Sayfa 852/1230 İlkİlk ... 352752802842850851852853854862902952 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,809 - 6,816 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Yatırımcılardan ancak çok küçük bir yüzde istikrarlı bir kazanç sağlayabilecek.Sn Cauty 'nin sistemi bütünü ile disiplinli uygulanır ise başlığın da tanımladığı gibi başka işi gücü olan beyaz yakalı icin bana göre bunu sağlayabilir.Baska yöntemler yine çok küçük sayıda çok yönlü kapasiteli yatırımcılar için belki daha büyük kazançlar da mümkün.Farkli bakış açılarındannin zararı olmaz. Dogru zamanlama, yatırımcı psikolojisi,risk ve nakit yönetimi,analitik ve stratejik düşünme becerisi.saglam sinirler ve irade,sağlıklı beden,güçlü hafıza.Hepsine sahip olmak mümkün değil tabi. Ama basit sistemler uygulaninca bir çoğuna sahip olmanız gerekmiyor, bir bölümünü burada anlatılanlardan tamamlamak mümkün. Son söz: tüm akıllar satılığa çıkmış,büyük çoğunluk yine kendi aklını satın almış.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Üç günlük sokağa çıkma yasağında çok faydalı olacak bir öneri yapayım.

Ege Cansen, bence ekonomi alanında bir duayendir, bilgedir..filozof tabirini bitişi için kullan deseler ilk aklıma o gelir..iki gün önceydi sanırım, sabah 8:20 kuşağında bloomberght de açıl Sezen in konuğuydu...bu programın kaydını bularak mutlaka izleyin derim.

Hatta, kendisinin köşe yazılarının tümünü okumamızı öneririm...Ufuk açıcı bir okuma olacaktır...özellikle ekonominin temelleri, borsanın dinamikleri vs bu konulara meraklıysanız...mutlaka bu yazıları da okuyun.
     Alıntı Originally Posted by Wshark Yazıyı Oku
    Kesinlikle katiliyorum. Ozellikle onu tam olarak tanima firsati bulamayan genc nesile. Yalin, lafi dolandirmadan ve bir okadar espirili diliyle anlatigi konulari dinlemek bir ayricalik. Ve sadece ekonomi degil, her konuda cok bilgili bir kisi. Bende mutlaka okumanizi seyretmenizi oneririm. Inanin kisisel gelisimimizde bile cok fayda saglayacaktir

Yanliz son zamanlarda kendisini bayagi yaslanmis goruyorum. Insallah sagligi yerindedir ve daha uzun yillar aramizdan ayrilmaz
    https://youtu.be/NpvpCwhieSo

Iyi seyirler

3. Sayın Cautionary;

Geçmiş mesajlarınızdan birinde Ege Cansen hocanın piyasalara bakış açısı ve değerlendirmelerini övüyordunuz.

Forumun temel analiz bölümünde Ali Cemal rumuzlu Bana Kalırsa topiğinin sahibi kişi 298.sayfasında Ege Cansen'in saygınlığını kabul etmekle birlikte bloomberg de yayınlanan fikirlerini eleştiriyor.Olaylara ve piyasalara bakış açısı çok farklı biri kendisi.Bunu yazmamın sebebi bir şekilde kendisiyle bir tartısma ve fikirlerinizi paylaşma ortamı oluşturabilirseniz cok faydalı yazışmalar göreceğimizi düşünüyorum.(İlk etapta aksi biri görünebilir)

4.  Alıntı Originally Posted by dealer35 Yazıyı Oku
    Sayın Cautionary;

Geçmiş mesajlarınızdan birinde Ege Cansen hocanın piyasalara bakış açısı ve değerlendirmelerini övüyordunuz.

Forumun temel analiz bölümünde Ali Cemal rumuzlu Bana Kalırsa topiğinin sahibi kişi 298.sayfasında Ege Cansen'in saygınlığını kabul etmekle birlikte bloomberg de yayınlanan fikirlerini eleştiriyor.Olaylara ve piyasalara bakış açısı çok farklı biri kendisi.Bunu yazmamın sebebi bir şekilde kendisiyle bir tartısma ve fikirlerinizi paylaşma ortamı oluşturabilirseniz cok faydalı yazışmalar göreceğimizi düşünüyorum.(İlk etapta aksi biri görünebilir)
    Bu konu biraz da dünya görüşüyle alakalı. Aslında tartışılacak bir konu da değil. Farklı bakış açısı iyidir ama.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Sayın Cautinary;

Aslına bakılırsa anlatmak istediğim şey Ege Cansen bakıs açısı dışında temel analiz konusunda nispeten birbirinden çok farklı gibi görünen iki görüşün iletişim halinde oluşturabileceği katma değer.

Tabi tercih sizin.En azından vaktinizin olduğu bir dönemde ilgili topiği ziyaret edip yazılarına göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

Sağlıklı günler dilerim.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Hasbelkader burada uzun süre önce bahsini ettiğim ve zaman zaman analiz ettiğim uluun ve deva tavan serilerine devam ediyor...ben yine böyle bir övgü yapmıştım, bir akıllı arkadaş( muhtemelen geçerken topiğe uğramıştı),,,ne varki bunda bşr sürü kağıt 2-3 e katladı demişti.

Bu vesile ile belirteyim...son dönemlerde tavan serisi yapan pek çok kağıt var..doğrudur...ancak bunların çok çok azı temel gerekçelerle bu hareketleri yapıyor...yani hissenin spek efendi istedi diye değil, temel gerekçelerle bu hareketi yapması önemli.

Zaten, bu kadar çıkmaları da biraz borsalardaki abartıdan kaynaklı...belki spek kağıtları gibi çok düşmezler tepeden...ama her kağıdın da bir ederi vardır...geldikleri seviye nedeniyle her tavanda %10 kadar satıyorum...geçtiğimiz cuma başlamıştım..,her gün %10 arttıkları İçin, hisse değerim azalmıyor..zaten daha önce de portföydeki oranları %20 yi geçmesin diye azar azar satıyordum.

Bunu şunun İçin yazdım...herkes kendi kararını verecek elbet...ama ben azaltmaya başladım artık...son haftalarda iyi giden, ama temel olarak deva ve Ulusoy un kadar güvenmediğim konfurt da da satışlarımı yapmıştım geçen hafta...şu an elimde kalmadı artık.
    Hisse ismi yazmak büyük sorumluluk. Düşseler dert, çıksalar dert. Hızlı çıkan hisselerim olunca ister istemez uyarıyorum. Hatta sattığımı da söylüyorum ki, vebal altında kalmayayım.

Sırf bu yüzden Twitter da hisse ismi zikretmiyorum hiç. Hatta Twitter üzerinden hisse pazarlayanlara karşı çok uyardım buradan, bu konudaki ilk uyarımı yapalı 7-8 ay olmuş neredeyse. Burada da bundan sonra hisse detayına girmeyeceğim artık. Bir iki densizin arada sırada gelip ortalığı karıştırmasını istemiyorum.

Zaten, bu başlığın hedefi daha büyük. Düzenli tasarruf ve yatırım stratejileri, bunu doğru uygulayabildikten sonra hisse seçimi çok da önemli değil.

Ayrıca, gayet masumane bir şekilde portföy getirimi endekse kıyaslı şekilde paylaşıyordum. Çünkü şunu göstermeye çalıştım. Stratejileri doğru uygulayınca, benim gibi hisse seçiminde çok başarılı olmayan biri bile gayet tatminkar ve düzenli portföy büyümesi sağlayabiliyor. Ama gördüm ki, bazı haset kişilikler bundan da rahatsız oluyor.

Ez cümle, paylaşımlara tabii ki devam...ama biraz daha büyük resme odaklanacağız, detaylara fazla girmeyeceğim artık.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7. Burası yine iyi yine .

Ben ne zaman hisse başlığında basit sorular sorsam hareket yiyorum o konunun müdavimlerinden .

Yani herkes at yarışı gibi hisse fiyatı izliyor .

Sorgulama yapanı hemen başlıktan kovma .

O yüzden hiçbir hisse başlığa yazmama kararı aldım .

Misal rafineri marjları ve etilen nafta makası var ay başı olduğu için .

Paylaşmaya gerek duymuyorum .

Çok bilenler niye hiç paylaşmıyor onu da bilmiyorum açıkcası

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Burası yine iyi yine .

Ben ne zaman hisse başlığında basit sorular sorsam hareket yiyorum o konunun müdavimlerinden .

Yani herkes at yarışı gibi hisse fiyatı izliyor .

Sorgulama yapanı hemen başlıktan kovma .

O yüzden hiçbir hisse başlığa yazmama kararı aldım .

Misal rafineri marjları ve etilen nafta makası var ay başı olduğu için .

Paylaşmaya gerek duymuyorum .

Çok bilenler niye hiç paylaşmıyor onu da bilmiyorum açıkcası

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Müzmin kötümserler var...ağızlarından hayırlı bir laf çıkmaz...seni az çok biliyorum, sen de beni tanırsın...rasyonel kötümserlik hisse başlıklarında çok da olumsuz karşılanmıyor bence...hangi hisse olduğu da önemli..,bir toaso başlığında, bir Türk traktör başlığında olumsuz ama rasyonellikten uzak olmayan makul yorumlara çok negatif yaklaşıldığını görmedim...kumar kağıdı olmuş, tavan tavan ya da taban taban giden hisselerde ister istemez duygular da tavan ya da taban yapıyor.

Bunun da sen de farkındasındır, yani biraz empati yapıp ona göre konuşmak lazım...iyilik bile karşıdaki talep ediyorsa kıymetlidir, yoksa sen iyilik yaptığını düşünürsün, karşıdaki laf sokuyor, dalga geçiyor diye düşünür.

Bir de rasyonellikten uzak provokatif kötümserler var..,amaçları faydalı olmak, ya da risklere karşı uyarmak değil, ego tatmini ve felaket tellallığı yapmak...adam borsaya, hatta Türkiye’de yatırım yapmaya karşı, her şeye bir kulp takar, sorsan borsamız 50-60 bin olmalı der..,bu adam ister istemez tepki alır, bol bol da küfür yer...hayvan severler derneğine girip, öğlen çok güzel kuzu tandır yedim dersen dayağı yersin..,öyle demokrasi, özgürlük vs sökmez...burası forum, herkes görüşünü ifade etmeli geyiği de kurtarmaz seni.
    Son düzenleme : Cautionary; 02-05-2020 saat: 03:44.

Sayfa 852/1230 İlkİlk ... 352752802842850851852853854862902952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •