Sayfa 744/1230 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,945 - 5,952 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Su anda portföyum: %50 hisse ve 50% altından oluşuyor ve dun ilk parca alimimi yaptim. Bu surecte 100% hissede olmayi planliyorum ama bunu kimseye tavsiye etmem, sizin yerinizde olsam Sn. Cautionary'i dinlerdim. Ben ogrenciyim; bakmakla yukumlu oldugum bir ailem yok, yasim genc, risk toleransim yuksek. Bu nedenle ornek teskil etmem kimseye.

Fakat henuz alim stratejimi netlestiremedim; su anki durumda sirketleri ikiye ayiriyorum.

a-) Ortalama veya gorece az bir dusus yasayip temel faaliyetleri bu sartlardan az etkilenecekler.

b-) Ciddi dusus yasayan ve temel faaliyetleri de bu sartlardan etkilenecek sirketler.

Acikcasi su anda bu iki grup arasindan hangisini secmeliyim veya nasil bir dagilim olusturmaliyim karar veremedim. Onumuzdeki gunlerde bu konuya odaklanmayi planliyorum.
    Ben şu şekilde şirket seçerdim : Diyelimki 20 milyon usd'niz var Türkiye de bir şirkete ortak olmak istiyorsunuz. Hangisine ortak olurdunuz, bunun cevabını arayın.

2.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    ş..siz bunlar, 1 ay önce 105 lira hedef verip şimdi 25liraya indiriyorlar hedefi. tamam arada ciddi bir kriz var ama bu kadar tutarsız hedefler olur mu??
    Bunlar tetikçi...bundan bir yıl önce Pegasus 20 lerdeyken ben ölüsü 50 yapar demiştim...sonra yabancı raporları geldi, 20 tl altı fiyat verdiler...sonra hisse 70 tl ye kadar giderken sustular...o zaman önce TEB, sonra yf rapor yazdı, hedef fiyat TEB 120, yf 107 dedi...iyi gaz verdiler o zaman...hatta bllomberght ye çıkmışti TEB in analisti, Erdem diye biri...kaçtan 120 lere çıkardınız diye sordum twitter dan, güzem de sordu...25 ten 120 ye çıkardık dedi..utanma filan yok tabi.

Şimdi de hisse 85 ten 25 e inmiş...önce 60 lardayken öneri listesinden çıkardı yf...hisse gelmiş 25 e..şimdi de 25 hedefli rapor yazıyorsun...utanma, sıkılma yok.

Bakın buraya yazıyorum...virüs konusu 1-2 ay içinde yatışır beklentisindeyim..,bu gerçekleşirse 1 yıla kalmadan 50 tl üzerinde görürüz hisseyi,..yani benim hedef değerim de 50 tl.

Not: bu sabah yaptığım ilaveyle, 36 olan maliyetim 34 oldu...artık kotam da doldu...20 altına inse bile ek alım yapmam artık...ama virüs krizi buradan sonra çok derinleşmezse, 25 tl altında kalıcı olmaz bence ( normalde virüs konusu bu kadar yayılmasa, uçak sefer yasakları gelmese 50 altına bile iniş olmazdı düşüncesindeyim).
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Almanya borsa şirket hisseleri için çok ciddi bir alim desteği açıklamış.Emeklilik ve yatırım fonlarindaki ciddi düşüşler nedeni ile ky' umutsuzluğa kapılıp hisselerini dev dış fonlara kaptirmalarini istemiyorlar.Malum, ABD devasa QE ve repo desteği açıkladı, bu paralar ile her şeyi kelepir fiyatına alabilir bu fonlar.Gecmiste gelişmekte olan piyasalarda döviz kurlarının da aşırı artmasından yararlanıp bedava fiyatına yerel şirketleri aldılar.

Ancak şimdi kaynakları devasa rakamlara ulaşacak.

Bizim hükümet bunu kamu bankaları yolu ile Y.Bulut koordinasyonunda bir süredir yapıyordu zaten.

Bizim borsada da buna benzer bir destek vermeliler ki millet yatırım kotumserlige kapılıp yatırım fonları ve BIST ten kaçmasın.Bu zaten sorunlu kredilerden zayıflatacak bankalara ilave bir yük getirir.

Döviz mevduatları da 1 milyar dolardan fazla erime oldu bu yüksek kurlar nedeni ile.Malum,bankalardaki döviz mevduatları ile altın hesaplarının tümünü karşılayacak ne döviz ne de altın Türkiye'de yok.Bunun için mevduatı döviz ya da altın olarak çekmek mümkün değil,sadece TL olarak ödenebilir.Bunun bir bölümünü de borsaya yönlendirmeye çalışmaları mantıklı olur.

8.  Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    Almanya borsa şirket hisseleri için çok ciddi bir alim desteği açıklamış.Emeklilik ve yatırım fonlarindaki ciddi düşüşler nedeni ile ky' umutsuzluğa kapılıp hisselerini dev dış fonlara kaptirmalarini istemiyorlar.Malum, ABD devasa QE ve repo desteği açıkladı, bu paralar ile her şeyi kelepir fiyatına alabilir bu fonlar.Gecmiste gelişmekte olan piyasalarda döviz kurlarının da aşırı artmasından yararlanıp bedava fiyatına yerel şirketleri aldılar.
     Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    Ancak şimdi kaynakları devasa rakamlara ulaşacak.
    Bizim hükümet bunu kamu bankaları yolu ile Y.Bulut koordinasyonunda bir süredir yapıyordu zaten.
    Bizim borsada da buna benzer bir destek vermeliler ki millet yatırım kotumserlige kapılıp yatırım fonları ve BIST ten kaçmasın.Bu zaten sorunlu kredilerden zayıflatacak bankalara ilave bir yük getirir.
    Döviz mevduatları da 1 milyar dolardan fazla erime oldu bu yüksek kurlar nedeni ile.Malum,bankalardaki döviz mevduatları ile altın hesaplarının tümünü karşılayacak ne döviz ne de altın Türkiye'de yok.Bunun için mevduatı döviz ya da altın olarak çekmek mümkün değil,sadece TL olarak ödenebilir.Bunun bir bölümünü de borsaya yönlendirmeye çalışmaları mantıklı olur.
    Merhaba,

Mesajları tek seferde yazarsanız okumak hepimiz adına çok daha kolay olur.

Öncelikle merak ettiğim "Bizim hükümet bunu kamu bankaları yolu ile Y.Bulut koordinasyonunda" hangi hisselerde ne kadarlık alım yaptılar?

Ayrıca "bankalardaki döviz mevduatları ile altın hesaplarının tümünü karşılayacak ne döviz ne de altın Türkiye'de yok." demişsiniz.
    Bu nedele bankalar YP yerine TL ödüyor denmiş.

Son bir hafta içerisinde YP talep edip alamadığınız hangi bankadır?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 744/1230 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •