Sayfa 800/1230 İlkİlk ... 300700750790798799800801802810850900 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,393 - 6,400 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Aslında bugün elim habire yatırım hesabıma gitti.Bazı kağıtlarda satım varantından baya kazanmıştım krizin ilk günlerinde.Gene az bişi satım varantı alsam mı diye.Sonra boşver dedim zaten stresin az bir de paranla stres mi satın alacaksın dedim vazgeçtim))))

2. bazi hisselerde hep varim onlari satar alirim ancak hisse basi 0.10 kari gorunce dayanamiyor satiyorum sonra kar payi alip ertesi gun yine satiyorum suan baya bi maldayim .hisse dusunce artik guluyorum kademeli alim yapip zamani bekliyorum yesili gorunce satiyorum . Satin arkadaslar yesili gorunce acimayin.he siz satinca 3 5 kademe hizlica gider ancak oda sana kalmis.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Nerde kalmıştık ?

İşyatırımın raporu..
    http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20200407174931454_1.pdf
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. İşyatırım'ı gerçekten takdir ediyorum. Şu piyasada bu kadar doyurucu raporlar sunan başka bir firma görmedim.

Rapor'da dikkatimi sigorta şirketleri çekti; bu kadar iskontolular mı gerçekten ? Bilançolarını işleyişin hiç anlamadığım için yorum yapamıyorum. Yorum yapabilecek olan var mı ?

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Nerde kalmıştık ?

İşyatırımın raporu..
    http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20200407174931454_1.pdf
    Çok güzel rapor teşekkürler

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Ben de İŞ YATIRIM'ın raporunun linkini vermeye gelmiştim.

TELEKOM, ULKER, KOZAL, orta vadede dikkat çeken hisseler benim için.

TOASO'ya güvenemiyorum. Çok düştü. Tamam ama bu dönemde havayolu-otomotiv hisseleri tam anlamıyla kumar.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Satılmayabilir de...benim kızdığım bir tipleme var...adam başkasının acısından mutlu oluyor...Tüpraş almamış, almayı da düşünmüyor...ama düşünce mutlu oluyor,,,sanki Tüpraş bacaları adama bir zarar vermiş.

Ben olaya şöyle bakıyorum, bunlar ülkenin göz bebekleri...hiç biri kötü olmasın...pahalı diye almayabilirim...ama düşüyor diye mutlu da olmam...çok ucuz hale gelirse de alırım.

Yeri gelmişken şunu da söyleyim...hisse shortlamak algımı bozuyor diye short yapmıyorum hisselerde..endeks short luyorum, ama hisse çöksün istemek ters geliyor bana...yeri geldiğinde hisse long olsam da, hisse short yasak ettim kendime.
    Kapanışa doğru sattım bende, Hisse kontratlarından Arçelik ve Tekfeni de spot yerine viop olarak aldım. Haziran vade redkit çölleri gibi işlemler
    Eregl spotta duruyor. Temettüden sonra onu da viopa açabilirim.
    parayı idareli kullanalım V , W, I ,U, L, ne gelirse artık beraber göreceğiz.

YTD

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yanlışın şurada.. bu başlıkta en çok yazılan enstrümanlardan biridir altın..,zaten hep portföy yönetimi diyoruz. Şahsi portföyümün de %60 ı bes fonu olarak altında...hem de 2016 dan bu yana, bes fonum %100 altın.

Bu başlıkta şuna çok değindim. Aslolan, tasarruf kültürüdür. Tasarrufları da portföy yönetim mantığıyla reel olarak büyütmeye çalışmalıyız...burada ister istemez hisse ve borsa ağırlıklı konuşuyoruz. Ama portföyümüz tabii ki hisse lerden ibaret değil.
    Altın portfoy oranımız cok benzer %50 üzerinde benimde, bozdurmayı düsünmüyorum(şimdilik), siz de bes de olduğuz için satmayı düşünmüyorsunuzdur ama altının yükselisini düzeltmesi için ara ara altın short yapıyor musunuz ?
    mesela, benim için 360'lar nisan ayında görmeyi beklediğim seviye değildi.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 800/1230 İlkİlk ... 300700750790798799800801802810850900 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •