Sayfa 408/1230 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508908 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,257 - 3,264 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    İşyat hakkında bilgi verebilecek yok mu ?
    Bu başlıkta hayat çok hızlı akmıyor...2-3 güne cevap veren arkadaşlar olabilir...uzun vade yatırımcılar olduğumuz için başlığa da her gün bakmıyor çoğu arkadaş,

Kendi fikrim şu...riski az, mevduat benzeri bir risk- getiri profili bekleyenler için ideal..ben portföyümde tercih etmiyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu başlıkta hayat çok hızlı akmıyor...2-3 güne cevap veren arkadaşlar olabilir...uzun vade yatırımcılar olduğumuz için başlığa da her gün bakmıyor çoğu arkadaş,

Kendi fikrim şu...riski az, mevduat benzeri bir risk- getiri profili bekleyenler için ideal..ben portföyümde tercih etmiyorum.
    İşyat çok garip bir kağıt. İyi getiri sağlamasına rağmen çoğu yatırımcı portföyünde yer vermiyor. Sebebini anlamaya çalışıyorum o yüzden soruyorum neden tutmuyorsunuz mesela ? İkinci merak ettiğim konu temettü emekliliği için uygun bir kapıt mıdır işyat ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by zuma Yazıyı Oku
    Selamlar. Para kazanmi istiyorsunuz yoksa heyecan mi ona karar verin. Heyecan,keyif icin borsa guzel. Para kazanmak icin beklentisi olan ucuz yerde az butce ile arsa alacaksin,hayalijde olmayan paralara satabikiyorsun.birsada az bir butce ile keyif icin al sat yapilabilir. Yillardir merill lynch de calistim. Borsa psikolojik bir oyundur,kazqnani yok gibidir.
    Bir arkadaşım vardı...arsa-tarla yatırımlarım olduğunu öğrenince, “ hem her türlü finansal konuyu biliyorsun, başarılıyım diyorsun, sonra gidip dedem gibi arsa tarla yatırımı yapıyorsun†demişti,

Cevabım şu olmuştu...en büyük kural koyucu devlet...hangi alanda ne kadar karlı iş yapılabileceğini de devlet belirliyor,,, yani büyük resmî şekillendiren devlet, birey olarak sana çizilen sahada top oynayabiliyorsun...devlet eğer arsa tarla gibi, ya da konut gibi yatırımları cazip kılıyorsa sen de orada olmalısın...yok, dövize yönlendiriyorsa dövizde olmalısın.

Şunu anlatmaya çalışıyorum...uzun vadede hemen her yatırım aracı dönem dönem iyi getiriler sunar...bize düşen hangi dönemde hangi yatırım enstrümanında ne oranda yatırım yapacağımızı belirlemek.

Emlak balon gibi şiştiğinde emlak yatırımı üzer...borsa 3-5 cent arasında iken hisse yatırımı üzer...borsamız 1,5 cent civarında iken 3-5 yıllık vadede borsanın üzmesi çok düşük ihtimal ( imkansız demiyorum, düşük ihtimal diyorum...yatırım işi, yüksek ihtimal yönünde poz alma işidir zaten).

4.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    İşyat çok garip bir kağıt. İyi getiri sağlamasına rağmen çoğu yatırımcı portföyünde yer vermiyor. Sebebini anlamaya çalışıyorum o yüzden soruyorum neden tutmuyorsunuz mesela ? İkinci merak ettiğim konu temettü emekliliği için uygun bir kapıt mıdır işyat ?

Bu kağtla yakından ilgilenen arkadaşlar var, onların yorumları daha sağlıklı olur...detaylı incelediğim bir kağıt değil maalesef.

5.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku

Temettü verimi yüksek , temettü büyümesi eksi olan bir hisse . Al-sat-al yaparak anlamlı bir pasif gelir elde edilebilir .

6. ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

EREGL hakkında düşünceleriniz neler arkadaşlar. Gördüğüm kadarıyla haftalık grafikte 200 günlük hareketli ortalamanın hemen üstünde takılıyor orayı destek almış gözüküyor. Geçmiş yıllarda da orayı genelde destek almış.

Temeli çok sağlam ve karını arttırıyor ama demir çeliğe rağbet ülkemizde inşaattaki durgunluk nedeniyle eskiye nazaran daha az bu aralar. Yorumlarınızı merak ediyorum çok iyi bir temettü hissesi olmasına da ek parantez açalım.

7.  Alıntı Originally Posted by Ekonomist2 Yazıyı Oku
    EREGL hakkında düşünceleriniz neler arkadaşlar. Gördüğüm kadarıyla haftalık grafikte 200 günlük hareketli ortalamanın hemen üstünde takılıyor orayı destek almış gözüküyor. Geçmiş yıllarda da orayı genelde destek almış.

Temeli çok sağlam ve karını arttırıyor ama demir çeliğe rağbet ülkemizde inşaattaki durgunluk nedeniyle eskiye nazaran daha az bu aralar. Yorumlarınızı merak ediyorum çok iyi bir temettü hissesi olmasına da ek parantez açalım.
    Dün Erdemirdeydim. İşler gayet yolunda gidiyor yeni yatırımları olacak görünüyor. Ayrıca Ereğlinin üretimlerine bakmanızı tavsiye ederim. İnşaat sektörünün Ereğli ile doğrudan pek alakası yok. Hem yerel hem global durumdan etkileniyor illaki ancak gelecekte iyi olacağını düşünüyorum. Şu sıralar kar marjları düşük olmasının da etkisi var. Cevher-mamul fiyat farkının yaklaşmasından dolayı.

8.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Dün Erdemirdeydim. İşler gayet yolunda gidiyor yeni yatırımları olacak görünüyor. Ayrıca Ereğlinin üretimlerine bakmanızı tavsiye ederim. İnşaat sektörünün Ereğli ile doğrudan pek alakası yok. Hem yerel hem global durumdan etkileniyor illaki ancak gelecekte iyi olacağını düşünüyorum. Şu sıralar kar marjları düşük olmasının da etkisi var. Cevher-mamul fiyat farkının yaklaşmasından dolayı.
    Bence yeni yatırımın baskısı var hisse üzerinde...1 milyar dolar civarıydı sanırım...Ereğli için bile büyük bir yatırım demek..

Sayfa 408/1230 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •