Sayfa 66/798 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 521 - 528 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hasan_boluk Yazıyı Oku
    Kar ne kadar gelirki bilen varmi
    Sanayi imarlı hale gelen arsasının yeniden değerleme fiyatını 3 aylık bilançoda gösterecek olsa , benim tahminime göre 47 Milyon kar gelir. Çünkü ben , sanayi arsasına 60 Milyon lira fiyat biçtim. Önceki bilançoda arazi değeri 13 Milyon idi. 60 Milyon- 13 Milyon dan 47 Milyon sonucuna vardım. Ama bu benim tahminim. Expertif raporu ne olur , bilemem. Sahibinden. com dan , sanayi arsa fiyatlarına bakarak böyle bir rakam olabilir diye düşündüm.Gerçi , 3 Aylık bilançoda , böyle bir kar gelecek olsa, çoktan fiyatlanması gerekirdi diye düşünmüyor da değilim. Sanayi arsasının yeniden değerleme fiyatının , 3 Aylık bilançosundan sonra gelme ihtimali daha yüksek gibi görünüyor. 3 Aylık bilançoda , sanayi arsasının yeniden değerleme fiyatı yer almazsa, o zaman da en az 1,5 Milyon TL. kar gelir diye tahmin etmekteyim.

2. Şu, bilanço döneminde anlık paylaşımın önemi çok büyük. Ama moderasyonlu bölümden kurtulamadığımız için maalesef bunu yapamıyoruz. Gelen bir haberle , hisse fiyatı 1 Dakika içinde %20 değişebiliyor. Güzel bir haberi , ya da kötü bir haberi , bizim burada paylaşıp öğrenene kadar , atı alan Üsküdarı geçmiş oluyor maalesef.

Hisse başlığı moderasyondan çıkarılmıştır . Lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. yeni yerimiz hayırlı olsun. yöneticiye de teşekkür ederiz.

5.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Sanayi imarlı hale gelen arsasının yeniden değerleme fiyatını 3 aylık bilançoda gösterecek olsa , benim tahminime göre 47 Milyon kar gelir. Çünkü ben , sanayi arsasına 60 Milyon lira fiyat biçtim. Önceki bilançoda arazi değeri 13 Milyon idi. 60 Milyon- 13 Milyon dan 47 Milyon sonucuna vardım. Ama bu benim tahminim. Expertif raporu ne olur , bilemem. Sahibinden. com dan , sanayi arsa fiyatlarına bakarak böyle bir rakam olabilir diye düşündüm.Gerçi , 3 Aylık bilançoda , böyle bir kar gelecek olsa, çoktan fiyatlanması gerekirdi diye düşünmüyor da değilim. Sanayi arsasının yeniden değerleme fiyatının , 3 Aylık bilançosundan sonra gelme ihtimali daha yüksek gibi görünüyor. 3 Aylık bilançoda , sanayi arsasının yeniden değerleme fiyatı yer almazsa, o zaman da en az 1,5 Milyon TL. kar gelir diye tahmin etmekteyim.

%40 a kadar belediyenin düzenleme ortaklık payı alma hakkı var..(yollar, yeşil alan vs dahil) hepsini aldığını kabul edersek 100 dönüm kalıyor geriye..
    172 dönüm tarla halinde 13 milyon değerlenmiştir..yani dönüm başına 75 binlira..
    tarlayı 75 binlira değerleyen sanayi arsasını ne kadar değerler? yorum herkesin...
    sanayi arsası olarak değerlemeden ben şahsen çok birşey beklemiyorum.. ancak yinede en az 20 milyon olması lazım..
    asıl olan araziye fabrika kurma planı varsa.. o zaman bu şirket artık büyük kallavi bors şirketlerinden biri olma ihtimali çıkar ortaya.. fabrika inşaatı 2-3 yılda tamamlanırsa artık 20 milyon yıllık cirodan değil..100 milyon cirodan bahsedermiyiz?

ikinci olarak.. verus girişim ortaklığı: bu şirket firmayı ucuza alıp (2-3 milyon dolar gibi birşeymiydi tam hatırlamıyorum) büyütüp kara geçirip satacam derse? o zaman yıkılır ortalık zaten..

3 aylık bilançoya gelince? acıpayamda deprem oldu.. fabrikayı etkilememiştir herhalde..üretim durmuştur bir süre mutlaka ama ne kadar durdu bir açıklama yapılmadı? işallah kar artış hızı aynen devam eder ki şirketin yanda parası var ve ondan da faiz geliri var artık..

hadi bakalım ne olacak_ işallah hayırlı olsun..

yatırım tavsiyesi değildir..

6.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Hisse başlığı moderasyondan çıkarılmıştır . Lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim
    Teşekkürler Sn. MedwiG

7. şirket 11.03.2019 tarihinde imar planının ilçe belediyesinde askıya çıkarıldığını bir ay sonra askıdan ineceğini kap a bildirmişti. bu gün 30 nisan . neden sonuç hakkında bilgilendirme yapmadılar acaba ?

8.  Alıntı Originally Posted by hayta58 Yazıyı Oku
    şirket 11.03.2019 tarihinde imar planının ilçe belediyesinde askıya çıkarıldığını bir ay sonra askıdan ineceğini kap a bildirmişti. bu gün 30 nisan . neden sonuç hakkında bilgilendirme yapmadılar acaba ?
    Yatırımcı ilişk. servisinden ilçe belediyesinde askıda olduğu, Mayıs sonu Haziran başına kadar sürecin sonuçlanabileceği beyan edildi. Dileyen arkadaşlar da telefon edip görüş isteyebilirler aslında. Bugün bilanço için son gün, bakalım inşallah iyi rakamlar gelir. Y.T.D.

Sayfa 66/798 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •