Sayfa 655/800 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon
Arama sonucu : 6393 madde; 5,233 - 5,240 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kreon Yazıyı Oku
    Ağustos 2021 1.9 milyon dolarlık ithalat 2,8 milyon dolarlık ihracat İçin dahilde işlem izni almıştı bu satışın etkisini son çeyrekte gördük.kasımda 2,4 milyon dolarlık ithalat. 3,6 milyon dolarlık ihracat İçin alındı bunu da ilk çeyrekte görmeyi bekliyorum ben şahsen ilk çeyrekte 65-70 milyon TL. Ciro 15 milyon net kat olasıdır, seneye yemi yatırım bittiğinde 100 milyon üstü karlar yıllıkta beklebilir
    Kapasitesi belli o ciroyu yapamaz. Olurda dolar kuru çok yüksek gider belki. Ama seneye kapasite artışı sonrası her çeyrek 80 milyon TL ciro garanti. Kesinlikle ytd

2. bilmiyorum son çeyrekte düşük vizkoziteli ürün satışı 30 milyon ciroya katkıda bulunmuş ,bu hesapta olmayan hızlı bir büyüme sanırım katma değerli ve karlılıkta etkisi var..yoksa diğer taraftaki satış sanırım dolar bazında aynı..

3. İlk çeyrekte d*****n kuyruğu kopacak, ilk çeyrekte 8 milyon üzeri her kar dikkatleri hisse üzerine çeker, piyasa artık bu duruma kayıtsız kalmaz, şu an tereddüt var, 4. çeyrekte oluşan kar geçici mi kalıcı mı diye. (Son çeyrekte yüksek çıkan arsa değerlemesi ve kur farkı gelirinden bağımsız olarak yazdım.)

4. bizim sonradan öğreneceklerimizi piyasa önden hesaplayıp fiyata yansıtır.Yoksa para kazanamaz...

5.  Alıntı Originally Posted by kreon Yazıyı Oku
    İhracat artışı devam etttiği müddetçe sorun yok.. Büyüme potansiyeli barındırıyor..
    Düşük sermayesi ve düşük işletme ve pazarlama gideri olması artı yönleri...
    Bu sermayede zarar edenler bile uçuk kaçık fiyatlarda...
    Hocam paylaşımın için teşekkür ederim. ben de tüm yılı bir inceleyim dedim.

Şİrket geçen sene 11M USD ihracat 7M usd lik de ithalat izin belgesi almış.

Yeşille gösterdiğim izin kasım ayının sonunda alınmış onun bu seneye etkisi olmadığını varsayarsak da bu sene 7.5 M usdlik ihracat, 4.8 M usdlik de ithalat yapılmış.

Bu işlemler sonucunda da şirket 110 M tllik hasılat elde etmiş.

Kasım ayının sonunda 3.6 M USD lik ihracat, 2.8 MUsdlik de ithalat izni alınmış.

Şimdi buradan bir dönüş olacak ema 21 e geliyoruz bu dönüş de dikkat edilmesi gereken yine ikili tepemi yapip 26 15 düşüşü gibi bir 31 23 24 düşüşu mu gelecek ya da 40 45 yolculuğumu olacak burada dikkatle izlenmeli

7. Normalde bu kagit bu bilançoyla 40-45 arasını hakeden bir kağıt ama sığ olduğundan sonradan girenleri dökmek için biraz bekletecek gibi ;yada babayiğidin biri biraz ucuz diye alırsa fazlada durmaz

Sadece grafik finansallari beni ilgilendirmiyor gerçekten Almanya'da olsak ilk bakacağım şey finansallar olurdu Tüpraş süper bilanço diyorlar 830 milyonu vergi bilmem nesinden gelmiş enflasyon %80 dolar 8 den 13 olmuş baskıyla duruyor denetimden ne bilançosu dün yazdım simdi önemli olan 2 li tepemi yoksa tahtacı için iyi bir vurgun mu çünkü bir sürü iyi haber pompalandi

Sayfa 655/800 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •