Sayfa 860/1230 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870910960 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,873 - 6,880 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Wshark Yazıyı Oku
    Tansiyon birkac gundur gereksiz yukseldi. Delikan bunda senin payinda var

Ama burda kesinlikle haklisin. Lutfen arkadaslar. Hersey saygi sevgi cercevesinde

Bakın sn Wshark.

Burada adı geçen hisseler taban yemeye devam ederse tansiyon daha da yükselebilir.

Ben bir tür uyarı niteliğinde fikrimi yazdım.

Bu durumdan ders çıkartmak, ders almak yerine benim uyarımı "it ürümesi olarak" nitelendiren arkadaş var.

Ben kimseye saygısızlık etmedim.

Sadece eleştirdim.

Birisi eleştiriyi kabullenemiyorsa, işi hakarete götürüyorsa sebebini sizler düşünün.

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Bakın sn Wsahark.

Burada adı geçen hisseler taban yemeye devam ederse tansiyon daha da yükselebilir.

Ben bir tür uyarı niteliğinde fikrimi yazdım.

Bu durumdan ders çıkartmak, ders almak yerine benim uyarımı "it ürümesi olarak" nitelendiren arkadaş var.

Ben kimseye saygısızlık etmedim.

Sadece eleştirdim.

Birisi eleştiriyi kabullenemiyorsa, işi hakarete götürüyorsa sebebini sizler düşünün.
    Kesinlikle haklısınız.Benim çözemediğim konu eğer foruma karşılık beklemeden katkı sunmaksa gerekli gördüğümüz yerlerde kendimizce uyarılarda bulunuyoruz.Haklı çıkarız çıkmayız ayrı konu,neden tek bir bakış açısına mahkum olunsun,neden bazı arkadaşlar misal yahu bu hkm farklı bir yol izliyor,e yıllardır da borsadan para kazandığını söylüyor,ne yapıyor nasıl davranıyor da bu mecradan para kazanıyor okuyayım bakalım demesin.E bizim de forumdan beş kuruşlıuk çıkarımız yok.Neden kovuluyoruz ,yazma hakkımız tartışılıyor ,anlıyamadım.

3.  Alıntı Originally Posted by Amateur Yazıyı Oku
    Sayın kitapci34,

Düşüncenize ve tutumunuza saygı duyuyorum. Ama biraz naif buluyorum. Yani, siz bu hisse 2 küsur TL iken, 10-12 TL'lere gideceğini bilseniz bile girmezdiniz; girseniz bile, yükseklerden satarsanız o fiyatlardan alanlar için üzülürdünüz. Olabilir. Uzun süre takibinizde olan RTALB'a da bu sebeple girmediğinizi düşünüyorum Üzülmemeniz için %800 ile sattığınız kâğıtların sonradan düşmemiş olmasını, yani sizden alanların zarar etmemiş olduğunu umuyorum.

Bana sorarsanız, ben girerdim. İllaki arkasında "sonrasında alan da batsın" gibi bir düşünce olması gerekmez. RYSAS bugün de 7.25 TL. Şubat-Mart döneminde tüm hisseler gibi bu da düşmüş, sonra toparlanmış. Tepeden alıp dipten satan varsa onlar batmıştır. Ben onlar da bunu hak etmiş diye düşünüyorum.
    rtlalab ayrı bir hikaye
    onda kit üretmeden önce de ciddi bir takas değişimi fark etmiş takibe almıştım çok kere almak istedim 2.30 altında nasip olmadı
    hisse boşuna gidiyor değil. rysaş öyle değil rasyoları bana onu söylüyor.
    sattığım fiyatın % 800 üzerinde demiştim yanlış anlamışsınız.

Arkadaşlar ben borsaya karşı değilim.Daha önce de yazdım geçen yıl tüm paramı iki kez sırasıyla işyat ve gusgr ye yatırdım.Yaşım ve risk alma tahammülüm açısından çok riskliydi.Ama kayıp kazanç olasılıklarına baktım kendimi hedge falan etmeden daldım o kağıtlara baya da kazandım.Sonra yıl sonu gene önce gümüşe sonra altına döndüm.Ha bu arada albaraka ve sekur maceraları da var ama onlar küçük çaplı.O kağıtların sayfalarına bakın onlarca yorumum vardır.Benim tarzım doğru mu bilmem,para kazanıyormuyum evet,benim gibi düşünen belki bazı arkadaşlar olacak,birilerinin aklına yatacak.Öyle karmaşık kendi topiğimi kuracak kadar alengirli bir tarz da değil.Buaraya bunu yazmamın ne sakıncası var çözemedim gitti.

Ne yapıyorsun diyen olabilir.Bir paragrafta özetlenebilir.Sadece doğru zamanı bulmaya çalışıyorum.Geri kalan tüm zamanın beklemekle geçiyor.Kendimce emin olduğum dip olduğunu düşündüğüm zamanda yüklü giriyorum kağıtlara.Bekleme zamanlarında altın dolar gümüş faizle falan zaman geçiriyorum.Bu kadar basit taktiğim.Ben para kazandım,meslekten kazandığımdan fazlasını finansal piyasalardan kazandım.Yaptığım da bu kadar basit.Zaten kendi topiğimi kursam çok kısa bir topik olurdu ne yazayım ki başka ,yatırım zamanım geldiğinde yüklü olarak girdiğim kağıt olursa merak edenlere de özelden yazarım valla ne olacak.Yazdığım zaman zaten ben toplamış olurum spek misali yazmamın hiç bir sakıncası olmaz ))))))))))

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ne yapıyorsun diyen olabilir.Bir paragrafta özetlenebilir.Sadece doğru zamanı bulmaya çalışıyorum.Geri kalan tüm zamanın beklemekle geçiyor.Kendimce emin olduğum dip olduğunu düşündüğüm zamanda yüklü giriyorum kağıtlara.Bekleme zamanlarında altın dolar gümüş faizle falan zaman geçiriyorum.Bu kadar basit taktiğim.Ben para kazandım,meslekten kazandığımdan fazlasını finansal piyasalardan kazandım.Yaptığım da bu kadar basit.Zaten kendi topiğimi kursam çok kısa bir topik olurdu ne yazayım ki başka ,yatırım zamanım geldiğinde yüklü olarak girdiğim kağıt olursa merak edenlere de özelden yazarım valla ne olacak.Yazdığım zaman zaten ben toplamış olurum spek misali yazmamın hiç bir sakıncası olmaz ))))))))))
    sn khm;Kendinizce dip olduğunu düşündüğünüz zamanda alım kararı aslında çok belirsiz bir durum değil mi? (diğer yatırımcılar açısından.) başkası bunu nasıl okumalı da kendisine bir fayda çıkarsın. üstelikte yüklü alım yapılacak bu da ayrı bir risk teşkil eder..

7. Bir forum takipçisi olarak beklentim, bu işe emek verenlerin yaptıkları inceleme sonuçlarını "acaba yanılır mıyım, sonradan üzerime gelinir mi?" endişesi olmadan paylaşmaları. Herkes yanılabilir. Gelişmeler beklendiği gibi olmayabilir. Herkes bunu anlayışla karşılamalı.

Neticede bu forum yatırım üzerine. Bir şeyler öğrenip, gelişmelerden haberdar olup yatırımlarımıza yön vermeye çalışıyoruz. Bu topik de bu forumdaki birkaç takip edilmesinde fayda olan topikten biri.

Hisse adı zikredenler, ya da dolar, altın, Bitcoin vs. yatırımını tavsiye edenler zaten bunu usulüne uygun yapıyor. Kimsenin "bak şu senedi alın, pişman olmazsınız" vs. dediğini görmüyorum. Bunun yerine "X hissesi şu şu sebeplerden dolayı potansiyeli var, incelemeye değer" ya da "ben Y hissesini inceledim, şu şu sebeplerden kafama yattı, bu nedenle portföyüme ekledim" veyahut da zamanı geldiğinde, "bir süre önce aldığım Z hissesini şu sebepten sattım" şeklinde paylaşıyor.

Lütfen kimse de bu şekilde paylaşımda bulunanları -sonucu beklendiği gibi iyi olmasa da- eleştirmesin. Herkes fikrini çekinmeden ifade etsin. Beklentimiz budur.

Tavsiyeye uyup da zarar edenler varsa, bunun vebali diye bir şey olmadığını düşünüyorum. Okuduğunu, duyduğunu incelemeden, gelişmeleri takip etmeden balıklama atlayanlar para kaybediyorsa, buna niye üzülelim? İnceleyen, araştıran, yorumlayanla bunu yapmadan balıklama atlayanlar arasında fark olmalı...
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

8. Valla ne yalan söyleyeyim, sayın dudu ve sizin stratejimiz gayet sade ve insanda olağanüstü beceriler istemeyecek kadar sadeleştirilmiş. İlk başlıktan beri takip eder, bir merhaba mesajı sonrası sessizce düzenli olarak okumaya devam ederim.

Her ne kadar 40 yaşınızda kendinizi emekli etmenizi kıskanıyor olsam da, mevcut ekonomi bilgilerinizle bunu hak ettiğinizi düşünüyorum.

Uluse gibi bir hisseyi kesfetmeniz, uluun, deva, arclk, kords, toaso ve hatta Tüpraş ile bile para kazanmis biri olarak bence borsa konusunda becerinizin de sinanmamasi gerektiği konusunda yeterli örneklerdir diye düşünüyorum.

Başlık ile ilk aşılamaya çalıştığınız tasarruf bilinci için bile halkınizin ödenmeyeceğini düşünüyorum. Elinizin değdiği ve ulaştığınız hayatların pozitif yönde değiştiğini bilmenizi isterim. Saygılarımla
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Meyve veren ağaç taşlanır diye,
    Ağaç meyve vermeyi bırakır mı?
    Belki kırılır dalı, incinir bedeni, en fazla bir yıl meyve vermez belki,
    Sonra yine devam eder, ölene dek.

Felsefem, iyilik yap denize at, mahluk bilmezse halık( mahluğu yaratan) bilir...Bu motivasyonla bir şeyler yazıyoruz, karşılık beklemiyorum. Bir nevi verdiği nimetler nedeniyle şükrediyorum bu şekilde...benim tarzım da bu.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 860/1230 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870910960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •