Sayfa 910/1230 İlkİlk ... 4108108609009089099109119129209601010 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,273 - 7,280 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Aptal mı insanlar ? Enflasyonu babam yaratmıyor, devlet yaratıyor. TL bollaştırıyor, kendi çıkarları için bol keseden harcıyor. Ben de enayiyim, on yılların emeğini eritecem TL'de durarak.
    ben buna ağzı açık kavanoz diyorum tasarruf sahibi kavanozun içinde ağzı açık yerden kaçmak istediğinde karşısına rezidans ve 5 yıldızlı otelde sosyal mesafeli şezlong çıkıyor ! bu durum karpuzu dilimle satın almak zorunda kalana kadar devam eder sonra enflasyon gerçek dünyaya döndürür bizi

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sorunu da cozumu de herkes biliyor da...

Yapmaya niyetleri yok, dahasi millet de istemiyor..

Sikistigi yerde veririz biraz, yola devam ederiz diyor herkes.

Gelirden de olur, varliktan da..

1994 de net aktif vergisi de verdik, varligi olanda (ev araba) emlak ve mtvleri x2 de odedik..

Syg,
    sn dudu varlık vergisi işe yaramaz diyorum. gerekte yok. vatandaşın zarar etmesine de gerek yok, altın ve dövizinin bir kısmını satacak. şu zamanda varlığı en yüksek kesimlerden biri köylüdür. özellikle şehre yakın kesimdeki tarla fiyatları acaiptir. ama gelirleri o ölçüde değildir. ve bu kesimden iktidar partisine oy gider. o nedenle varlık vergisi olmaz.

3.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Sadece üst düzeyin geliri artmıyor. Alttakilerin de geliri artıyor. Güvenlik, temizlik vs işleri daha cok para kazanmaya başladı.

Sorun orta düzey becerilere sahip orta düzeyin tamamen ortadan kaybolması. Teknoloji direk orta kesimin işlerini elinden alıyor. ATM cıkıyor bankacıya gerek kalmıyor gibi. Bir kaç yazılımla mimara ve mühendis calıştırmanıza gerek yok artık.
    Siz Türkiyeyi kastediyorsunuz. Olabilir. Benim Türkiye ile ilgili elimde veri yok.

Abd'de en üst %10'luk dilimdeki maaşlı çalışanlar farkı açıyor (mavi çizgi).

Medyan ve en az maaş alan %10'luk kesim ise, zavallılarım birbirine sarılarak gidiyor. (en az maaş alan yeşil, medyan maaş alan pembe çizgi)

Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Siz Türkiyeyi kastediyorsunuz. Olabilir. Benim Türkiye ile ilgili elimde veri yok.

Abd'de en üst %10'luk dilimdeki maaşlı çalışanlar farkı açıyor (mavi çizgi).

Medyan ve en az maaş alan %10'luk kesim ise, zavallılarım birbirine sarılarak gidiyor. (en az maaş alan yeşil, medyan maaş alan pembe çizgi)

Daron Acemoglu'nun videoların izleyin. Bu trend tüm dünyada gercekleşiyor. Low skill ve high skill gelirleri artıyor. Diğerlerinin çöküşte.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,121
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sn dudu varlık vergisi işe yaramaz diyorum. gerekte yok. vatandaşın zarar etmesine de gerek yok, altın ve dövizinin bir kısmını satacak. şu zamanda varlığı en yüksek kesimlerden biri köylüdür. özellikle şehre yakın kesimdeki tarla fiyatları acaiptir. ama gelirleri o ölçüde değildir. ve bu kesimden iktidar partisine oy gider. o nedenle varlık vergisi olmaz.
    Isimiz durumu idare etmek..
    Yoksa herkes biliyor neler yapilmasi gerektigini ama kimse istemiyor, ister gozukuyor ama istemiyor..
    Her isimiz riya, her isimiz iyi yuzluluk oldugu icin sasirmiyorum acikcasi..
    Sikistikca yeni vergiler icaad ederek yola devam ederler..
    Umutlu degilim..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Daron Acemoglu'nun videoların izleyin. Bu trend tüm dünyada gercekleşiyor. Low skill ve high skill gelirleri artıyor. Diğerlerinin çöküşte.
    Farklı şeyleri konuşuyoruz benim bahsettiğim en üst düzey maaş alanlar eğitim(skill) ile ilgili değil. Şirketler ne tür hizmete ihtiyacı varsa onu yapana fazla maaş verebilir. Benim söylediğim gelir adaletsizliğinin (vergilerin düşmesi sonucu) şirketlerin gelir dağıtma tasarrufuna kalması ve halihazırda elinde hisse tutanların değer artışı/temettü'den yararlanması sebebiyle(kısmen de olsa) oluşması.
    Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Aptal mı insanlar ? Enflasyonu babam yaratmıyor, devlet yaratıyor. TL bollaştırıyor, kendi çıkarları için bol keseden harcıyor. Ben de enayiyim, on yılların emeğini eritecem TL'de durarak.

Istifa etsinler beni ilgilendirmiyor. Onların hatasının sonucunu ben neden cekeyim.
    Tamamen katılıyorum.

Ekende yok biçende yok, yiyende ortak osmanlı demişler zamanında. Bu coğrafyanın değişmeyen bahtı malesef...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sorunu da cozumu de herkes biliyor da...

Yapmaya niyetleri yok, dahasi millet de istemiyor..

Sikistigi yerde veririz biraz, yola devam ederiz diyor herkes.

Gelirden de olur, varliktan da..

1994 de net aktif vergisi de verdik, varligi olanda (ev araba) emlak ve mtvleri x2 de odedik..

Syg,
    Aman abi, I-i farkına dikkat... mevzu başka yere kaymasın
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 910/1230 İlkİlk ... 4108108609009089099109119129209601010 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •