Sayfa 816/1230 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,521 - 6,528 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

altın hakkında bir iki kelam da ben edeyim. valla bizim düğünde takılan altınları biz de başkalarına taktık, geri bir şey kalmadı. sizinkiler bereketliymiş yada hanım el sürdürmemiş. ben hanımı sonra alırım diye kandırdım. şimdilerde altın takmalar gördüğüm kadarı ile azaldı, bir kutunun içine zarf içinde para atılır oldu.
    sn cauti tarzı altına yatırım yapan kesim çok azdır. örneğin borsadaki altın fonlarına yapılan toplam yatırım 2,5 milyar tl. bu değer para piyasası fon piyasasının % 7 sine sahip ziraat para piyasa fon değerinden dahi az. altın alan halk genel olarak fiyat şu olsun da satayım derdinde değil. tl ye güvenmediği için parasını altında tutuyor. kısaca altın yükseldi diye pek sevinilmez. zira bundan sonra alacağı altını pahalıya alacaktır.

Kimseye akıl vermek haddim değil doğru da değil.Herkes en az benden akıllıdır diye düşünüyorum.Ben ancak kendi nöronlarımın bana verdiği çıktıları söyleyebilir ve yazabilirim.Şimdi benim aklıma göre kriz bitmedi.Bunu özellikle bugün yazıyorum ki sonra piyasa göçünce yazdı denmesin.Piyasalarda iyi giden hiç bir şey göremiyorum.Bu virüs tüm paradigmaları alışkanlıkları yaşam tarzlarını değiştirecek.Gelen yeni çağda ne para edecek şimdiden bu toz duman arasında nerden bilinecek.Uzun süredir altın ve gümüş diye yazdım.Borsalar tehlikeli dedim hala aynı görüşteyim.Altın arttı mı zaten benim paramın çoğu altında,borsa düşünce zaten ben vıop falan hedge etmiştim,borsa arttı mı da e ben hisselerimi satmamıştım zaten az az biriktirmeye devam diyecek ve yapacak kadar profesyonelseniz zaten her ortamda para kazanıyorsunuz demektir ben o kadar akıllı değilim,sıradan piyasadan para kazanmaya çalışan vasat bir yatırımcı olarak halen altın diyorum borsanın zamanı değil,benim aklıma göre bir dalga daha satış yer borsalar.Yahu bilanço açıklanmasına tahammülleri yok bilançolar geç açıklanacak korkudan,pegasusun havada uçağı yok covid ne zaman biter millet ne zaman uçaklara binmeye başlar belli değil kağıt her gün tavan.Ne diyeyim herkesin aklı kendine.Ben altın gümüşteyim uzun süre de borsaya girmem.Herkese bol kazançlar.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Kimseye akıl vermek haddim değil doğru da değil.Herkes en az benden akıllıdır diye düşünüyorum.Ben ancak kendi nöronlarımın bana verdiği çıktıları söyleyebilir ve yazabilirim.Şimdi benim aklıma göre kriz bitmedi.Bunu özellikle bugün yazıyorum ki sonra piyasa göçünce yazdı denmesin.Piyasalarda iyi giden hiç bir şey göremiyorum.Bu virüs tüm paradigmaları alışkanlıkları yaşam tarzlarını değiştirecek.Gelen yeni çağda ne para edecek şimdiden bu toz duman arasında nerden bilinecek.Uzun süredir altın ve gümüş diye yazdım.Borsalar tehlikeli dedim hala aynı görüşteyim.Altın arttı mı zaten benim paramın çoğu altında,borsa düşünce zaten ben vıop falan hedge etmiştim,borsa arttı mı da e ben hisselerimi satmamıştım zaten az az biriktirmeye devam diyecek ve yapacak kadar profesyonelseniz zaten her ortamda para kazanıyorsunuz demektir ben o kadar akıllı değilim,sıradan piyasadan para kazanmaya çalışan vasat bir yatırımcı olarak halen altın diyorum borsanın zamanı değil,benim aklıma göre bir dalga daha satış yer borsalar.Yahu bilanço açıklanmasına tahammülleri yok bilançolar geç açıklanacak korkudan,pegasusun havada uçağı yok covid ne zaman biter millet ne zaman uçaklara binmeye başlar belli değil kağıt her gün tavan.Ne diyeyim herkesin aklı kendine.Ben altın gümüşteyim uzun süre de borsaya girmem.Herkese bol kazançlar.
    Söylediklerinize aynen katılıyorum, ben nakitte kalanlardanım, enstrüman arıyorum bu havada ama herşeyin fiyatı şişmiş gibi görünüyor, ne yapacağımı bilemiyorum açıkçası. Borsada herkes ikinci bir dalga bekliyor galiba, bunu çok duymaya başladım... Birşeyi çok duymaya başlayınca o şey olmaz diye biliyorum

4.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku

Viop topiginde biri vardı. Türkiye'de 1 milyon kişinin ölmesini bekliyodu.
    1 saat geçmedi 500.000 e indirim yaptı, sağolsun

Bu tür zamanlarda şunu anladım.
    Bir deli kuyuya taş atıyor, 40 akıllı arkasından koşuyor.

Açık konuşmak gerekirse, zaman zaman ben de panik oldum. Gerçekten insan ister istemez etkileniyor ..

Virüs işini başta çok hafife almak ise benim hatam oldu.

Saygılar

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O başlıkta bir deli yok...en az yarısı deli..muayeneye girsinler, üçte biri hastaneden çıkamaz...direkt Bakırköy e sevk.,,%90 ı da kumarbaz zaten.

O topik viop başlangıcından beridir var...2006 dan bu yana,,15 sene olmuş..,kimler geldi kimler geçti.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Belki servet etkisi şeklinde bir araştırma yaparsanız bu konuda anlamlı bir ilişki bulabilirsiniz. Ancak teoride beraber gitmesi gereken bu ilişkilerde döviz kaynaklı artışlar tüketicide fakirlik hissi de yarattığı için servet artışının beklenen etkiyi göstermediği çok oluyor.

Konu hakkında ilk çalışmayı Birleşik krallık ekonomisti Arthur Pigou (1877-1959) yapmış.

Günümüzde merkez bankaların borsalardan yatırım fonu almasının nedeni olarak bu teori olduğu söylenmektedir. Tüketici güveni endeksinin altında bulunan Gelecek 6 Aylık Dönemde Otomobil Satın Alma endeksi ile finansal servet etkisinin çeyreklik değişimlerini alırsanız daha anlamlı gözükebilir diye düşünüyorum.
    @firklover,

Bu öneriyi dikkate alabilirsin.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Herkese merhaba,

Anadolu hayat emeklilik üzerinden bireysel emeklilik sistemine dahilim. 17 Ağustos'ta 5 yıl dolacak. Kendi çapımda basit bir değerlendirme yapacağım. Umarım faydalı olur.

ilk yıllarda fon değişikliği hakkında bilgim yoktu. Sadece temkinli değişken fon üzerinde değerlendi. Sonra düne kadar bir kez fon değişikliği yaptım. Performansları aşağıdadır.

Birinci dönem

Temkinli değişken fon 17 Ağustos 2015-15 Eylül 2018 %30,04 (Bes portföyünün tamamı)

İkinci dönem

Temkinli değişken fon 15 Eylül 2018-13 Nisan 2020 %31,03 (Portföyün %30'u)

Altın fonu 15 Eylül 2018-13 Nisan 2020 %35,85 (Portföyün %30'u)

Hisse fonu 15 Eylül 2018-13 Nisan 2020 %11,23 (Portföyün %20'u)

Gelişmiş ülkeler değişken fon 15 Eylül 2018-13 Nisan 2020 %3,56 (Portföyün %20'u)

Üçüncü dönemde de 13 Nisan 2020 itibariyle aşağıdaki gibi değişiklik yaptım.

Altın fonu (Portföyün %50'si)

Hisse fonu (Portföyün %5'i)

Temkinli değişken fon (Portföyün %40'ı)

İş bankası iştirak endeksi fonu (Portföyün %5'i)

Bu fonları sadece birikim de ve katkı paylarına uygulayabiliyoruz. Devlet katkısı fon dağılımını değiştiremiyoruz.

Sonuç olarak getirilerin ödenen katkı payına oranı %27, devlet katkı payının getiri oranı ise %22'dir.

7. selamlar sn. cauti

gr altın ile ilgili öngörülerinizden çok faydalandım.

%40 dolar %60 gr altında olan portföy için %100 gr altına geçmek mevcut durumda mantıklı mıdır sizce?

syg.

Temelciler, geleceğe yönelik yaptıkları analizlerde olayların sebeplerini açıklamaya çalışarak piyasanın da bu analizlere göre şekil alacağını umarlar. O kadar çok veriyi bir arada kullanırlar ki iş içinden çıkılmaz ve karar verilemez hale gelir.

Ancak, insanların çoğu genellikle irrasyonel kararlar alırlar ve çok farklı etmenlerin yön verdiği piyasalar çoğunlukla farklı davranırlar.

Genellikle piyasalar hareketini yaptıktan sonra işte o yüzden yükseldi, bu yüzden düştü....vb. bunları açıklamak para kazandırmaz, siz bu analizleri yaparken piyasa zaten yapacağını yapmıştır...temel analiz doğruyu gösterse bile zamanlamayı ve alacağınız riske göre hesaplanacak pozisyon büyüklüğünü hesap edemez...

AL/TUT stratejisinin en çok uygulandığı ve çeşitli sebeplerle genellikle fiziki olarak tutulan ALTIN, sadece uzun vadede pozisyonda olanlara kazandırır fikri genel kabul görür değil mi...eğer VIOP piyasasında çift taraflı işlem yapıyorsanız düşüşlerde de size para kazandırır....tabi hep anlattığım sistem ve risk yönetimi ile....genellikle yükselen piyasanın sonsuza kadar süreceğini sananların düşüş durumunda uyguladıkları bir strateji olmadığı için beklemeye devam ederler...

Kendi bakış açıma/vademe/risk algıma göre oluturduğum ve yaklaşık 2 yıldır kullandığım algo stratejisinin; gram/altın işlemlerindeki getirisi ve al/tut stratejisine göre durumunu, @murat77632757 twitter adresinde grafiklerle yayınladım..

Basitçe anlatmak için;

11/04/2018 tarihinde gr/altın 180 tl. 14/04/2020 tarihinde 378 tl. AL/TUT kazancı: %110 müthiş değil mi..

VIOP'taki algotrading işlemlerinde (tüm komisyonlar düşüldükten sonra) getiri: %155....

Anlatmaya çalıştığım hususlar, bir sistemi övmek veya en doğru yöntem olduğunu belirtmek değildir. Sadece farklı bir bakış açısıyla ve yöntemle oluşturulmuş bir stratejinin, altın uzmanı olmadan veya altınla ilgili hiçbir öngörü/tahminde bulunmadan bile başarılı olabileceğini göstermektir.

Sayfa 816/1230 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •