Sayfa 7/38 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 300 madde; 49 - 56 arası.

Konu: SGK emekli maas vb sohbet....

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Hangi donemi odeyecekseniz o donemin belirten pasaport un arka sayfalari ki ulkeye giris cikisinizi da gorsunler ama aldiginiz belgeyi kabul edip- ilgili donem de o ulkede calistiginizi onaylamalari yeterli.
    Bana ilk basvuru da demislerdi bu pasaport arka sayfa kopyalarini - yani bi nevi destekleyici unsur...
    O pasaport ortada yok, geri alındı (o yıllarda uygulama öyleydi). Çalışma,oturma iznim ile Konsolosluğa başvurup 1981 yılında Bedelli askerliğe hak kazanmıştım.Askerliğimi de 2 ay bedelli Burdur'da yapmış idim.Bedelli askerliğim kanıtlayıcı unsur olurmu ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sizin yas kac ve hic odeme yapmadiniz mi bu zamana dek.. (sgk prim)

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    O pasaport ortada yok, geri alındı (o yıllarda uygulama öyleydi). Çalışma,oturma iznim ile Konsolosluğa başvurup 1981 yılında Bedelli askerliğe hak kazanmıştım.Askerliğimi de 2 ay bedelli Burdur'da yapmış idim.Bedelli askerliğim kanıtlayıcı unsur olurmu ?

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Sizin yas kac ve hic odeme yapmadiniz mi bu zamana dek.. (sgk prim)
    10/2017 de gün,yaş şartlarımı tamamlıyorum. 25 yılı 2020 de dolduruyorum. Borçlanma yaparak 25 yılı öne çekecem.

Anlaşmalı ülke olmadığı için sigorta başlangıçını 1979 a çekemiyorum, 14 ay borçlanacam.14 ay geri gelince 2017 sonu emekli olacam. 1979 yılı olduğu için maaş pozitif etkileniyor ...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Bir de ulkemiz icinde farkli sehirlerde calistiniz ise bunu en son calistiginiz ilin SGK sinda toplayin..
    Odemeler de eksik kalan 14 ayi odemek istiyorsunuz diye anliyorum, o donemi de 1999 yili oncesi icin odemeye calisin. Yaklasik 19 liradan ama neden asgari ucretin bu son buyuk zammi gelmeden yapmadiniz bu islemi yaklasik 10 lira filandi son donemde..

10/2017 de gün,yaş şartlarımı tamamlıyorum. 25 yılı 2020 de dolduruyorum. Borçlanma yaparak 25 yılı öne çekecem.

Anlaşmalı ülke olmadığı için sigorta başlangıçını 1979 a çekemiyorum, 14 ay borçlanacam.14 ay geri gelince 2017 sonu emekli olacam. 1979 yılı olduğu için maaş pozitif etkileniyor ...

5.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Bir de ulke icin farkli sehirlerde calistiniz ise bunu en son calistiginiz ilin SGK sinda toplayin..
    Odemeler de eksik kalan 14 ayi odemek istiyorsunuz diye anliyorum, o donemi de 1999 yili oncesi icin odemeye calisin. Yaklasik 19 liradan ama neden asgari ucretin bu son buyuk zammi gelmeden yapmadiniz bu islemi yaklasik 10 lira filandi son donemde..
    Son 3,5 yılı SGK lı olarak doldurmadan borçlanma yapma hakkım yoktu . 3,5 yıl 10/2017 de doluyor.(öncesi isteğe bağlı)

1995 işe giriş.İlk yılları işveren eksik gösterdi.

Yurt disi borclanma yapabilmek icin belli bir sure SGK li olmanizin gerekli oldugu enteresan, istege bagli ise bunu bagkur olarak algiladim siz ilk kez mi yurt disi borclaniyorsunuz (cunku istege bagli borclanma kaldirildi mi)

Daha onceden neden yurt disi borclanmadiniz- sizin borclanma durumu daha mi avantajli idi..

sorular - sorular

Son 3,5 yılı SGK lı olarak doldurmadan borçlanma yapma hakkım yoktu . 3,5 yıl 10/2017 de doluyor.(öncesi isteğe bağlı)

1995 işe giriş.İlk yılları işveren eksik gösterdi.

7.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Yurt disi borclanma yapabilmek icin belli bir sure SGK li olmanizin gerekli oldugu enteresan, istege bagli ise bunu bagkur olarak algiladim siz ilk kez mi yurt disi borclaniyorsunuz (cunku istege bagli borclanma kaldirildi mi)

Daha onceden neden yurt disi borclanmadiniz- sizin borclanma durumu daha mi avantajli idi..

sorular - sorular
    son 7 yılın yarıdan fazlası sgk lı iseniz borçlanma hakkınız doğar. bağkurlunun borçlanma hakkı yok.

1995-2010 a kadar sgk lı idim , 2011 de bağkurlu oldum, 2014 te tekrar sgk lı oldum. 3,5 yılın dolmasını bekliyorum ki borçlanabileyim .

Tamam borc hakki diye birseyden bahsettiniz bunu bilmiyordum ama sunu dusunun hayatinin 20 senesini ulke disinda calisan kisiler hic bir sekilde yurt disi borclanmasi yapamaz bu duruma gore...

Yurt disi ne zaman calistiniz onu anlayamadim..

son 7 yılın yarıdan fazlası sgk lı iseniz borçlanma hakkınız doğar. bağkurlunun borçlanma hakkı yok.

1995-2010 a kadar sgk lı idim , 2011 de bağkurlu oldum, 2014 te tekrar sgk lı oldum. 3,5 yılın dolmasını bekliyorum ki borçlanabileyim .

Sayfa 7/38 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •