Sayfa 1031/1230 İlkİlk ... 31531931981102110291030103110321033104110811131 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,241 - 8,248 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Ben de %.64 faiz ile 12 ay ötelemeli 15 yıl vadeli kredi ile konut alanlardanim. Kiraya vermek icin degil, ihtiyaç icin diyelim.
    Aldığım konutun değerlenmesini satmayı düşünmediğim icin dert etmiyorum.
    3 yılda %60 ila %80 arası enflasyon bekliyorum. Bu durumda çektiğim kredinin geri ödemesi çok kolay olacak diye hesaplıyorum.
    Bu hesabı bir de bu açıdan yapın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    15 yılda kim öle kim kala

2.  Alıntı Originally Posted by SelvanBurhan Yazıyı Oku
    15 yılda kim öle kim kala
    Selam,
    Oyle deme hocam 30 yila girebilirim 1 sene icinde
    Mezarda ev sahipligi

Not: 10 yil guzel bir vade. Imza atmasi da bitirmesi de kolay cok ekstrem bir durum olmadigi surece...
    TR ortaminda 4-5 yil sonra zaten sabit taksitin butcedeki %si hafiflemis oluyor iyice.

3. Sn Cautionary ve Sn Dudu,

Sanirim daha once konusmadigimiz bir konu veya konustuysak dahi en azindan sartlara gore degisken bir soru olmasi nedeniyle hala guncel bir soru diyebilecegimizi dusunuyorum.

Elinizde XU030'da ve XU030 disinda karli pozisyonlarinizin oldugu iki hisse olsaydi, mevcut konjonkturde kar realizasyonu yapar miydiniz? Kar realizasyonu yaptiginiz takdirde elinize gececek nakiti nasil degerlendirirdiniz? Mesela su anki fiyatlardan altin veya alir miydiniz? Veyahut kar realizasyonundan elinize gececek nakit ile XU030'da ucuz kalmis hisselere yatirim yapar miydiniz?

Tesekkurler.

4. ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Ev TL olarak almak mantıklı .

Nisan 2018 de dolar borcuyla tatil yöresinde ev alan arkadaş .

Aralık 2019 dada altın borcu alarak dolar borcunu kapatıp birde kışlık ev aldı

3 cü evi ne zaman alacak ne ile borçlanara merak ediyorum .

Ona 8 senedir altın borcu ödemeye çalışan tanıdıktan bahsetmek istemedim .

Zor durum en mantıklısı kredi çekmek her Zaman

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by SelvanBurhan Yazıyı Oku
    Sizin verdiğiniz hedefler ve zamanlama mükemmel bir uyum gösteriyor. Temmuz ayında 1900 dolar görülür demiştiniz aynen dediğiniz gibi oldu. Altın için yıl sonu hedefinizi ve son birkaç haftada favori olan gümüş için görüşlerinizi öğrenebilir miyim? Teşekkürler..
    1-2 hafra içinde altın için yeni hedef çalışmamı paylaşırım. Gümüşe özel ayrı bir analiz yapmıyorum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sn Cautionary ve Sn Dudu,

Sanirim daha once konusmadigimiz bir konu veya konustuysak dahi en azindan sartlara gore degisken bir soru olmasi nedeniyle hala guncel bir soru diyebilecegimizi dusunuyorum.

Elinizde XU030'da ve XU030 disinda karli pozisyonlarinizin oldugu iki hisse olsaydi, mevcut konjonkturde kar realizasyonu yapar miydiniz? Kar realizasyonu yaptiginiz takdirde elinize gececek nakiti nasil degerlendirirdiniz? Mesela su anki fiyatlardan altin veya alir miydiniz? Veyahut kar realizasyonundan elinize gececek nakit ile XU030'da ucuz kalmis hisselere yatirim yapar miydiniz?

Tesekkurler.
    Şu an başta döviz piyasası olmak üzere, bist vs serbest piyasa hükümleri geçerli değil bence. Şu ortamda mevcut %70 altın+%30 deva pozisyonumu bozmazdım ben...eldeki hisse ne, alınması planlanan hisse ne vs...bu detaylar önemli.

Ama şahsi tercihim, şu 1-2 ay içinde bir türbülans beklediğimden, portföylerde fazla hareket önermem. Arkayı sağlama alıp, mümkün olduğunca tedbirli ilerlemek lazım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
    TTRAK yani Türk traktörün 2020/6 aylık bilançosu gelmiş.
    Kabataslak incelediğim kadarıyla 2019/6 aylık döneme göre esas faaliyet karı %83,5 artmış. Bu çok güzel.
    Peki dönem karı ne olmuş dersek?! 160 küsür milyonla 2019/6 ya göre yaklaşık 8 misli artmış!! Bu daha da güzel.
    Elimde yok ama elinde olanlar için seviniyorum. gerçekten güzel rakamlar bunlar. Bilançoda gözümden kaçan bir unsur varsa kusura bakmayın bu saatte bu kadar..
    Sn Cautiye de tebrikler.. sanırım o da oldukca iyi bir kar ile satmıştı..

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Vay vay vay , matematiğine ve finansal zekasına en fazla güvendiğim forumdaşlardan serkan74 ev almış.Ben bu ev işini hiç mantıklı bulmuyordum,ama serkan kardeş bu matematiği yaptıysa çok da yanlış iş değildir.İşyatda çok yardımını görmüştüm,anlamadığım çok konuda beni aydınlatmıştı.Demek ki kendisiyle işyatda bir daha zor buluşacağız.Hayırlı olsun yeni evin serkan kardeş.İnşallah yeni evinde hep mutlu günlerin olur.
    Sayın hkm,
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Ben bu evi yatırım amaçlı almadım, ya da kiraya vermeyeceğim. Kullanmak için aldım.
    İşin matematiğine gelince 0.64 krediyi sadece kamu bankaları veriyor ve zararına veriyor.
    Geriye dönüp baktığımızda “Bu fırsat kaçmazmış” diyeceğiz.
    Kiraya vermek icin ya da yatırım amaçlı konut alma taraftarı değilim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 1031/1230 İlkİlk ... 31531931981102110291030103110321033104110811131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •