Sayfa 1111/1230 İlkİlk ... 11161110111061110111091110111111121113112111611211 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,881 - 8,888 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. bangaldeş nasıl bir ülke ki, bangaldeşliler türkiyeye gelsin. ben bangladeşli hiç görmedim. bence şeriatla yönetilen ülkeler harici hiç kimse türkiyeye gelmez. din baskısı olmasa araplar bile türkiyeye gelmez.

Alıntı Originally Posted by el salvador Yazıyı Oku
    bangaldeş nasıl bir ülke ki, bangaldeşliler türkiyeye gelsin. ben bangladeşli hiç görmedim. bence şeriatla yönetilen ülkeler harici hiç kimse türkiyeye gelmez. din baskısı olmasa araplar bile türkiyeye gelmez.
    Anadolu lisesinde okurken 80 li yıllarda Bangladeşli bir ingilizce öğretmenimiz vardı. Adam hintli görünümünde olup anadili ingilizce olan biriydi.İyi ve düzgün bir insandı. Bir de İtalyada cüzdanımı çalan hırsızı yakaladığımda 4 tane hırsız bana tekme tokta dalmıştı bir bangladeşli benimle birlikte kavgaya girişip adamları un ufak etmiştik.Sonrasında başıma bi iş gelmesin diye bizimle otele kadar yürümüştü.
    Bangladeşli tanıdığım 2 kişi oldu hayatımda. Olumlu düşünürüm o ülke vatandaşları ile ilgili. Bize gele gele müslümanın da en kazması geliyor tabiki. Hele doğu anadolu sınırlarında giren afganistan ve pakistanlılar endişe verici.
    Ülke olarak nereye doğru yol alıyoruz? Endişe duymamak zor
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Anadolu lisesinde okurken 80 li yıllarda Bangladeşli bir ingilizce öğretmenimiz vardı. Adam hintli görünümünde olup anadili ingilizce olan biriydi.İyi ve düzgün bir insandı. Bir de İtalyada cüzdanımı çalan hırsızı yakaladığımda 4 tane hırsız bana tekme tokta dalmıştı bir bangladeşli benimle birlikte kavgaya girişip adamları un ufak etmiştik.Sonrasında başıma bi iş gelmesin diye bizimle otele kadar yürümüştü.
    Bangladeşli tanıdığım 2 kişi oldu hayatımda. Olumlu düşünürüm o ülke vatandaşları ile ilgili. Bize gele gele müslümanın da en kazması geliyor tabiki. Hele doğu anadolu sınırlarında giren afganistan ve pakistanlılar endişe verici.
    Siginmacilar gittikleri ulkede,ulkenin tarih boyunca yıkilmasina sebep olmustur.Maalesef.....

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Çok sevdiğim Afgan arkadaşlarım var.
    Hiçbirinden kötülük görmedim. Evlerine misafir gittim, çok misafirperver insanlar. Omuz omuza kavga etmedik ama beraber vakit geçirmekten hep keyif aldım.

Yaşadığım şehirde de bir çok Afgan mülteci var. Kimseye karışanını görmedim, hepsi kendi halinde. Durumları ne kadar zor olsa da bir tane bile Afgan dilenci görmedim.

Zaten gelenlerin çoğu Taliban'ı sevmediğimden, Taliban'dan kurtulmak için geliyor.

Saygılar

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Çok sevdiğim Afgan arkadaşlarım var.
    Hiçbirinden kötülük görmedim. Evlerine misafir gittim, çok misafirperver insanlar. Omuz omuza kavga etmedik ama beraber vakit geçirmekten hep keyif aldım.

Yaşadığım şehirde de bir çok Afgan mülteci var. Kimseye karışanını görmedim, hepsi kendi halinde. Durumları ne kadar zor olsa da bir tane bile Afgan dilenci görmedim.

Zaten gelenlerin çoğu Taliban'ı sevmediğimden, Taliban'dan kurtulmak için geliyor.

Saygılar

iyi insan olmaları herkese kapıları açıp almamızı gerektirmiyor. Mülteci olmak için uluslarası kriterler var. Her ülke öncelikle kendi vatandaşlarının refahını sağlamak zorundadır.
    Bangladeşliler de iyi insan olsa da burada kontrolsüz şekilde olmalarını istemem.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    stratejilere devam..

İş yatırım- eylül-
    http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20200908173308429_1.pdf

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,298
     Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Siginmacilar gittikleri ulkede,ulkenin tarih boyunca yıkilmasina sebep olmustur.Maalesef.....

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    bence yanılıyorsunuz... eğer bu sığınmacılar entellektüel ( burjuva beyaz yaka) sığınmacılar ise o ülkenin ayağa kalkmasına ve entellektüel olarak gelişimine yardımcı olabilir bakınız Lübnan, Mısır yakın tarih ABD her zaman

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    iyi insan olmaları herkese kapıları açıp almamızı gerektirmiyor. Mülteci olmak için uluslarası kriterler var. Her ülke öncelikle kendi vatandaşlarının refahını sağlamak zorundadır.
    Bangladeşliler de iyi insan olsa da burada kontrolsüz şekilde olmalarını istemem.
    Mülteci konusunu desteklediğim için yazmadım. Bu konuda sizinle aynı görüşteyim. Sadece Afganistanlılar hakkında düşündüklerimi yazdım.

Saygılar

Sayfa 1111/1230 İlkİlk ... 11161110111061110111091110111111121113112111611211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •