıntı Originally Posted by Ariakas Yazıyı Oku
    Yok. Yani endeks 8 ortalamanın üstüne atana kadar ek alım yapmıcam şeklinde yazmak istedim...
    8 lik 22 yi yukarı kesene kadar veya. Ağırlık ortalamalarda bi ışık görünene kadar diyelim.

Hoca tam olarak mov. avg. ne kullanıyo bilmiyorum?
    Cauti abi 5-22 kullanıyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,244
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Selamlar,

Bi tane evim vardi satis icin anlastik, fakat tatil nedeniyle gecen hafta olmasi gereken tapu islemi yarina kalmis oldu.

O arada dolar altin ne varsa firladi.
    Bu ortamda ne yapmali, gecen hafta satabilseydim altin, dolar ve eurobond yapacaktim yani 1 haftada muthis zarar etmis oldu. ev dolar olarak iyice olu fiyata gitmis olacak yarin, sizce vazgecmeli miyim satistan?
    Bence vazgecmelisin.
    Onumuzde enflasyonist bir donem olabilir.
    Ev cok ucuza gitmis olur..
    Tabii o paraya ihtiyaciniz yoksa..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 1047/1230 İlkİlk ... 47547947997103710451046104710481049105710971147 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •