Sayfa 166/332 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon
Arama sonucu : 2652 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: SKTAS - Söktaş

1. Daha yukarı çıkabilmek için geri çekilecek gibi görülüyor.
    Tahminim 1.70 i görürsek şaşırmamak gerekir.
    Benim ki sadece tahmin sakın benim dediğimle hareket etmeyin siz genede
    ����

2. Birkaç gün önce Minor seviye ve Triangle Diagonal yapıda 5 iç dalgalık(abcde) bir 4.cü dalga yaşadığımızı yazmıştım.İki senaryo vardı.İlki düzeltmenin abc olma ihtimaline karşı c dalgasının 1.86 da bitmiş olabileceğini,ikincisinde ise e dalgası için 1.81-1.86 cıvarını tekrar görebileceğimizi yazmıştım.
    Bu gün olaya baktığımızda T.D. kalıbın e için aşağı sarkma ihtimalini oldukça düşürdüğünü görüyoruz.Klasik analizde Bayrak yada Flama olarak adlandırılan biçime dönüştüğünü görmekteyiz.
    İki dalgamız kalmış gibi.d ve e dalgaları.e dalgasının "savrulma" gibi tuzak kokan bir özelliği olabilir.Panik amaçlıdır.
    Zaman analizi olarak d dalgası için 3-5 gün,e dalgası için ise 1-3 gün sürme ihtimali var.
    Özet olarak:önümüzdeki 5-8 gün içinde bu Minor seviye 4.cü dalga sonlanmalı.
    Sonra Minor 5 başlamalı.
    Her zaman söylediğim gibi,bu grafik ve analiz Elliott dalga prensipleri doğrultusunda SOKTAS örnek alınarak yapılmıştır.Tamamen EDP meraklılarına eğitim amaçlıdır.Başka bir anlam taşımaz.

3. eliotlla uğraşan birisini görmek sevindirici yalnız nacizane fikrim düzeltmelerde almaşıklık kuralına uymamaış görünüyosun.ilk düzeltmen hızlı yassı yani 2 dediğin yer diğer düzeltme üçgen bunlardan birisin 2 yada 4 ün basit olması gerekir .pc ninyaptığı otomatik sayıma hiçbir zaman güvenme kendin gözlemlemeli ve öğrenmelisin minör dalgalara bulaşma en önce yani saatliklerde ve dakkalıklarda kaybolursun bana göre 3 dediğin yere 1 koy şu an 2 nin içindesin 3 gireceksin birde o gözle bak ayrıyeten büyük resmi görmeden karar verme aylıkda 5 dalgalık bir düşüş trendi sona ermiş gözüküyor bunuda macd uyumsuzluğu ve trend çizgisindeki 5 son olarak bolingerin ve trend kanalının içinde kalmış olduğundan anlarız .1ve 2 paralelini çizmeden 3 ü ve 5 i tespit edemessin.

Duhul
    Sep 2017
    İkamet
    Somewhere in time...
    Gönderi
    2,437
    Blog Entries
    1

Sent from my iPhone using Tapatalk
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

Duhul
    Sep 2017
    İkamet
    Somewhere in time...
    Gönderi
    2,437
    Blog Entries
    1
    Gün sonu....

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

6.  Alıntı Originally Posted by kralın dönüşü Yazıyı Oku
    eliotlla uğraşan birisini görmek sevindirici yalnız nacizane fikrim düzeltmelerde almaşıklık kuralına uymamaış görünüyosun.ilk düzeltmen hızlı yassı yani 2 dediğin yer diğer düzeltme üçgen bunlardan birisin 2 yada 4 ün basit olması gerekir .pc ninyaptığı otomatik sayıma hiçbir zaman güvenme kendin gözlemlemeli ve öğrenmelisin minör dalgalara bulaşma en önce yani saatliklerde ve dakkalıklarda kaybolursun bana göre 3 dediğin yere 1 koy şu an 2 nin içindesin 3 gireceksin birde o gözle bak ayrıyeten büyük resmi görmeden karar verme aylıkda 5 dalgalık bir düşüş trendi sona ermiş gözüküyor bunuda macd uyumsuzluğu ve trend çizgisindeki 5 son olarak bolingerin ve trend kanalının içinde kalmış olduğundan anlarız .1ve 2 paralelini çizmeden 3 ü ve 5 i tespit edemessin.
    EDP ile ilgili yorum yapabilen birini görmek benide çok sevindirdi.
    Çok haklısınız almaşıklık kuralına tam olarak uyduğunu bu örnekte maalesef göremiyoruz.fakat şu hususu dikkate alınız lütfen.Büyük resme baktığımız zaman 1.49 dibinden başlayan hareketin henüz bebek olduğunu görmekteyiz.zaten bu nedenle MINOR seviye (belkide daha altı)olarak adlandırdım.Bu tip dalgalar ileride oluşabilecek diğer Major (Intermediate,Primary,Cycle,Supercycle v.s.) dalgalar içinde belkide görünmeyecek bile.sadece bir zigzag gibi göreceğiz.Ayrıca Minor ve Minor altı (Minute,Minuette,Subminute v.s.) dalgalarda EDP kuralları tam olarak aranmayabilir.
    Şimdi neden bu şekilde saydığıma gelelim.Bana göre 1.49 dibi çok uzun süren bir düzeltmenin sonu.Muhtemelen buradan yeni bir tür dalga başladı.Fakat hala bu gelişmenin yeni bir trend başlangıcımı yoksa bizi dahada aşağılara sürükleyecek ara bir düzeltmemi olduğunu bilmiyoruz.Eğer bu bir düzeltme hareketin ilk ayağı ise sayımda belirttiğim 5.ci dalgası eksik yapının sonuna A diyeceğiz.Yok eğer bu bir yeni trend ise bu itkisel yapının bitimine Intermediate (1) diyeceğiz.
    Sizin dediğiniz şekilde benim 3 dediğim yere 1 dersem,iki sorunla karşılaşıyorum.İlki 1 dediğim yapının içini sayamıyorum,ikincisi ise benim 4 sizin 2 olabilir dediğiniz dalga Triangle diagonal kalıpta çok çok ender gelişir.Bu tip kalıplar genellikle ve çok yüksek oranda 4.cü dalgalarda oluşur..
    1-3,2-4 çizgileri kural değil rehber ilkedir.Yani sadece yol gösterir.
    sayımlarım kendim yaparım.
    saygı ve sevgiyle dostum.

Duhul
    Sep 2017
    İkamet
    Somewhere in time...
    Gönderi
    2,437
    Blog Entries
    1
    Anlık...