Sayfa 767/1230 İlkİlk ... 267667717757765766767768769777817867 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,129 - 6,136 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Arkadaşlar , borsa ne olur nereye gider bilemem. Malum önceden fiyatlar , dedikoduyu alır gerçeği satar vs vs...Ama bir pandemi hastanesinde olayın tam merkezinde ,acil serviste hasta bakan bir kardesiniz olarak, daha pandoranin kutusunun bırakın açılmayı uzaktan gorunmeye bile baslamadigini söyleyebilirim.. millet topluca pazarlarda gezerken , asker uğurlaması yaparken, benim birçok meslektaşım evine gitmiyor , otellerde kaliyor, herkes ailesinin corunun çocuğunun derdine düşmüş..sağlık camiasında ki kaygının daha topluma onda biri yansimamis.. inşallah hemen biter kimse olmez.ama malesef ben İtalya , İspanya Fransa'da gibi ülkelerden daha kısa sürecek , daha az kişi yi hasta edecek bir durum görmüyorum..

2. Sayın Carrah , Allah korusun bu korona durumu başımıza gelirse ne yapmamiz lazim biraz ön bilgi verirmisin, eger istanbulda isen hangi hastaneye gitmemiz gerekiyor ?
    Özel hastaneler kabul ediyormu ne kadar para isterler ?

Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Arkadaşlar , borsa ne olur nereye gider bilemem. Malum önceden fiyatlar , dedikoduyu alır gerçeği satar vs vs...Ama bir pandemi hastanesinde olayın tam merkezinde ,acil serviste hasta bakan bir kardesiniz olarak, daha pandoranin kutusunun bırakın açılmayı uzaktan gorunmeye bile baslamadigini söyleyebilirim.. millet topluca pazarlarda gezerken , asker uğurlaması yaparken, benim birçok meslektaşım evine gitmiyor , otellerde kaliyor, herkes ailesinin corunun çocuğunun derdine düşmüş..sağlık camiasında ki kaygının daha topluma onda biri yansimamis.. inşallah hemen biter kimse olmez.ama malesef ben İtalya , İspanya Fransa'da gibi ülkelerden daha kısa sürecek , daha az kişi yi hasta edecek bir durum görmüyorum..
    Mi A3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Arkadaşlar , borsa ne olur nereye gider bilemem. Malum önceden fiyatlar , dedikoduyu alır gerçeği satar vs vs...Ama bir pandemi hastanesinde olayın tam merkezinde ,acil serviste hasta bakan bir kardesiniz olarak, daha pandoranin kutusunun bırakın açılmayı uzaktan gorunmeye bile baslamadigini söyleyebilirim.. millet topluca pazarlarda gezerken , asker uğurlaması yaparken, benim birçok meslektaşım evine gitmiyor , otellerde kaliyor, herkes ailesinin corunun çocuğunun derdine düşmüş..sağlık camiasında ki kaygının daha topluma onda biri yansimamis.. inşallah hemen biter kimse olmez.ama malesef ben İtalya , İspanya Fransa'da gibi ülkelerden daha kısa sürecek , daha az kişi yi hasta edecek bir durum görmüyorum..
    İşin içinde olan siz hekimler kadar olaya vakıf olmamız tabii ki mümkün değil...ben daha çok ekonomiye, finansal piyasalara etkisi üzerinden yaklaşıyorum olaya.

Sonuçta, Türkiye’de de ölüm rakamları 1-2 ay içinde 1000 li rakamlara yaklaşacaktır...umarım en az kayıpla atlatırız.

Ama, bir şekilde hayat da devam edecek...tedavi konusunda gelişmeler oldukça, panik ve korku da yatışacaktır...zamanla ekonomik aktivite de normale dönmeye başlayacaktır.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Ama bir pandemi hastanesinde olayın tam merkezinde ,acil serviste hasta bakan bir kardesiniz olarak, daha pandoranin kutusunun bırakın açılmayı uzaktan gorunmeye bile baslamadigini söyleyebilirim.. .
    Olayın tam merkezinde olan biri olarak, şu anda açıklanan rakamları nasıl buluyorsunuz? Hala sadece 10'lu rakamlarla can kayıpları veriliyor günlük olarak, sizin yaşadıklarınız bu sayılarla uyumlu mu? Şimdiye kadar sizin hastanenizde kaç hasta kaybettiniz mesela, bilginiz var mı?
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

5. cauti hocam bu konuyu biraz hafife aliyorsun.
    ya da kendi deyiminle wishfull thinking...
    gibi geliyor bana...

6. https://dergipark.org.tr/tr/download...le-file/808179

YATIRIMCILAR İÇİN UYGUN ZAMANLAMA STRATEJİLERİ; BİST 30’DAKİ HİSSE SENETLERİ ÜZERİNE BİR UYGULAMA
    .....,
    Yatırımcılar hisse senedi piyasalarında fiyat dalgalanmalarından yararlanarak kar elde etmeyi amaçlamaktadırlar. Piyasada meydana gelen fiyat dalgalanmalarını tahmin etmek için başta temel ve teknik analiz olmak üzere birçok yöntem kullanmaktadırlar. Fakat bu yöntemler piyasa hakkında bilgisi olmayanlar için karışıktır. Zira piyasa ve finans hakkında bilgili yatırımcılar için bile bu analizleri yaparak rasyonel ve doğru bir yatırım kararına varabilmek zordur.
    Bu düşünceyle çalışmada yatırımcının, düşük bir finansal bilgi düzeyi ile yatırım yapabileceği 12 zamanlama stratejisi oluşturulmuştur. Bu 12 zamanlama stratejisi BİST 30’da bulunan her bir firmaya simülasyon yöntemiyle ayrı ayrı uygulanmış ve bunun sonucunda toplamda 360 adet yatırım sonucu meydana gelmiştir. Bu yatırım süreci 2016-2017 yıllarını kapsamaktadır. Çalışmadaki simülasyona örnek vermek gerekirse; strateji 1 uygulamaya karar vermiş bir yatırımcı elinde bulunan tüm parayı önce birinci firmaya yatırır ve iki yılın sonunda pozitif veya negatif bir kazanç elde eder. Bu 360 yatırım sonucundan bir tanesine örnek teşkil etmektedir.
    Bulunan yatırım sonuçlarına baktığımızda “Yılın ilk iş günü al, yılın son iş günü sat.” ve “İki yılın ilk iş günü al, son iş günü sat.” stratejilerini kullanan yatırımcının diğer stratejilere kıyasla %63,24 daha fazla getiriye sahip olduğu görülmektedir. ....

İlginç bir çalışma, tamamı için yukarıdaki linke bakabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Teknik analizle işlem yapıyorsan, düşerken ortalama yapılmayabilir...ama temel analizle bir firmanın nşa da ederi nedir, ölüsü nedir hesaplayabiliyorum...bu nedenle düştükçe pekala alım yapılabilir...yeter ki alımlarını 10 parçaya böl ve portföyünün %20 sinden fazlasını bir hisseye ayırma.

Aslında konu para yönetim daha çok...portföy yönetim stratejileri dersini 20 sene önce orlando calumeno dan almıştım..geçenlerde bahsetmiştim..MBA yaparken...ben ondan böyle öğrendim..ayrıca 20 senede üç büyük kriz yaşayan biri olarak baya deneyimli sayılırım.
    Evet temel analiz önemlidir (Warren BUFFET gibiysen başka ama o bile ortalama yapmıyor çünkü değer analizinde firmanın tamamını satın alıyor) ancak nerede biliyor musun "insider trading"de bu da suç biliyorsun ...firmanın ederi var diye bakarsan burada ismini sayamayacağım kadar çok senet yıllar boyunca (mesela tcell) temel analizi çok sağlam/müthiş bilanço diye diye uzun vadeli yatırımcı yaptılar insanları... yoksa pgsus 80 ucuz, 60 çok ucuz, 40 daha düşmez, 30 bedava derken olan olur....ancak borsada zamanlamanın önemini, nereden alım/satım yapacağınızı ancak oluşturduğunuz sisteminiz söyler...temel kurallardan biri düşerken mal alınmaz, diğer kural düşerken asla ortalama yapılmaz,

Bunu 1996 yılından beri bu piyasada işlem yapan çok şükür oldukça ciddi paralar kazanan ancak doktora yapmayan birisi olarak söylüyorum...

8.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    cauti hocam bu konuyu biraz hafife aliyorsun.
    ya da kendi deyiminle wishfull thinking...
    gibi geliyor bana...
    Olabilir...1-2 ay sonra resim netleşir.

Düşüncelerim ya da beklentilerim pozitif olabilir...ama portföyümü realiteye göre yönetiyorum...mesela önceki dibimiz 82 bin kırılır ve 80 bin altında kapanış olmaya başlarsa, gereğini yaparım.

Ayrıca olumluyum diye portföy hedge pozisyonumu bozmuyorum...bunun İçin orta vade sinyalin sat tan ala dönmesini bekliyorum..yani beklentilerim normalde pozitif gözüküyor olabilir, pozisyonum çok da pozitiflik yansıtmıyor ( kısa vade alda olduğu İçin trade amaçlı longlarım var, ama onlar kusa vadeli, yarın bile sat gelebilir ve pozisyonlar da kapanır...bu kısa vade pozda baya karda olduğum İçin muhtemelen kar ile kapanmış olur).
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 767/1230 İlkİlk ... 267667717757765766767768769777817867 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •