Sayfa 722/799 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772 ... SonSon
Arama sonucu : 6392 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Sektorün yıldızı ALKA oldu evet. 153 ..leri gorerek. Hemde ACSEL den daha yuksek FK ve PD/DD sahipken. Sermayeside Acselin neredeyse 5 katı.
    Bizlerde ACSEL de bu sürecleri bu sermaye yapisı ile o oranda karları görebilecek miyiz acaba ? Acsel yatirimcisi oldugumuz icinde pisman degiliz bu arada !
    Sadece su var ; Acsel de bekledigimiz bu surecten evvel hala 9 aylik bilanco endisesi ve tedirginligi yasaniyor..Bilanco iyi mi gelecek kotu mu ? Satislar düsecek mi artacak mı ? Tedirginligıi.
    Hıc gerek olmamalı bu korkuya aslinda. Kucuk ortak ve yatirimcilar daha bir guven icinde...Sirket gecen 6 aylik bilancoda SATISLARIN MALIYETI ni oldukca yuksek ve kisa vadeli yukumlulukleri de yine fazla gostermisti. Sadece burada yani SATISLARIN MALIYETINDE ve de kısmen yukumluluklerde olusacak bir iyilesmenin bile bilancoya cok olumlu etkisi olacaktir.
    . Izleyip gorecegız..ytd

2.  Alıntı Originally Posted by cimşit Yazıyı Oku
    Sektorün yıldızı ALKA oldu evet. 153 ..leri gorerek. Hemde ACSEL den daha yuksek FK ve PD/DD sahipken. Sermayeside Acselin neredeyse 5 katı.
    Bizlerde ACSEL de bu sürecleri bu sermaye yapisı ile o oranda karları görebilecek miyiz acaba ? Acsel yatirimcisi oldugumuz icinde pisman degiliz bu arada !
    Sadece su var ; Acsel de bekledigimiz bu surecten evvel hala 9 aylik bilanco endisesi ve tedirginligi yasaniyor..Bilanco iyi mi gelecek kotu mu ? Satislar düsecek mi artacak mı ? Tedirginligıi.
    Hıc gerek olmamalı bu korkuya aslinda. Kucuk ortak ve yatirimcilar daha bir guven icinde...Sirket gecen 6 aylik bilancoda SATISLARIN MALIYETI ni oldukca yuksek ve kisa vadeli yukumlulukleri de yine fazla gostermisti. Sadece burada yani SATISLARIN MALIYETINDE ve de kısmen yukumluluklerde olusacak bir iyilesmenin bile bilancoya cok olumlu etkisi olacaktir.
    . Izleyip gorecegız..ytd

Aslında Acsel olması gereken yerlerin çok altında... Beklentimizden yavaş ilerliyor. Ama güvenim tam.. Bu gün olmazsa yarın xxx li rakamları görecek inşaAllah.

3. Acsel'e çok güveniyorum ama farklı bir hisse de iyi bir trend yakaladığım için kısa süreli oraya geçtim. Şu an tavanı yakaladım. oradan alacağımı alıp hemencecik buraya döneceğim :)

4.  Alıntı Originally Posted by turkuazmavii Yazıyı Oku
    Acsel'e çok güveniyorum ama farklı bir hisse de iyi bir trend yakaladığım için kısa süreli oraya geçtim. Şu an tavanı yakaladım. oradan alacağımı alıp hemencecik buraya döneceğim :)
    InsaAllah kardeşım..Sevindim..Hersey gönlune gore olur insallah..Bekleriz..

5. 2022/9 aylık bilanço kar 48,6 milyon

6. İİlk çeyrekte net dönem kârı 17 milyondu 2.çeyrekte 35 milyona çıkmıştı.3.çeyrekte 48 milyon 600 bin lira.Bu defa kârını 2.çeyreğe göre iki katına çıkaramamış.3.çeyrek ihracat rakamlarını burada yazmıştım.2.çeyreğe göre bir düşüş olduğunu belirtmiştim.Bir düşüş olduğu net dönem kârından da anlaşılıyor.Ne olursa olsun şirket üretmeye kârını artırmaya devam ediyor.

7. Acılselsan 30.09.2021 finansal tablosuna baktım.2021 yılının 3.çeyrek kârı 6.822.188 lira .7 kattan fazla bir artış var.

8.  Alıntı Originally Posted by dinkana Yazıyı Oku
    acılselsan 30.09.2021 finansal tablosuna baktım.2021 yılının 3.çeyrek kârı 6.822.188 lira .7 kattan fazla bir artış var.
    malesef borsa bir önceki dönem karlılığına bakarak hisseyi fiyatlıyor. çeyreklik karlar 17 milyon ....18 milyon ve son olarak 13,6 milyon karda düşüş olarak gerçekleşmiş.zaten hissedeki yükseliş sonrası geri çekilme bu gerçeği yansıtıyordu.yeni yatırım 6 ay gecikmeside bu fiyatlamayı etkiledi.fiyatlamanın geleceğini spec tain edecek.izleyip göreceğiz.
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

Sayfa 722/799 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •