Sayfa 364/1230 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464864 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,905 - 2,912 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,158
     Alıntı Originally Posted by adanadr Yazıyı Oku
    Sayın Hamza Sütbıyık,
    XU100 Tüfe bazında ve USD bazında son 10 yılda ne kadar kazandırmış acaba? Matriksi olan bir arkadaş bakıp kıyaslamasını yapabilirmi acaba..Teşekkürler....
    Bist endeksine bakmak yaniltici olur..
    Temettuler endeksten dusulmuyor bildigim kadari ile..
    Tek tek sirket bazinda baslangic ve bitis tarihlerini verirseniz endeks degerlerini yazabilirim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. bi de şunu yapıyorlar ..... on yıl önce alsaymışım ( tabii dipten bir yerlerden hesaplıyorlar ) ..... mışım ... mıştın mı peki , mışabildin mi ? on yıl döviz mevduaında değerlendirsem param şu kadar olmuş , tl faizle değerlendirsem şu kadar olmuş , yok bilmem nerede ev alsaymışım kira verseymişim şu kadar olmuş ama bak borsaya yatırsaymışım ahan da nah işte bu kadar olmuş .... he oldu canım...
    kaç kişi düşük fiyatlardan parasının çoğunu yatırabildi borsaya ? mışla mişimle olmaz bu iş... mıştım , mışabildim diyene bakacaksın...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bist endeksine bakmak yaniltici olur..
    Temettuler endeksten dusulmuyor bildigim kadari ile..
    Tek tek sirket bazinda baslangic ve bitis tarihlerini verirseniz endeks degerlerini yazabilirim.

Syg,
    Sayın Dudu,
    Garanti, Ereğli iki farklı sektörde iyi yönetilen şirketler.. Bu iki şirketi yada birini baz alarak son 10 yılda USD ve TÜFE kıyaslamasını yapabilirmiyiz.

4. Zorunlu tasarruf gibi zorunlu eğitim var bir de.
    O nedir diye soracak olursanız açıköğretim.
    Açıköğretim fakülteleri kendilerini geliştirmek isten her yaştan öğrenciye bir disiplin içerisinde öğrenme imkanı veriyor. Hepimiz zaten en az bir iyi üniversite bitirmiş durumdayız ancak içinde olduğumuz teknoloji toplumunda ancak çok yönlü ve kendini yenileyebilenler değerli kalabiliyor. Ayrıca hayatta ve işte multidisipliner yaklaşım her zaman için sorun çözmede faydalıdır. Açıköğretim tabi ki bunun tek çözümü değil ancak belirli bir düzen içerisinde bir şeyler öğrenmek için birebir. zorunlu eğitim yazmış olmamın sebebi de bu zaten. Aslında zorunlu tasarrufta olduğu gibi zorunlu değil ancak kayıt yaptırınca insan kendini ders çalışmak için zorunlu hissediyor ve belirli bir düzen içerisinde öğreniyor. Öğrenmek denilen kavram aslında çok çeşitli yöntemler ile sağlanabilir ancak en başarılısı en düzenli olanıdır.
    Sonuç itibari ile yapılan en verimli yatırım insana yapılan yatırımdır ve hayatınızı sn. cauti nin söylediği gibi fayda maliyet analizi üzerine kurmak istiyorsanız iki yıllık dört yıllık açıköğretim bölümlerini değerlendirmeniz ileriki hayatınıza fark katacaktır.
    Nil Satis Nisi Optimum

5. fuşya rengi olan iki çizgi arası ( iki çizgi dahil ! ) on yıllık
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

6.  Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    Zorunlu tasarruf gibi zorunlu eğitim var bir de.
    O nedir diye soracak olursanız açıköğretim.
    Açıköğretim fakülteleri kendilerini geliştirmek isten her yaştan öğrenciye bir disiplin içerisinde öğrenme imkanı veriyor. Hepimiz zaten en az bir iyi üniversite bitirmiş durumdayız ancak içinde olduğumuz teknoloji toplumunda ancak çok yönlü ve kendini yenileyebilenler değerli kalabiliyor. Ayrıca hayatta ve işte multidisipliner yaklaşım her zaman için sorun çözmede faydalıdır. Açıköğretim tabi ki bunun tek çözümü değil ancak belirli bir düzen içerisinde bir şeyler öğrenmek için birebir. zorunlu eğitim yazmış olmamın sebebi de bu zaten. Aslında zorunlu tasarrufta olduğu gibi zorunlu değil ancak kayıt yaptırınca insan kendini ders çalışmak için zorunlu hissediyor ve belirli bir düzen içerisinde öğreniyor. Öğrenmek denilen kavram aslında çok çeşitli yöntemler ile sağlanabilir ancak en başarılısı en düzenli olanıdır.
    Sonuç itibari ile yapılan en verimli yatırım insana yapılan yatırımdır ve hayatınızı sn. cauti nin söylediği gibi fayda maliyet analizi üzerine kurmak istiyorsanız iki yıllık dört yıllık açıköğretim bölümlerini değerlendirmeniz ileriki hayatınıza fark katacaktır.
    Sayın oguz90tr, sizi iyi anlıyorum. Ancak yıllar süren eğitim sonunda işsiz kalan o gençlerin gözlerindeki pırıltı söndüğünde inanın içim parçalanıyor. Yıllardır borç ekonomisi ve ucuz dolar ile uyuşturulmuş üretimi baskılanmış ekonomi çarkında yok olup gidiyorlar. Eğitim için harcanan onca emek para ve umutlar da böylece yok oluyor. Ülkemiz için en büyük kayıp bu...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,158
     Alıntı Originally Posted by adanadr Yazıyı Oku
    Sayın Dudu,
    Garanti, Ereğli iki farklı sektörde iyi yönetilen şirketler.. Bu iki şirketi yada birini baz alarak son 10 yılda USD ve TÜFE kıyaslamasını yapabilirmiyiz.
    Eregl Mayis 2009 Tufe'ye bolunmus fiyati 0.0000468
    Eregl Mayis 2019 Tufeye bolunmus fiyati 0.0002164

Eregl USD olarak Mayis 2009 0.40
    Eregl USD olarak Mayis 2019 1.30

Garan TUFE Mayis 2009 0.0002224
    Garan TUFE Mayis 2019 0.0002284

Garan USD Mayis 2009 1.79
    Garan USD Mayis 2019 1.37

Not aylik grafikten ay baslari alinmistir.

Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 27-05-2019 saat: 14:03.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Eregl Mayis 2009 Tufe'ye bolunmus fiyati 0.0000468
    Eregl Mayis 2019 Tufeye bolunmus fiyati 0.002164

Eregl USD olarak Mayis 2009 0.40
    Eregl USD olarak Mayis 2019 1.30

Garan TUFE Mayis 2009 0.0002224
    Garan TUFE Mayis 2019 0.0002284

Garan USD Mayis 2009 1.79
    Garan USD Mayis 2019 1.37

Syg,
    Tabi bu kıyaslamayı bir de krizöncesi tarih, 2007 ocak ayını baz alarak yapmak lazım

Gerçi bu konuda görüşüm dudu ya yakın...kolay değil kabul ediyorum, ama bizim gibi bu işi altyapısı sağlam şekilde yapanlar oluşturdukları portföyle endeksi rahat yenecektir.

Sayfa 364/1230 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464864 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •