Sayfa 696/1230 İlkİlk ... 1965966466866946956966976987067467961196 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,561 - 5,568 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Düzledik 50 ye

YTD
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    45i bekledim gelse maliyeti düz 50 yapacaktım dün gelmedi, haftaya toparlarsa 50 den alırım ama TR de virüs haberi gelme ihtimaline karşı kurşunların hepsini harcamamak gerekir diye düşünüyorum

YTD

iii2.jpg

nyse haftalık grafik... inşallah buralardan bir destek bulup döner ve 2008 krizi gibi düşmez ... inşallah tüm ülke olarak en az hasarla bugünleri atlatırız... kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir çok amatör bir çizimdir... iyi geceler dilerim .. syg
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

3. Yabancilar min -%7 de.
    Yarinda kotu gidişat belli.

4. Bugün bloombergde Çin den tedarik etmekte zorlanılan ürünler için Tr den tedarik edilmesini bekliyoruz denildi.

Bu durumdan pozitif etkilenecek sektör ve ya şirketler neler olabilir ki?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by ugur596 Yazıyı Oku
    Bugün bloombergde Çin den tedarik etmekte zorlanılan ürünler için Tr den tedarik edilmesini bekliyoruz denildi.

Bu durumdan pozitif etkilenecek sektör ve ya şirketler neler olabilir ki?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tekstil basi ceker. Sektor icinden bildiriyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Tekstil basi ceker. Sektor icinden bildiriyorum.
    Otomotiv geç etkilenir.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yeterli talep oluşursa bu konuda bir özet geçerim...benim esas faydam temel düzey sonrası olur...orta ve ileri düzey için püf noktalara değinirim. Zaten işin giriş kısmını pek çok yerden öğrenebilirsiniz...Zaten önemli ve değerli olan kısmı işin püf noktaları.

Burada gündeme getirdikten sonra oğuz ve nosfecagrı aktif olarak işlem yapmaya başladılar...Bu piyasaya yeni giren kişiler olarak, onların vereceği bildiler ilk aşamada faydalı olacaktır...onlardan da katkı talep edebiliriz aslında

Önemli not: vadeli piyasaları keskin bir bıçak gibi düşünün...et kesmek için mükemmel bir araçtır bıçak...düşünün, taşla vs et kesmeye çalıştığınızı...ama yeterli pratiğimiz yoksa, ya da bıçakla amaç dışı riskli işler yaparsanız kendinizi kesme ihtimaliniz de vardır...hatta Allah korusun iş ölümle bile sonuçlanabilir,,,bu nedenle tecrübe ve amaç dışı kullanmama, aşırı riskten kaçınma hayati önemde.

Ayrıca, varant, opsiyon vs kesinlikle önermem...onlar profesyoneller için...ayrıca hisse vadelileri de çok likit bir kaç büyük kağıt dışında önermem..likidite önemli.
    Hem piyasa hem iş güç yoğunluğundan ancak yazabiliyorum. Evet ağabey short açmak hayat kurtarıyormuş bunu gördük / yaşadık ve bunu deneyimlediğimiz günlerden geçiyoruz. Benim hatam, short pozumu manuel olarak herhangi bir tekniğe bakmadan portföyü koruma içgüdüsü ile açıyor olmam oldu. Çok çıktı 120 üstü short açayım dedim aynı mantıkla da 110 a geldiğinde çok düştü artık kapatayım dedim, oysa ki sıkıntının büyüğü daha gerideymiş gelmemiş Güzel bir tokat yedik son 7 8 bin puanda, genelde yerlinin elindeki iyi bilançolu küçük kağıtlarda olduğum için yerli panik yapınca çok insafsız sattığı için onlar da baya düştü. İyice mala girdim bu ara yine dün hatta param bitmiş alım yapamadım o derece. Yine de ülke olarak iyi dayandığımızı ifade etmek gerekir, aslında gelişmeler (bizde corona olmaması, petrolün düşüşü, çinde üretimin aksaması) bizim için çok çok olumlu ama ilk panikte dünya ile birlikte düşmemiz gerekiyor sanırım. Bu düşüş nerede biter kimse bilemez. Ben temelini beğendiğim kağıtlarda, hem poz arttırmaya hem de aylık gelirimden artanlarla alımlara devam edeceğim, açıkçası düşüşten hedge pozum nedeniyle psikolojik olarak çok etkilenmedim, hedge etmeyi de koda / sisteme dayalı yapmam gerektiğini de çok iyi gördüm, bundan sonraki çalışmalarım otomatik short aç/kapa yapan bir robot system üzerine olacak tek yönlü olmasını ve gerektiği yerlerde shorttan puan almasını hayal ediyorum bakalım becerebilecek miyiz nasip...

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hem piyasa hem iş güç yoğunluğundan ancak yazabiliyorum. Evet ağabey short açmak hayat kurtarıyormuş bunu gördük / yaşadık ve bunu deneyimlediğimiz günlerden geçiyoruz. Benim hatam, short pozumu manuel olarak herhangi bir tekniğe bakmadan portföyü koruma içgüdüsü ile açıyor olmam oldu. Çok çıktı 120 üstü short açayım dedim aynı mantıkla da 110 a geldiğinde çok düştü artık kapatayım dedim, oysa ki sıkıntının büyüğü daha gerideymiş gelmemiş Güzel bir tokat yedik son 7 8 bin puanda, genelde yerlinin elindeki iyi bilançolu küçük kağıtlarda olduğum için yerli panik yapınca çok insafsız sattığı için onlar da baya düştü. İyice mala girdim bu ara yine dün hatta param bitmiş alım yapamadım o derece. Yine de ülke olarak iyi dayandığımızı ifade etmek gerekir, aslında gelişmeler (bizde corona olmaması, petrolün düşüşü, çinde üretimin aksaması) bizim için çok çok olumlu ama ilk panikte dünya ile birlikte düşmemiz gerekiyor sanırım. Bu düşüş nerede biter kimse bilemez. Ben temelini beğendiğim kağıtlarda, hem poz arttırmaya hem de aylık gelirimden artanlarla alımlara devam edeceğim, açıkçası düşüşten hedge pozum nedeniyle psikolojik olarak çok etkilenmedim, hedge etmeyi de koda / sisteme dayalı yapmam gerektiğini de çok iyi gördüm, bundan sonraki çalışmalarım otomatik short aç/kapa yapan bir robot system üzerine olacak tek yönlü olmasını ve gerektiği yerlerde shorttan puan almasını hayal ediyorum bakalım becerebilecek miyiz nasip...
    Beni bir sen anladın, sen de yanlış anladın

Şaka bir yana, bu tür dönemlerde portföyü koruma altına almak...hem portföyü kurtarıyor, hem de psikoloji sağlam kaldığı İçin panikle hareket etmiyorsun...oluşan fırsatları değerlendirebiliyorsun.

Mesela, panik ortamında oluşan fiyatlardan konfurt, şişe, kordsa portföye giriş yaptı ( konfurt ilk defa girdi...diğer ikisi bir dönem girmiş ve iyi bir karla kapanmıştı).

Bunların dışında mevcut hisselerde de ek alım yaptım...dün portföydeki hisse oranını %10 arttırarak, portföy büyüklüğü olarak en yüksek seviyeye ulaştım...finansmanı hedge pozisyon ile gelen para sağladığı İçin güzel bir alış veriş oldu

Ana stratejimizi akıldan çıkarmıyoruz(sene başı makro beklentiler)...105-125 bin bant alanı dışında, 105 bin altına inişler alım fırsatıdır...100 bin altında haftalık kapanış beklemiyorum zaten.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 696/1230 İlkİlk ... 1965966466866946956966976987067467961196 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •