Sayfa 192/242 İlkİlk ... 92142182190191192193194202 ... SonSon
Arama sonucu : 1932 madde; 1,529 - 1,536 arası.

Konu: SNPAM - Sönmez Pamuklu

SNPAM Solo 2018/3 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 4786562 Yıllık Değ%:37

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. Taş gibi bilanço geldi karını geçen ilk çeyreğe göre yüzde 37 arttırmış genel yönetim giderlerini kısmış kur farkı zararını 3.9 milyondan 482 bine indirmiş kur farkından gelirde düşmüş ama zararda ki düşüş daha daha fazla borcu harcı yok desek yeri maşallah artık gitsin ne diyelim inşallah olumlu yansır

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by babazula Yazıyı Oku
    Taş gibi bilanço geldi karını geçen ilk çeyreğe göre yüzde 37 arttırmış genel yönetim giderlerini kısmış kur farkı zararını 3.9 milyondan 482 bine indirmiş kur farkından gelirde düşmüş ama zararda ki düşüş daha daha fazla borcu harcı yok desek yeri maşallah artık gitsin ne diyelim inşallah olumlu yansır

Kesinlikle görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir

4. Benim beklentimin hafif üzerinde bir bilanço. Konsolide açıklanmadığı sürece (çimento dahil edilmediği sürece) zaten sürpriz bir bilanço gelmesine pek imkan yok. Hasılatın azalmasına rağmen esas faaliyet giderlerindeki -sebebini anlamadığım- ciddi düşmeden dolayı net karı önceki 1. çeyreğe göre yükselmiş durumda. Şirketin aktif gelirleri malum, 1-)İplik satışları, 2-)Kira gelirleri. İplik satışlarında hafif bir düşme var, kira gelirleri ise enflasyonun altındaki bir yüzde ile, çok az artmış. Bunu, piyasadaki durgunluğa bağlıyorum. Şirketin en önemli dolaylı, gizli geliri ise Çimento fabrikası. Burası, bilançoda hala maliyet hesabıyla değerlendiriliyor. Çimento fabrikasının ne kadar başarılı olduğunu bize söyleyecek bir veri elimizde yok. Normal çimento fabrikaları %17-20 kar marjı ile çalışır. Serbest piyasa bölge avantajı ve limandan dolayı bu oran Sonmez Çimento için %30-40 olabileceği gibi, yurtdışı rekabetin zorluğu nedeni ile yapılan iskontolu satışlardan dolayı hala %20 civarında da olabilir. Şirketin nakit miktarında önceki senelere göre azalma var, bu, eldeki naktin yıllar boyunca çimento fabrikasına aktarılmasınan kaynaklı.

Şirketin hisse fiyatınaa direk etki yapabilecek beklentileri:

1- Çimentonun konsolideye dahil edilmesi
    2- Yeni fırın açılması
    3- İstanbul yolundaki imarlı arazilerinin satışa çıkarılması ya da bina dikilmesi

Şirketin hisse değerini sürüncemede tutacak şeyler

1- Yukarıda yazılanların gecikmesi,
    2- Makine yenilemeden dolayı yapılacak alımlardan dolayı 2. çeyrek bilançonun beklenti altında gelebilmesi

Şirketin hisse değerine geçici olarak da olsa negatif etki edebilecek şeyler (ülke çapındaki negatif şeyler harici)

1- Yeni bir yatırımda nakit gerekeceğinden, yapılabilecek herhangi bir iştirak satışı (ilk başta pozitif de algılayabilir piyasa)
    2- Makine alımı mazaretiyle temettü verilmemesi.

Görüleceği üzere, fazla negatif olabilecek bir şey pek yok. Tek sıkıntı, gelirlerin hisseye yansımaması ve bunu senelerce yapabilmeleri. Ama eninde sonunda yatırım yaptıkları şirketlerin gelirlerini göstermek zorunda kalacaklar.

An itibari ile f/k oranı 25 civarı görünüyor. Bir çimento fabrikası için ya da gayrimenkul için 10 üzerini çok görüyorum. Demek piyasa, çimentonun bir kısmını da fiyatlamış demektir bu. Ya da arsaların..

Yazdıklarım kendi düşüncelerim olup yatırım tavsiyesi değildir. Sadece şirkete hakim yorum yapan kişi pek kalmamış olduğundan belki faydası olur diye yazıyorum. Başka bir yerdeki daha büyük beklentilerimden dolayı an itibari ile hissede değilim. Çok ekmek yedim buradan. Hisse devamlı takibimde. An itibari ile bulunduğu yeri haketmiyor ama bildiğiniz gibi özellikle sığ hisselerde hisse, gerçek değerinin bir kaç kat altında ya da üzerinde tutulabiliyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : Usta; 01-05-2018 saat: 19:59.

5. Karı iyi gelmiş borsa artı bu düşüyor

6. Gedik şu sıkıcı ortamda bir show yaparsan seviniriz doğrusu

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by kovkaya Yazıyı Oku
    Gedik şu sıkıcı ortamda bir show yaparsan seviniriz doğrusu

Harcanıyoruz buralarda kardeşim her gün her gün düşüyoruz malesef

8. O.ç 4 altında süründürecek o.çççççççççççç

Sayfa 192/242 İlkİlk ... 92142182190191192193194202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri